Sezeryan

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Paramedik anne tarafından oluşturulan Sezeryan başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,189 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan
Konbuyu başlatan Paramedik anne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevilll

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Estetik yani kendiliğinden eriyen ip kullanıldı.Üzerine soğuk sprey sıkmıştı dr duş alırken enfeksiyon kapmaması için. İnşallah sıkıntısız atlatırsınız.
Bugün dogumdan sonra ilk defa duş yaptim inşallah bi sıkıntı çıkmaz benimkide eriyen dikişten yapıldı yaranız açık duş aldınız degilmi

A

Atlasin annesi

Guest
Kızlar merhaba bir konuda fikir danisicaktim sizlere.ailemden çok uzaktayım annem doğumuma gelemeyecek,kayınvalidem yanımda ama 1 aydır küsüz ve doğumda bana yardımcı olmaz.dogumum sezeryan olacak ve sadece eşim olacak yanımda.agrim sancım çok olur mu acaba?kendi başıma toparlayabilir miyim çok tedirginim 😔
Kesinlikle cnm tek basina toparlayamazsin bir hafta boyunca birisinden yardim almadan yattigin yerden kalkamiyorsun bile.bende bir hafta once sezeryan oldum yeni ywni toparliyorum

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
Bugün dogumdan sonra ilk defa duş yaptim inşallah bi sıkıntı çıkmaz benimkide eriyen dikişten yapıldı yaranız açık duş aldınız degilmi
Dr soğuk sprey sıkmıştı dikiş üzerine bir de bant yaptırmıştı.Bantı 2 gün sonra çıkardım.Sprey dediğim yara üzerinde korumak için katman oluşturuyor o.Sudan koruyacak demişti bana.Özelde dikkat ediyorlar da şu anki devlette olacak nasıl yapacaklar bilmiyorum artık.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk iki gün tentürdiyot döktü annemler bu yanlış mis kizlar bebek sarılık olunca 3.gun hastaneye gittim doktorum dedi sakın sadece gazlı bez değişecek evde kendim yaptım 10 gun sonra dikişleri aldılar
Dikiş izleriniz geçti mi?Eriyen ipler varken neden pansumanla uğraştırırlar çok saçma gerçekten.Bir de git dikiş aldırmakla vakit kaybet.Estetik ip iz de bırakmıyor onun gibi.

Son düzenleme:

Sevilll

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba bir konuda fikir danisicaktim sizlere.ailemden çok uzaktayım annem doğumuma gelemeyecek,kayınvalidem yanımda ama 1 aydır küsüz ve doğumda bana yardımcı olmaz.dogumum sezeryan olacak ve sadece eşim olacak yanımda.agrim sancım çok olur mu acaba?kendi başıma toparlayabilir miyim çok tedirginim 😔
Allah yardımcın olsun. Ilk sezeyanimda bende aynı durumdaydim. Şükür hastaneden sonra bir gün yattım toparladım hemen. evin işlerinde eşim yardımcı oldu. Bende yavaş yavaş bebekle ilgilendim çok sorun olmadı. Ama tabiki yıllardır anneme bu konuyu açıp sitem ettigim için bu dogumda yanimda kalacak 1 ay.Allah kolaylığını verir ins. Hayırlısıyla kucağına alirsin bebeğini.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar