Tc vatandaşı olmadan Türkiye'de doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde İlk heycan tarafından oluşturulan Tc vatandaşı olmadan Türkiye'de doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,341 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tc vatandaşı olmadan Türkiye'de doğum
Konbuyu başlatan İlk heycan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İlk heycan

Belinayin❤️ Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Herkese merhaba
Ben yurtdışında yaşıyorum. Eşim tc vatandaşı, ben değilim. Doğumu Elazığ'da yapmayı planlıyoruz. Tc vatandaşı olmadan Türkiye'de doğum yapan var mı? Nasıl oluyor? Ücreti ne kadar? Elazığ devlet hastanesi doğum servisi ve özel hastaneleri karşılaştırırsak durum nasıl?
Bende yabancıyım canm eşim Türk ben turkmenistanliyim ve daha türk vatandaşlık alamadım ve geçen sene doğum yaptım devlet Hastanesi'nde normal doğum oldu ve 2 gün kaldım 1600 odedim

İlk heycan

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim Saglıkla Hayırlısıyla Kucağına Almayı Nasip Etsin Canımmm1🤲💝💗
Çok teşekkür ederim. Amin
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yok eşiminde yoktu canm ztn olsada yararlanamaz dimki daha onun soyadına geçmedim
Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz

Yok eşiminde yoktu canm ztn olsada yararlanamaz dimki daha onun soyadına geçmedim
Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz

Son düzenleme:

Evlatlarim ❤️❤️

Kayıtlı Üye
rank
Herkese merhaba
Ben yurtdışında yaşıyorum. Eşim tc vatandaşı, ben değilim. Doğumu Elazığ'da yapmayı planlıyoruz. Tc vatandaşı olmadan Türkiye'de doğum yapan var mı? Nasıl oluyor? Ücreti ne kadar? Elazığ devlet hastanesi doğum servisi ve özel hastaneleri karşılaştırırsak durum nasıl?
Öyle bir zorunluluk yok. Olsaydı. İyi olurdu asıl ama şu bakımdan su Suriyelilerin sürekli pespe doğurması açısından öyle bir yasa yok yani 😄
Özele gidersen illaki ücret alırlar ama. TC vatandaşı olmasan bile. Doğum yapabilirsin engel yok sadece hastaneden çıktıktan sonra. 35 TL muane ucretimi öyle birşey yansıyor diye biliyorum o kadar

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
Eşim de Kıbrıs'ta yaşayıp çalıştığı için Tc sigortamız yok. Tc vatandaşı olmayınca devlet Hastanesi'nde kayıt yapabilir miyiz onu bilmiyoruz. Suriyeli de değiliz 😊 kktc vatandaşıyım ben

Otobüs bileti almak istediğimizde bile Tc kimlik numarası sormuşlardı 😆

Çok teşekkür ederim yardımınız için 😊

Çok teşekkür ederim yardımınız için 😊
Eskiden yrtdışı vatandaşlarna geçici numara verirlerdi şmdi kaldırıldı sanırım. Amelyt falan belli ücret ödeyeblrsnz ssk olmadğı için özeli terch edin derim hem rahat doğm yaparsnz. Devlet imkanları biraz kısıtlı hastaneler olrak şehr hastaneleri ve üniverste hastaneleri hariç. Bişi sorarlarsa pasaportunz vardır o kabl olablr. Arkdşlarda yazmş zaten bizim ülkede herkes rahat işlem yaptırıyo. Sizlk durum değl biz kendi vatandaşlarna o kadar ilgi alaka yok 😄 hayrlısı olsn. Hastane belrleyn telefonla arayp bilgi alın yada tanıdklar giidp sorsn oraya bilgi verirler.

İlk heycan

Kayıtlı Üye
rank
Eskiden yrtdışı vatandaşlarna geçici numara verirlerdi şmdi kaldırıldı sanırım. Amelyt falan belli ücret ödeyeblrsnz ssk olmadğı için özeli terch edin derim hem rahat doğm yaparsnz. Devlet imkanları biraz kısıtlı hastaneler olrak şehr hastaneleri ve üniverste hastaneleri hariç. Bişi sorarlarsa pasaportunz vardır o kabl olablr. Arkdşlarda yazmş zaten bizim ülkede herkes rahat işlem yaptırıyo. Sizlk durum değl biz kendi vatandaşlarna o kadar ilgi alaka yok 😄 hayrlısı olsn. Hastane belrleyn telefonla arayp bilgi alın yada tanıdklar giidp sorsn oraya bilgi verirler.
Pasaport yok çünkü kktc pasaportu sadece Türkiye'de geçiyor. E Türkiye'ye kimlikle de girebiliyoruz zaten diye pasaport almanın da hiçbir mantığı kalmıyor. Tanınmayan bir ülke burası. Doğum Elazığ'da olacak. Oradaki şehir hastanesi için çok güzel şeyler söylüyorlar. Hayırlısı bakalım. Daha vaktimiz var, araştırıyoruz. Çok teşekkür ederim yardımınız için 😊

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar