Sezeryan

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Paramedik anne tarafından oluşturulan Sezeryan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,189 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan
Konbuyu başlatan Paramedik anne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevilll

Mucizebebekim

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba bir konuda fikir danisicaktim sizlere.ailemden çok uzaktayım annem doğumuma gelemeyecek,kayınvalidem yanımda ama 1 aydır küsüz ve doğumda bana yardımcı olmaz.dogumum sezeryan olacak ve sadece eşim olacak yanımda.agrim sancım çok olur mu acaba?kendi başıma toparlayabilir miyim çok tedirginim 😔
Allah yardimcin olsun rahat bi dogum olsun sonrasida agrisiz acisiz insallah ama esin en az bikac gun senle olsun illaki agrin olur narkoz etkisi olur rahat hareket edemezssin biri olsa yaninda cok iyi olur

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba bir konuda fikir danisicaktim sizlere.ailemden çok uzaktayım annem doğumuma gelemeyecek,kayınvalidem yanımda ama 1 aydır küsüz ve doğumda bana yardımcı olmaz.dogumum sezeryan olacak ve sadece eşim olacak yanımda.agrim sancım çok olur mu acaba?kendi başıma toparlayabilir miyim çok tedirginim 😔
Kendi başına yapmazsin canım biz5.gunluk olduk ilk ameliyattan çıktığında bebegi emzirmen gerecek seni lavoboya çıkarması gereken kişi olması lazım yürütmesi gereken ayakların falan uyuşuk olduğu için kendi kendine kalkamazsin iki kişi yardım etmeden allah yardımcın olsun inşallah saglikla kucagina alirsin yavrunu

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
Eşinin zaten 5 gün babalık izni olacak.1 haftada yemeğini yapar duruma gelirsin. Ama 40 gün eğilip kalkmak 2 ay bebeğin dışında ağır kaldırmak yasak.Birşey olmaz diyenlere bakmayın.Dikkatli olursanız sıkıntı yaşamazsınız.Ben de sezeryan olmuştum 2 haftalıkken eşim covide yakalandı.Mecburen iş başa düşmüştü.

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim herkesin yardımcısı olsun canım benimde ailem uzakta kaynana çok yaşlı bende sezaryan olacağım bi haftam var bi hafta önceden eşim benim annemi çağırdı memletten ama doğum yapmadan ne çok var diyor altı üstü bi hafta sonra bekar oğlu ve kızı var onlar yanlız ne yerler içerler diyor inan geldiğine bile sevinemiyorum bi agrım olsa doğurgan bi hafta ya kalmazsın diyor bugün doğum yapsam hemen gitcek rabbim herkese sevinç gözyaşı nasip etsin inşallah

...

Moderator
Mod
rank
Canım hiç korkma.Sezaryen bana normal doğumdan daha kolay geldi.ilk gece yengemler hastanede yanımda kaldı.Eve geldiğimde hep ben baktım.Eşimden bile yardım istemedim.Ama ilk sezaryen gecesi çok yürüyüş yaptım.Evdede çok yürüdüm.Çünkü insan yatınca daha kötü oluyor.Dikişlerimde erken kaynadı.Yani hiç tedirgin olma kuzum.

Balığın annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende ilk bebegimi sezaryen doğum yaptım mecbur bebeğin kalp atışları yavaşlamış ti annem ablam vardı yanımda ama hiç gerek yokmuş çünkü hasta bakıcı gelip koluna giriyo ped getiriyo isteyince bebeğin altını değiştiriyor su ben küçüktüm yemeğini getiriyor hasta bakıcı sadece ablam hasta bakıcı kapıyı çalıp yemek ister misin diyince alıp tepsiyi önüme koymuştu 1kere koluma girip odada yürütmüştü bunu hasta bakıcı larda yapıyor ben şimdi 26haftalik hamileyim ve kendim kendime yeterim Allah var gam yok rahat ol dua et rabbim yardım eder

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Ol
Eşinin zaten 5 gün babalık izni olacak.1 haftada yemeğini yapar duruma gelirsin. Ama 40 gün eğilip kalkmak 2 ay bebeğin dışında ağır kaldırmak yasak.Birşey olmaz diyenlere bakmayın.Dikkatli olursanız sıkıntı yaşamazsınız.Ben de sezeryan olmuştum 2 haftalıkken eşim covide yakalandı.Mecburen iş başa düşmüştü.
Ya bisey soracağım da size acaba dikişlerinize kaç gün pansuman yaptırdınız

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar