Sizce normal mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Doğa'm 💜 tarafından oluşturulan Sizce normal mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 941 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Sizce normal mi
Konbuyu başlatan Doğa'm 💜
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hazall

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Gamsız mı desem sorumsuz mu bilmiyorum ben de bazen şu huyumdan rahatsız oluyorum ama en azından sorup öğrenince içim rahat ediyor böyle düşünürsen belki sana da iyi gelir kimi anne de var aman canı olan büyüyor nasıl olsa diyor ama ne şekillerde ne hallerde büyüyor umrunda değil ha belki de ikimizin de ilk çocuk olduğu için böyleyiz ikinciler biraz daha Allaha emanet büyürler bir de bu var 😅 örneği çok
Ya şimdi hadi dizimizin dibinde haberimiz oluyor kafaya takıyoruz da geçen parka gittik 6-7 yaşında çocuklar küfür ediyor erkek peşinde koşuyor Allahım korusun kızımı inşAllah terbiyesiyle masumluğunu kaybetmeden büyütebilirim geleceği şimdiden bile çok kafaya takıyorum valla Müge Anlı’da paranoyama paranoya katıyor zaten 😬😅

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kız noldu ne rahatsızlığı
Ne olacak kan değeri düzeldi diyoruz kafasının üstündeki bıngıldak olması gerekenden geniş arka bıngıldan normalde şimdiye kapanması lazımmış hala kapanmadı birde onun için takibe alındık. Kanda alerji çıktı onun için immünolojiye sevk edildik ayy 🤦🏻‍♀️

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Ya şimdi hadi dizimizin dibinde haberimiz oluyor kafaya takıyoruz da geçen parka gittik 6-7 yaşında çocuklar küfür ediyor erkek peşinde koşuyor Allahım korusun kızımı inşAllah terbiyesiyle masumluğunu kaybetmeden büyütebilirim geleceği şimdiden bile çok kafaya takıyorum valla Müge Anlı’da paranoyama paranoya katıyor zaten 😬😅
Evet ya o zaman daha zor öyleleri var ki aileleri çocuğumuz okuyor diye gururlanıyor lisedeyken arkadaşım daha ilkokul 1'de erkek arkadaş işlerine başlamış inanabiliyor musun ciddi ciddi bir de anlatışı vardı ödül kazanmış gibi oğlan da bizim yan sınıftaydı kızdan nefret ediyordu ben de kıza neden bu kadar kaba davranıyor derdim birinden ayrılmadan diğerine koşardı ben kimseyle çıkmadığım için dalga geçerdi en azından eşime samimiyetle elimi tutan ilk kişisin diyebiliyorum demem o ki sonuna kadar her anlamda da masumiyeti korumak zor arkadaş ortamı her şeyi çekiyor arkadaşın iyise iyisin değilse değilsin anne baba olarak elimizden geldiğince iyi yetiştiricez gerisi kendi tercihi ve biraz da imtihan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ne olacak kan değeri düzeldi diyoruz kafasının üstündeki bıngıldak olması gerekenden geniş arka bıngıldan normalde şimdiye kapanması lazımmış hala kapanmadı birde onun için takibe alındık. Kanda alerji çıktı onun için immünolojiye sevk edildik ayy 🤦🏻‍♀️
Of yavrum kıyamam ya epeydir şöyle düzgün şekilde yokum burda azıcık vaktim olunca gir çık yapabiliyorum anca haberim yoktu çok geçmiş olsun

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Evet ya o zaman daha zor öyleleri var ki aileleri çocuğumuz okuyor diye gururlanıyor lisedeyken arkadaşım daha ilkokul 1'de erkek arkadaş işlerine başlamış inanabiliyor musun ciddi ciddi bir de anlatışı vardı ödül kazanmış gibi oğlan da bizim yan sınıftaydı kızdan nefret ediyordu ben de kıza neden bu kadar kaba davranıyor derdim birinden ayrılmadan diğerine koşardı ben kimseyle çıkmadığım için dalga geçerdi en azından eşime samimiyetle elimi tutan ilk kişisin diyebiliyorum demem o ki sonuna kadar her anlamda da masumiyeti korumak zor arkadaş ortamı her şeyi çekiyor arkadaşın iyise iyisin değilse değilsin anne baba olarak elimizden geldiğince iyi yetiştiricez gerisi kendi tercihi ve biraz da imtihan

Of yavrum kıyamam ya epeydir şöyle düzgün şekilde yokum burda azıcık vaktim olunca gir çık yapabiliyorum anca haberim yoktu çok geçmiş olsun
Şu aralar azı dişi çıkarıyor 18 aylık oldu atak dedikleri bir şey mi yaşıyoruz ondan mı bilmiyorum çok fazla aksi hep dediği olsun diye tutturuyor.Mesela bahçe kapısında yırtınıyor ille parka gidecem diye gitmeden durmuyor.Yapma desen inadına yapıyor bi de gülüyor bıraksan yine yapıyor.Azıcık yanına gitsem saçıma bir yapışıp çekiyor ki yolmadan bırakmıyor olmadı ısırıyor bu aralar aşırı canımı acıtıyor.Kızıyorum yok sakince söylüyorum yok bağırıyorum artık can acısından yok yine de gülüyor anlamadığından mı huyu mu anlamadım.İnşAllah huyu böyle değildir gece memeyi hayatta bırakmıyor, ne uykum var ne tuvalete gidemiyorum o da beni iyice tahammülsüz yaptı zaten.Huyu böyle bazı insanlar vardır ya ne yapsan da bildiğini okur tutamazsın eşim de öyle mesela, karşına alır salağa anlatır gibi anlatırsın ama yok gene kafasının dikine gider sonra dersin ee niye yaptın ben sana dedim işte, ne bileyim öyle olur sandım der 🤦🏻‍♀️ Çocukluğu da sıkıntılı geçmiş eşimin benim kız aynı onun gibi olacak laftan anlamayacak içten gelen bi sıkıntı var diye çok korkuyorum.Azıcık gamsız olabileydim işte amaan ne gelecekse başına gelecek diye ama yok her günüm imtihan sanki büyüyecek diye ödüm kopuyor.Rabbim evlatlarımızı iyii insanlarla karşılaştırsın benim kız da babasına çekmez inşAllah terbiyeli düzgün ahlâki değerlerine düşkün, laftan anlayan biri olur ileride

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank

Çok sağol canım benim ❤️

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Şu aralar azı dişi çıkarıyor 18 aylık oldu atak dedikleri bir şey mi yaşıyoruz ondan mı bilmiyorum çok fazla aksi hep dediği olsun diye tutturuyor.Mesela bahçe kapısında yırtınıyor ille parka gidecem diye gitmeden durmuyor.Yapma desen inadına yapıyor bi de gülüyor bıraksan yine yapıyor.Azıcık yanına gitsem saçıma bir yapışıp çekiyor ki yolmadan bırakmıyor olmadı ısırıyor bu aralar aşırı canımı acıtıyor.Kızıyorum yok sakince söylüyorum yok bağırıyorum artık can acısından yok yine de gülüyor anlamadığından mı huyu mu anlamadım.İnşAllah huyu böyle değildir gece memeyi hayatta bırakmıyor, ne uykum var ne tuvalete gidemiyorum o da beni iyice tahammülsüz yaptı zaten.Huyu böyle bazı insanlar vardır ya ne yapsan da bildiğini okur tutamazsın eşim de öyle mesela, karşına alır salağa anlatır gibi anlatırsın ama yok gene kafasının dikine gider sonra dersin ee niye yaptın ben sana dedim işte, ne bileyim öyle olur sandım der 🤦🏻‍♀️ Çocukluğu da sıkıntılı geçmiş eşimin benim kız aynı onun gibi olacak laftan anlamayacak içten gelen bisıkıntı var diye çok korkuyorum.Azıcık gamsız olabileydim işte amaan ne gelecekse başına gelecek diye ama yok her günüm imtihan sanki büyüyecek diye ödüm kopuyor.Rabbim evlatlarımızı iyii insanlarla karşılaştırsın benim kız da babasına çekmez inşAllah terbiyeli düzgün ahlâki değerlerine düşkün, laftan anlayan biri olur ileride
Seni çok iyi anlıyorum benimki de öyle bir de siniri var ki görsen hayret edersin istediği olmayınca eline yakın ne varsa ısırıyor geçen kanepenin arkasına geçemedi diye bağıra bağıra ağlayıp kanepeyi ısırıyordu babası gördü hayretler içinde kaldı aynı amcam dedi kayınpederim de çok sinirlidir daha yeni gelindim bir ay sonra kurban bayramı nedeniyle köye gittik baktım adam bağırıyor kayınvalideme sinirlenmiş ayağının altında gezen tavuğa bir vurdu tekmeyi tavuğun ayağı kırıldı o kadar şaşırdım ki ağzım açık kaldı resmen ama hemen sakinleşti bu defa tavuğu iyileşene kadar kucağında gezdirdi yemesini içmesini kendi eliyle halletti çok çabuk pişman oluyormuş ama o dakikaya kadar mutlaka bir şeyi zarara uğraşıyormuş 🤷‍♀️ gerçi o kadınla iyi bile dayanıyor çene hiç durmaz da bizimkinde

Ay konu nerden nereye geldi 😅 yani tasalanma bazıları 2 yaş krizlerine erken giriyormuş bizimkiler de onlardan muhtemelen ben bu konuda instagramda hemşire anne06 var onun psylaşımlarını takip ediyorum çok da faydasını görüyorum kriz anında odağını başka yöne çekin gözlemleyin neye zaafı varsa onu kullanın diyor doğa suyla oynamaya bayılır minik bir leğen aldım sırf kendisine ait kriz gelmeye yakınken hemen hadi bıcıyla oynayalım diyorum hemen toparlanıyor diş fırçalamayı çok sever ama şimdilik sabah veriyorum sadece akşam da kitap okuma saatimiz kitap istemezse sayı sayıyoruz şarkı söyleyerek çok iyi oluyor hemen sakinleşiyor

Son düzenleme:

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Seni çok iyi anlıyorum benimki de öyle bir de siniri var ki görsen hayret edersin istediği olmayınca eline yakın ne varsa ısırıyor geçen kanepenin arkasına geçemedi diye bağıra bağıra ağlayıp kanepeyi ısırıyordu babası gördü hayretler içinde kaldı aynı amcam dedi kayınpederim de çok sinirlidir daha yeni gelindim bir ay sonra kurban bayramı nedeniyle köye gittik baktım adam bağırıyor kayınvalideme sinirlenmiş ayağının altında gezen tavuğa bir vurdu tekmeyi tavuğun ayağı kırıldı o kadar şaşırdım ki ağzım açık kaldı resmen ama hemen sakinleşti bu defa tavuğu iyileşene kadar kucağında gezdirdi yemesini içmesini kendi eliyle halletti çok çabuk pişman oluyormuş ama o dakikaya kadar mutlaka bir şeyi zarara uğraşıyormuş 🤷‍♀️ gerçi o kadınla iyi bile dayanıyor çene hiç durmaz da bizimkinde

Ay konu nerden nereye geldi 😅 yani tasalanma bazıları 2 yaş krizlerine erken giriyormuş bizimkiler de onlardan muhtemelen ben bu konuda instagramda hemşire anne06 var onun psylaşımlarını takip ediyorum çok da faydasını görüyorum kriz anında odağını başka yöne çekin gözlemleyin neye zaafı varsa onu kullanın diyor doğa suyla oynamaya bayılır minik bir leğen aldım sırf kendisine ait kriz gelmeye yakınken hemen hadi bıcıyla oynayalım diyorum hemen toparlanıyor diş fırçalamayı çok sever ama şimdilik sabah veriyorum sadece akşam da kitap okuma saatimiz kitap istemezse sayı sayıyoruz şarkı söyleyerek çok iyi oluyor hemen sakinleşiyor
Bi deneyeyim bende de hata var annem de uzun süredir kardeşimin ziyaretine gitmişti eşimde ya çalışıyor ya uyuyor bana faydası yok sinirlerim çok bozuldu dişlerinin çıkması da bi yandan ama tutamıyorum artık kendimi böyle biri değildim ben sakin bi insandım neler geldi başıma da kimseye bağırıp çağırmazdım oturup bi de ona ağlıyorum neden çocuğa bağırıyorum diye ama bir anda oluveriyor artık sabrım kalmamış.Biz de bi ara kitap okuyorduk ama sinirlendiğinde yanına getirdiğim kitapların hepsini yırttı, yırtamadıkları kalınları da renkli yerlerini tırnakla kanırtıp soyuyor kitaplar artık bembeyaz boş sayfa 😅 Diş fırçalamayı bizim ki de çok seviyor ama verdim mi alamıyorum bi yaygara kopuyor diş etlerine zarar verecek diye korkuyorum gerçi saklamış bi yere en son yine o parmak girenlere dönmek zorunda kaldık.Doğa da bir şeyleri alıp saklıyor mu çoraplarımızın hepsi tek tek, takımların altı var üstü yok 😬 Bi de eline aldığını yere atıyor mu hala yemek masasının üstünde altından çok şey oluyor kalkarken eline tabak veremiyorum hemen sallayıp atıyor bizimki yerlere sonra da boş çatalı tabağa vuruyor.İnstagramda 6 aylık bebekleri görüyorum düzgünce yemek yiyen çok moralim bozuluyor ondan takip etmiyorum genelde kimseyi

Tüm sayfalar yüklendi.