sezeryanda genel anestezi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğum Hikayeleri kategorisinde hayt tarafından oluşturulan sezeryanda genel anestezi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,221 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğum Hikayeleri
Konu Başlığı sezeryanda genel anestezi
Konbuyu başlatan hayt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yusuf Özgen

Ebru yusuf

Kayıtlı Üye
rank
selamun aleyküm. ikiz gebeyim ve 35. haftanin icindeyim. genel anestezi istiyorum dogumumda.. uyandığımda herşey bitmis olsun istiyorum.Ama epuduralde istiyorum tek korkum o masada ayık olmam ve zamanin durması heme bitmiycekmis gibi hissetmek. ne yapmaliyim lütfen destek olun bana😭
Benimde belden uyusturmuslardi canim surekli konustular heycanimi bastirdilar ben surekli dua okudum ama o ilk ses yanina getirmeleri hersey cok guzeldi korkma 4 gun sonra tekrr sezaryn olcm acikcasi cok heycanliyim genel anestezide kendine gelip toparlnman zaman aliyor hem kusuyor dikislerini acitiyorsun hemde cocukla ilgilenemiyorsun ablm genel olmustu cok pismn oldu kendine gelemedi bi turli hic tavsiye etmm korkma allah yardimcin olsun

Özo

Kayıtlı Üye
rank
selamun aleyküm. ikiz gebeyim ve 35. haftanin icindeyim. genel anestezi istiyorum dogumumda.. uyandığımda herşey bitmis olsun istiyorum.Ama epuduralde istiyorum tek korkum o masada ayık olmam ve zamanin durması heme bitmiycekmis gibi hissetmek. ne yapmaliyim lütfen destek olun bana😭
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aleykumselam..2 dogumumuda normal yaptim fakat bunda spinal anestezi ile sezaryen yaptiricam..tabiki hic yasamadigimiz bir deneyim olunca endise ve korku olmasi cok normal ama sana tavsiyem etrafimdan duydugum ve okudugum izledigim kadariyla belden asagi uyusturma ile spinal ile cok daha rahat ve acisiz bir dogum oluyor..eger genel ile yaparsan uyandiginda kendine gelme sorunu yasarken ayni zamanda cok agrili uyaniyosun..karar senin..hayirli saglikli dogumlar dilerim

Celest

Kayıtlı Üye
rank
ben ilk doğumumu genel anestezi ile oldum. Ertesi gün kalkabildim ama toparlanmam 1 haftayı buldu. Belden uyuşturmalı nasıl bilmiyorum ama sonuçta kesi aynı kesi olacak toparlanma sürecine neden etki etsin ki? Zaten rahatsız eden dikişlerdeki ilk sızılar ve rahmin toparlanması oluyor. 40 gün sonra kanama geçince o ağrılar da geçiyor.

Ozlem kzlrmk

Kayıtlı Üye
rank
Buyuk ihtimalle genel anestezi yaparlar cnm bende ikiz gebelik yasadim ve cevremde yasayanda cok normal dogumdan biraz daha riskli oldugu icin genelde tam uyutmayi tercih ediyolar bisey olursa ameliyat sirasinda hemen mudehale edelim diye ama her doktor farklidir sen doktoruna bi danis istersen hangisini onerir

ben ilk doğumumu genel anestezi ile oldum. Ertesi gün kalkabildim ama toparlanmam 1 haftayı buldu. Belden uyuşturmalı nasıl bilmiyorum ama sonuçta kesi aynı kesi olacak toparlanma sürecine neden etki etsin ki? Zaten rahatsız eden dikişlerdeki ilk sızılar ve rahmin toparlanması oluyor. 40 gün sonra kanama geçince o ağrılar da geçiyor.
Genel anestezinin etkisi cabuk geciyo ve gecince yaranin acisini hissede biliyosun toparlanman uzun suruyo ama belden uyusturmada 6 saat dolduktan sonra sanki hic bisey yokmus gibi oluyosun çok rahat oturup kalka biliyosun benim ilkim genel anestezi ikinci ise belden uyusturma oldu ama belden uyusturmada sonradan bel agrisi ve bas agrisi gosteriyo

Yusuf Özgen

Kayıtlı Üye
rank
benim de 2 si genel olmuştu.ilk uyandığımda hala doğurmadım sandım hemen ayaklandım fakat ikincisinde ağrılar beni bitirmişti.15 gün iki büklüm yürüdüm her doğum farklı yaş olsun doktor olsun çok farkediyor.3.ye hamileyim doktorlar uyuşmalı yapacaklarını söylüyorlar fakat tırsıyorum hissederim sonrasında baş ağrısı bel ağrısı korkuyorum 😔
Evet. Bende 18imde ilk sezaryenimi yaptım ama çok zordu. İğneyi vurdular ama uyusmadi okdadr zordu ki bagir

benim de 2 si genel olmuştu.ilk uyandığımda hala doğurmadım sandım hemen ayaklandım fakat ikincisinde ağrılar beni bitirmişti.15 gün iki büklüm yürüdüm her doğum farklı yaş olsun doktor olsun çok farkediyor.3.ye hamileyim doktorlar uyuşmalı yapacaklarını söylüyorlar fakat tırsıyorum hissederim sonrasında baş ağrısı bel ağrısı korkuyorum 😔
Evet bende 18 yaşında sezaryen doğum oldum bedenim hiç uyusmadi çok zordu dedim kesin sağ cikmicam şimdi yirmi yaşındayım yine onbir haftalık gebeyim çok korkuyorum sezaryen dan

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar