Şeker yüklemesi ve covid aşısı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve_berkk tarafından oluşturulan Şeker yüklemesi ve covid aşısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,256 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Şeker yüklemesi ve covid aşısı
Konbuyu başlatan Merve_berkk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bugün yükleme yapıldı 4 kere kan veriliyor demiştiniz benim öncekilerden hatırladığım 2 3 tü bugün de 2 kere kan verdim bi aç karnına bide yükleme sonrasında sizden neden 4 kere kan alındı? Bide aşıyı sordum gebelerde nasıl oluyor diye zorunlu değil ama istersen 1 haftan var belli haftalar arasında yapıyoruz 29 son yaptırmak istersen druna sor gel yapalım 1 hafta içinde dedi ben yaptırmayacağım

Son düzenleme:

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bugün yükleme yapıldı 4 kere kan veriliyor demiştiniz benim öncekilerden hatırladığım 2 3 tü bugün de 2 kere kan verdim bi aç karnına bide yükleme sonrasında sizden neden 4 kere kan alındı?
Şeker yüklemesinde verdikleri ilacın dozuna gore değişiyor.senden iki kez aldılarsa 50 lik olanından kullanmışsındır.

Mlk6

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bugün yükleme yapıldı 4 kere kan veriliyor demiştiniz benim öncekilerden hatırladığım 2 3 tü bugün de 2 kere kan verdim bi aç karnına bide yükleme sonrasında sizden neden 4 kere kan alındı?
Bazen kan pıhtılaşabiliyor şırınga gibi bişiyle çekiyorlar ya belki ondan 4 kere de almış olabilirler bilemedim

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Bende öyle düşünüyorum bi içmeden önce bide içtikten sonra veriliyor
Benden de öyle alındı canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şeker yüklemesinde verdikleri ilacın dozuna gore değişiyor.senden iki kez aldılarsa 50 lik olanından kullanmışsındır.
Imm olabilir canım evet bana 50lik verildi bilmiyordum bak onu. 50den fazlası şeker hastalığı olan yada ailede şeker öyküsü olanlara veriliyor. Dediğin gibi yüksek dozda alanların farklı olabilir

Bazen kan pıhtılaşabiliyor şırınga gibi bişiyle çekiyorlar ya belki ondan 4 kere de almış olabilirler bilemedim
Olabilir canım öyle demişlerdi de öyle bekliyordum bende iyi oldu 4 saat beklenmez valla bu sıcakta

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Ben de ilk gebeliğim de yaptırdım ama 6ıncı ata kadar kilo almayan ben doğuma kadar 30 kilo aldım ve kendi doktorumun bilgisi yoktu yaptırdığımdan il dışındaydım devlet istedi diye yapmıştık sonra ben Bi fenalaş 20 gün evde komada gibiydim normal hamilelikte dedim meğerse şekerim varmış çok şükür oğluma da bana da zarar vermemiş yoksa ikimiz de ölebilirmişiz. Çok dikkat edin. Ben şuan 19 haftamdayım yaptırmayı düşünmüyorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ben de ilk gebeliğim de yaptırdım ama 6ıncı ata kadar kilo almayan ben doğuma kadar 30 kilo aldım ve kendi doktorumun bilgisi yoktu yaptırdığımdan il dışındaydım devlet istedi diye yapmıştık sonra ben Bi fenalaş 20 gün evde komada gibiydim normal hamilelikte dedim meğerse şekerim varmış çok şükür oğluma da bana da zarar vermemiş yoksa ikimiz de ölebilirmişiz. Çok dikkat edin. Ben şuan 19 haftamdayım yaptırmayı düşünmüyorum
Çok geçmiş olsun canım şeker yüklemesi yapmaz ama o denli gebelik şekerin yükselmiştir senin, yükselebiliyor normalde de şeker yüklemesi de o yüzden yapılıyor zaten yükleme yaptırmış olman değildir yani sebebi 🙄

Allah korumuş ama ikinizi de rabbim evlatlarını sana bağışlasın 🙏

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Çok geçmiş olsun canım şeker yüklemesi yapmaz ama o denli gebelik şekerin yükselmiştir senin, yükselebiliyor normalde de şeker yüklemesi de o yüzden yapılıyor zaten yükleme yaptırmış olman değildir yani sebebi 🙄

Allah korumuş ama ikinizi de rabbim evlatlarını sana bağışlasın 🙏
Sağol canım yok ben normalde şeker hastasıymışım haberim yokmuş ailede de çok vardı ben hiç üstüme almıyodum yüklemeden sonra doktor dedi bütün değerlerini alt üst etmişler şimdi de kilo var şeker var troit var çok şişti burnum yüzüm daha 19 haftada rabbim sağ salim 40 haftayı görmeyi nasip etsin ama çok zorlanıyorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sağol canım yok ben normalde şeker hastasıymışım haberim yokmuş ailede de çok vardı ben hiç üstüme almıyodum yüklemeden sonra doktor dedi bütün değerlerini alt üst etmişler şimdi de kilo var şeker var troit var çok şişti burnum yüzüm daha 19 haftada rabbim sağ salim 40 haftayı görmeyi nasip etsin ama çok zorlanıyorum
Çok dikkat et canım takiplerini kontrollerini aksatma. Yediklerine dikkat et Dr ne diyor peki bi diyet falan uygulamadı mı şeker için yada gebelikte ilaç kullanılıyor mu? Sorunsuz atlatırda sağlıkla kucağına alırsın inşallah yavrunu 🙏

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Çok dikkat et canım takiplerini kontrollerini aksatma. Yediklerine dikkat et Dr ne diyor peki bi diyet falan uygulamadı mı şeker için yada gebelikte ilaç kullanılıyor mu? Sorunsuz atlatırda sağlıkla kucağına alırsın inşallah yavrunu 🙏
Perşembe günü gitcem inş en son 26 haziranda gitmiştim işte test falan yapmadı özel hastahane olmasına rağmen şimdi şehir hast gitcem detaylı ya da randevu almak için. İlaç kullanıyordum kesti Dr Erzurum Uzundere de yaşıyorum. Merkez de 1 özel hastahane var. Diğerleri ana baba günü. Özele de giriyorum 140 muayane 280 kan testi zaten ilçeden gidiyorum Bi ton masraf offd bilmiyorum ya canım valla

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar