Rubella kızamıkçık

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Havva Yılmaz Toktaş tarafından oluşturulan Rubella kızamıkçık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,168 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Rubella kızamıkçık
Konbuyu başlatan Havva Yılmaz Toktaş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Havva Yılmaz Toktaş

Havva Yılmaz Toktaş

Kayıtlı Üye
rank
Bence hamilelik öncesi geçirmiş sındır, genelde küçük yaşlarda geçiriyor insanlar bu tip hastalıkları. Hangi şehirdesiniz doktorunuzdan emin misiniz 2. Kez yaptığına göre sanki acemei bir doktor.
Rubella IgM pozitif 21.30 yaziyo diğeri negatif yazıyordu sonuçta .Bu da yeni mi eski mi diye testmis şimdi tekrar istediği .Olumsuz konuşan pat diye yüzüme olacakları söyleyen enfeksiyon doktoru oldu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Eger Rubella IgG ise pozitiv olmali
Rubella IgM ise negativ
IgG senin eskiden bu hastaligi gecirdiyini ve buna karsi bagisikligin olmasi demek
IgM ise simdiki gunlerde gecirip gecirmemen demek .
İgg negatif IgM pozitif çıkmış benim

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba .Hamileyken rubella kızamıkçık virüsü geçirip sağlıklı doğum yapan var mı aranizda .Test yapılmıştı pozitif çıktı 15 haftalık hamileyim bebek sağlıksız doğabilir dedi doktorlar
Canım ben değil ama annem kardeşime hamileyken geçirdi şuan 15 yaşında hiç telaslanma Allah'ın izniyle hiç birşey olmaz doktorlar her olasılığı degerlendiriyor

C

Cansu nehir

Guest
Geçmiş olsun ben değil ama arkadaşım bu sorunu yaşadı bebek sağlıksız dendi çok yere gitti gebeliği sonlandırmak için hastane heyeti bile toplandı ama en son İzmir tepecik ege doğum evinde gitti orda bebekte bisey yok dediler aldırmadı çocuk şimdi 2 yaşını geçti çokta sağlıklı anne bu hastalığı geçirmiş taşıyıcı kan değerlerinde gebelik sırasında da bu hastalığı geçiriyor görünüyordu ilk çocuğunda hamilelikteki hastane raporlarını istettirip baya bi uğraştılar moral olarak zor bi süreç ama Allah yardımcınız olsun iyice araştırın tek bi yerle kalmayın sağlıkla alın kucağınıza yavrunuzu rabbim büyük

Havva Yılmaz Toktaş

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben değil ama annem kardeşime hamileyken geçirdi şuan 15 yaşında hiç telaslanma Allah'ın izniyle hiç birşey olmaz doktorlar her olasılığı degerlendiriyor
inşALLAH hayırlısıyla bizde güzel haberler alırız . Olumsuz bir şey deselerde aldırmam bebeğimi Allah'ın verdiği cana kıyamayiz
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Geçmiş olsun ben değil ama arkadaşım bu sorunu yaşadı bebek sağlıksız dendi çok yere gitti gebeliği sonlandırmak için hastane heyeti bile toplandı ama en son İzmir tepecik ege doğum evinde gitti orda bebekte bisey yok dediler aldırmadı çocuk şimdi 2 yaşını geçti çokta sağlıklı anne bu hastalığı geçirmiş taşıyıcı kan değerlerinde gebelik sırasında da bu hastalığı geçiriyor görünüyordu ilk çocuğunda hamilelikteki hastane raporlarını istettirip baya bi uğraştılar moral olarak zor bi süreç ama Allah yardımcınız olsun iyice araştırın tek bi yerle kalmayın sağlıkla alın kucağınıza yavrunuzu rabbim büyük
Amin inşAALLAH canım hayırlısıyla . Doktor biranda yüzüne karşı söyleyince insan kötü oluyor . Daha önce hiç duymamıştım . Ne oluyor yani böyle olunca dyince anlattı sonra hemen gebeliği sonlandırmaktan bahsetti . Onlar için kolay bir şey tabi seni anlayamaz . O an kötü oldum kaç gündür canım sıkkın araştırıyorum hepsi olumsuz şeyler yazmış söylemiş internette . Sonuçta haftaya çıkacak hayırlı haberler alırız inşALLAH bizde

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar