Tecrübeli anneler bi bakın hele❤️❤️

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mamı Sibel tarafından oluşturulan Tecrübeli anneler bi bakın hele❤️❤️ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,314 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tecrübeli anneler bi bakın hele❤️❤️
Konbuyu başlatan Mamı Sibel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ...

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Ben bu pudrayi burdaki hastanedeki ebelerden ogrendim.. burada yaygin bir uygulama.. daha bebek dogdugunda buradaki ebeler pudralayip gazli bez sariyorlar.. her altini degistirdiginde yeniliyorsun ve 3 cocugum oldu emin ol 2. Gun dustu ve hicbir enfeksiyon sorunu yasamadim..4.sunu almak nasip olursa istisnasiz pudra kullanicam.. burda hurafelerden bahsetmiyorum.. avrupa tibbi uygulamadan bahsediyorum..
İyi de canım ben sana hurafedir vs senin fikrin demedim ki sen niye böle dedin şimdi anlamadım 🤷‍♀️ayrıca senin bebeğinde iyi oldu die hepsinde ii olucak die bişi yoj. Bizim burda da kullanılıyo talk pudra ama kac bebekte enfeksiyon yaptı ben biliyorum. Benmde 3 tane cocugum var sadece batikonla kurudu erkenden de düştü göbekleri. Sonuncusununki sadce k vit eksijliğinden kurumamıs hepsi bu. İğne olunca o da 3 günde kurudu gitti. Bazı bebekler normalden daha hassas oluyolar. Sen nerde ikamet ediyorsun bilmiyorum ordaki ebeler neden böle yapıyolar onu da bilmiyorum ama bizim burda ebe arkadaslar böle uygulamalara karsılar.ayrıca bende bi hemşire olarak bu tarz acık yara uygulamalarını önermem. Ben herseyin doğalından yanayım zatrn bunu burdakiler bilir zaten ama bu tarzuygulamalar bana da yanlıs geliyo.

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
İyi de canım ben sana hurafedir vs senin fikrin demedim ki sen niye böle dedin şimdi anlamadım 🤷‍♀️ayrıca senin bebeğinde iyi oldu die hepsinde ii olucak die bişi yoj. Bizim burda da kullanılıyo talk pudra ama kac bebekte enfeksiyon yaptı ben biliyorum. Benmde 3 tane cocugum var sadece batikonla kurudu erkenden de düştü göbekleri. Sonuncusununki sadce k vit eksijliğinden kurumamıs hepsi bu. İğne olunca o da 3 günde kurudu gitti. Bazı bebekler normalden daha hassas oluyolar. Sen nerde ikamet ediyorsun bilmiyorum ordaki ebeler neden böle yapıyolar onu da bilmiyorum ama bizim burda ebe arkadaslar böle uygulamalara karsılar.ayrıca bende bi hemşire olarak bu tarz acık yara uygulamalarını önermem. Ben herseyin doğalından yanayım zatrn bunu burdakiler bilir zaten ama bu tarzuygulamalar bana da yanlıs geliyo.
Viyanada.. ve simdiye kadar dogdugu andan itibaren pudra kullanipda herhangi bir sorun yasayani gormedim.. burdaki tibbi uygulama bu ve herkes cok memnun..sadece sunu katilabilirim ki acik yara ve iltihap infeksiyon tehlikelidir.. arkadasada zaten bu sekilde yaptim ilk yorumumu.. doktora danismadan herhangi birsey yapmanin tehlikeli olabilecegini..

Mamı Sibel

Kayıtlı Üye
rank
Hemşiresin cnm sen ben şimdi ne yapayım kuzum antibiyotik merhem kullandım bitti ama düşmedi

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Hemşiresin cnm sen ben şimdi ne yapayım kuzum antibiyotik merhem kullandım bitti ama düşmedi
Az bi iki gün daha bekle canım daha ufak düşer batikon hariç bişi de kullanma dr vermediyse. Karnının ii doydugundan emin ol bezler dolu dolu çişse doyuyor dur. Eger 15 güne kadar düşmesse yada enfeksiyon gecmezse tekrar cocuk dr a götür o daha iyisini bilir. Ama her gün 3 4 kere batijonla iyice temizle bezini de göbekten asagıda bagla. Banyodan sonra da iyice kurut göbeği. Gecmiş olsun canım benm görüşüm bu

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Az bi iki gün daha bekle canım daha ufak düşer batikon hariç bişi de kullanma dr vermediyse. Karnının ii doydugundan emin ol bezler dolu dolu çişse doyuyor dur. Eger 15 güne kadar düşmesse yada enfeksiyon gecmezse tekrar cocuk dr a götür o daha iyisini bilir. Ama her gün 3 4 kere batijonla iyice temizle bezini de göbekten asagıda bagla. Banyodan sonra da iyice kurut göbeği. Gecmiş olsun canım benm görüşüm bu
Gobek kordonu dusmemis veya infeksiyon olan bebekler yikanmaz su degdirilmez

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Viyanada.. ve simdiye kadar dogdugu andan itibaren pudra kullanipda herhangi bir sorun yasayani gormedim.. burdaki tibbi uygulama bu ve herkes cok memnun..sadece sunu katilabilirim ki acik yara ve iltihap infeksiyon tehlikelidir.. arkadasada zaten bu sekilde yaptim ilk yorumumu.. doktora danismadan herhangi birsey yapmanin tehlikeli olabilecegini..
Bi de söle bi durum var bunu herkese sölüyorum hani sen böle diyorsun demiyorum yanlıs anlama bastan sölüyorum.arkadaslar genel olarak toplumda sanki avrupa bizden tıp konusunda cok fazla öndeymiş bizden cok cok ii biliyorlarmıs gibi bi algı var. Artık bunu kıralım lütfen. Güzel topraklarımızda cok harika drlar yetişiyor ve türkiye eski Türkiye değil. Her alanda geliştiği gibi tıp alanında da büyük basarılara imza attı ve atıyor.bi cok konuda da avrupai tıbdan cok cok öndeyiz. Misal avrupada insandan insana yüz nakli yapılmamısken 6 7 yıl öncesinde Akdeniz üni tıp fakültesinde dünyada bi ilk yasandı. Hani diyorum bunları bilelim avrupa propagandası yapmayalım. Bak canım yine diyorum sen yanlıs anlama sana demedim böle düşünen herkes kendine bi pay cıkarsın lütfen. Ha işinin hakkını vermeyenlerde yok değil ama onlar diğer basarılı saglıkcıların arasında çürür gider. Basarılı olanlarında hakkını yiyip genellemeyelim.

Mamı Sibel

Kayıtlı Üye
rank
Daha banyo yapmadım 5 kete kaka bide dolu çis yapıyor cnm

Tüm sayfalar yüklendi.