Sorum var Sezeryan tecrübeleri

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ulker tarafından oluşturulan Sezeryan tecrübeleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 714 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan tecrübeleri
Konbuyu başlatan Ulker
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Glcan

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kızlar 6 aylık gebeyim. Kızım olacak kısmetse. İlk doğumum ve sezeryan istiyorum. Bebeğini sezeryanla doğuran anneler, tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Ameliyyat sonrası ağrı çok mu oluyor? Ameliyyat sırasında birşeyler hissediliyor mu? Etrafımda bazıları kesiğin yapıldığını falan hafifce hissediyosun dediler. Kaç gün sonra ayağa kalka biliyorsun? Göbek çok mu kalıyor? Ve en esası bebeği ne zaman görüyorsun ve kucağına alıyorsun? Biraz uzun oldu😇 haydi sohbete
Canım senin ve bebeğin için en sağlıklısi normal doğum tabii ki tabii bir sorun yoksa eğer normal doğum daha sağlıklı sezeryan neden istiyorsun bilmiyorum ama senin tercihin ben de ikinci doğumda sezeryan oldum mecburen bebeğin kalp atışı durduğu için ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsun tabii ben hem genel olarak bayıltıldım belden uyuşturanlar tercihim değil tabii ki sezaryenden sonra iyileşme süreci biraz uzun sürüyor

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 6 aylık gebeyim. Kızım olacak kısmetse. İlk doğumum ve sezeryan istiyorum. Bebeğini sezeryanla doğuran anneler, tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Ameliyyat sonrası ağrı çok mu oluyor? Ameliyyat sırasında birşeyler hissediliyor mu? Etrafımda bazıları kesiğin yapıldığını falan hafifce hissediyosun dediler. Kaç gün sonra ayağa kalka biliyorsun? Göbek çok mu kalıyor? Ve en esası bebeği ne zaman görüyorsun ve kucağına alıyorsun? Biraz uzun oldu😇 haydi sohbete
2 genel 1 belden 3 sezeryan oldum ağrı göreceli bir kavram bence belden hıc bana gire değil sarsıntı olayı beni çok korkuttu diğerlerinde bir sezaryen sonrası bir yerim ağrımadı ama bunda sırtım çok ağrıdı 2 hafta bir zorluğun oluyor ama şu ara sezaryenler belden yapılıyor

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
İlk sorunla başlayayım. Ağrı eşiği herkeste farklı canım bende öyle ahım şahım bir ağrı olmadı 2 saat sonra ayaktaydim.
2. Ameliyat sırasında acı hissetmiyorsun ama bebeği içinden çıkarırken hisseidyorsyn ama oda acı gibi değil sadece karnından çektiğini hissediyorsun.
3.ben ameliyattan 2 saat sonra yani uyusukluk gittikten hemen sonra ayağa kalktım bu biraz da senin elinde fazlaca yürüyüş yapıp bol su içersen daha erken iyilesirsin ben direk kalktım kendi başıma yürümek istedim o gün bugündür ayaktayım şükür ağrım sizim olmadı.
4. Göbeğini direk olarak bağlayabilirskn ben dogumdan 2 gün sonra bir bez ile sardım karnımı 40 gün boyunca şükür ki kalmadı ama buda bünye meselesi zaten emzirecehin için kolay kilo vereceksin.
5. Oğlum 21.20 de doğdu 21.50 de ben oğlumu gördüm direk doğumdan çıkar çıkmaz ikimizi de aynı odaya aldılar ebe gelip bebeği goguslerine tuttu emme refleksi var mı yok mu diye baktı sonra benimle beraber odaya çıktı. Başka sorun varsa yazabilirsin canım.rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻
Aysem cok guzel anlatmış ❤

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben belden uyuşturmalı oldum ameliyatım çok güzel geçti hiçbişey hissetmedim sadece kızımı karnımdan çıkarırlarken içimden bi çekilme hissi yaşadım asıl ağrı ameliyattan sonraydı doktor bol su ve sade kahve iç dedi narkozu atmak için ben içemedim öyle bir baş ağrısı yaşadım ki baş ağrısı demek hafif kalır başımı kaldıramıyodum 4 serum yedim kendime öyle geldim bebeği ise tetkik yapıyolar sonuçlar iyi çıkarsa odaya getiriyorlar göbeği de dert etme bence emzireceğin için hemde doğumdan sonra çoğu geçecek ben ameliyattan 2 saat sonra ayaklandım yürüdüm sıkıntı yoktu üstünden 6.5 ay geçti mesela az soğuk değsin hemen dikişlerim sızlıyor regl olurken dikişlerim ağrıyor orası hep uyuşuk kalıyor bide bunun enfeksiyon kapmaması var çok dikkat etmen lazım bence sağlık sorunun olmadığı müddetçe normal doğum tavsiye ederim bende fıtık ileri derece olduğu için ben mecbur sezeryan oldum

G

Glcan

Guest
Merhaba bence normal doğuma engel durumun yoksa sezeryana hemen yönelmemeni tavsiye ederim bende sezeryan oldum ama çatı darlığı var dedi doktor zor olacağını söyledi sezeryana gün aldık sonra şu an oğlum 3 yaşına girecek 2. Hamile olduğumu öğrendim bir kaç gün önce o sezeryan stresi şimdiden başladı desem yeridir doğumdan sonra keşke normali de denedeydim düşünmedim desem yalan olur içimde kaldı normal doğum en sağlıklı doğum yöntemi sonuçta sezeryanda belden yarım uyuştum iğnenin ağrısı olmadı bebeği çıkardıklarını hissediyorsun ama agri olmuyor eve geldiğim de ertesi gün yatak açtırmadim sürekli yürüdüm 3. Gün ev silip bulaşık makimaya yerleştirdim ne kadar hareket o kadar çabuk iyilesme diyorum..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar