Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran var mı ?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep41 tarafından oluşturulan Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran var mı ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,321 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran var mı ?
Konbuyu başlatan Zeynep41
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AYIŞIK SİGORTA

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar aranızda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran varmı özelde doğum paketi almak için yapılıyor uyguna geliyormuş diye duydum

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Merhaba kızlar aranızda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran varmı özelde doğum paketi almak için yapılıyor uyguna geliyormuş diye duydum
Tamamlayıcı sağlık sigortası, işçi, memur, esnaf gibi SGK tarafından kapsam altındaki çalışanları kapsayan avantajlı bir özel sağlık sigortası türü. Bu sigortayı yaptıranlar SGK ile anlaşmalı tüm hastaneleri kullanma hakkına sahip oluyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde SGK’nın karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderlerinin hepsini karşılıyor. Bir başka ifade ile sigorta, kişinin tedavisini yaptırdığı özel hastaneye SGK'nın ödediğinin üzerindeki her türlü fark ücretini tamamlıyor. Böylece sigortalı cebinden hiç para harcamadan tüm tedavisini yaptırabiliyor ve sağlık sorunları masraf kalemi olmaktan çıkıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin ön koşulu, kişinin SGK'lı olması. SGK'lı çalışanlar arzu ettikleri bir sigorta şirketine giderek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyor. Sigortayı yaptırabilmek için yaş sınırı şirketten şirkete göre değişmekle birlikte 65 yaşa kadar çıkabiliyor.

Zeynep41

Kayıtlı Üye
rank
Tamamlayıcı sağlık sigortası, işçi, memur, esnaf gibi SGK tarafından kapsam altındaki çalışanları kapsayan avantajlı bir özel sağlık sigortası türü. Bu sigortayı yaptıranlar SGK ile anlaşmalı tüm hastaneleri kullanma hakkına sahip oluyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde SGK’nın karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderlerinin hepsini karşılıyor. Bir başka ifade ile sigorta, kişinin tedavisini yaptırdığı özel hastaneye SGK'nın ödediğinin üzerindeki her türlü fark ücretini tamamlıyor. Böylece sigortalı cebinden hiç para harcamadan tüm tedavisini yaptırabiliyor ve sağlık sorunları masraf kalemi olmaktan çıkıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmenin ön koşulu, kişinin SGK'lı olması. SGK'lı çalışanlar arzu ettikleri bir sigorta şirketine giderek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyor. Sigortayı yaptırabilmek için yaş sınırı şirketten şirkete göre değişmekle birlikte 65 yaşa kadar çıkabiliyor.
Teşekkür ederim 😊

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bence yaptır canım sigorta benim sigorta yok Medicana international bana yakın 16 bin istiyor korona testi 350 lira istiyor muayene ücreti 600 lira istiyor keşke sigorta olsaydı

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum biz sorduk da hamilelikten 1 ay once yapilmasi gerekiyormus ya yapmadılar bizimkini ama sen basindasin daha yaptirabiliyosan hemen yaptir yararlan kuşum ihmal etme

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar