Rubella kızamıkçık

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Havva Yılmaz Toktaş tarafından oluşturulan Rubella kızamıkçık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,159 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Rubella kızamıkçık
Konbuyu başlatan Havva Yılmaz Toktaş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Havva Yılmaz Toktaş

Havva Yılmaz Toktaş

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba .Hamileyken rubella kızamıkçık virüsü geçirip sağlıklı doğum yapan var mı aranizda .Test yapılmıştı pozitif çıktı 15 haftalık hamileyim bebek sağlıksız doğabilir dedi doktorlar

Bircan

Kayıtlı Üye
rank
Konu bnla ilgli dgl ama bisey secam bn burda yeniyim bgun yükledim acba soru atmak istyom nasıl arca. Ypamadm

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Bn ilk defa duydum cnm sana nasıl bi test yaptılr da pozitif çıktı test
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şimdi netten baktm da hamilelikte geçirildiğinde bebekte ciddi sorunlar oluşturuyormuş ama sen kalbini temiz tut sürekli dua et yasin oku ayetel kürsi oku

Havva Yılmaz Toktaş

Kayıtlı Üye
rank
Bn ilk defa duydum cnm sana nasıl bi test yaptılr da pozitif çıktı test
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şimdi netten baktm da hamilelikte geçirildiğinde bebekte ciddi sorunlar oluşturuyormuş ama sen kalbini temiz tut sürekli dua et yasin oku ayetel kürsi oku
5 6 tüp kan almıştı doktor bütün testleri yapmak için . Sonuçlar da 10 gün sonra çıkar denildi. Kızamıkçık virüsüymuş bu normal de hamile kalmayı düşünenlerin önceden aşısını olması lazımmış önlem amaçlı bende bilmiyordum bilseydim ilk kez duydum .Teste pozitif çıkmış vücudum da buna karşı bağışıklık varmış . Küçük bebeklerden kızamıkçık aşısını olmayan çocuklardan bulasiyormus .Hamile olmayan biri için basit bir şeymiş ama hamile olan için bebeğe kan yoluyla bulaştığı için bebekte bir çok hastalık olusturuyormus .ilacı yokmus bunun . Yeniden kan aldılar hamileyken mi yoksa öncesinde mi gecirmisim diye bakacaklarmis. 10 gün sonra çıkar sonuç dediler . Hamileyken olduysa bebek tehlike de dedi hamilelik sonlandırmamiz gerebilir dedi .Bebek ölü de doğabilir dedi sakat da doğabilir dedi iyi şeyler söylemedi

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
5 6 tüp kan almıştı doktor bütün testleri yapmak için . Sonuçlar da 10 gün sonra çıkar denildi. Kızamıkçık virüsüymuş bu normal de hamile kalmayı düşünenlerin önceden aşısını olması lazımmış önlem amaçlı bende bilmiyordum bilseydim ilk kez duydum .Teste pozitif çıkmış vücudum da buna karşı bağışıklık varmış . Küçük bebeklerden kızamıkçık aşısını olmayan çocuklardan bulasiyormus .Hamile olmayan biri için basit bir şeymiş ama hamile olan için bebeğe kan yoluyla bulaştığı için bebekte bir çok hastalık olusturuyormus .ilacı yokmus bunun . Yeniden kan aldılar hamileyken mi yoksa öncesinde mi gecirmisim diye bakacaklarmis. 10 gün sonra çıkar sonuç dediler . Hamileyken olduysa bebek tehlike de dedi hamilelik sonlandırmamiz gerebilir dedi .Bebek ölü de doğabilir dedi sakat da doğabilir dedi iyi şeyler söylemedi
Bence hamilelik öncesi geçirmiş sındır, genelde küçük yaşlarda geçiriyor insanlar bu tip hastalıkları. Hangi şehirdesiniz doktorunuzdan emin misiniz 2. Kez yaptığına göre sanki acemei bir doktor.

Özgee

Kayıtlı Üye
rank
Muhtemelen eskiden geçirmissindir bende de pozitifti ama gebelikten önce geçirmiş olduğum için bı sıkıntı olmaz dediler

Gulshan

Kayıtlı Üye
rank
Eger Rubella IgG ise pozitiv olmali
Rubella IgM ise negativ
IgG senin eskiden bu hastaligi gecirdiyini ve buna karsi bagisikligin olmasi demek
IgM ise simdiki gunlerde gecirip gecirmemen demek .

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar