Televizyon izleme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep’in annesii tarafından oluşturulan Televizyon izleme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,255 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Televizyon izleme
Konbuyu başlatan Zeynep’in annesii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep’in annesii

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Siz beni çok yanlış anlamışsınız ben bebeğimle tabiki ilgileniyorum ben ailemden uzaktayım farklı bir şehirdeyim kayınvalidem alt katta oturuyor ama bir iki defa indirdim anne sen bak yemek yiyeyim yada işimi yapayım diye her seferinde eve çıkar çıkmaz aradı gel al durmuyor diye eşim vardiyalı çalışıyor sabah gidip akşam geldiği bir iş değil saatleri değişiyor kızım alerjik bebek mama dışında hiç birşey veremiyorum hemen vücudu kızarıyor öyle olduğu için yanında yemek yiyemiyoruz ya uyuduğu zaman yada tv açıp mutfakta hemen yiyorum önceden uyuyunca yiyordum ama şimdi Ramazan olduğu için yemek yemem gerekiyor sonrasında zaten ilgileniyorum kusura bakmayın uzun oldu ama ilgisiz anneymişim gibi olmuş konuşmalar
Canım herkez kendi çektiğini bilir canım inşallah bebeğin biran önce iyilrşir yanında televizyonu hiç açmamaya çalış benimkide 10 aylık babasında telefonu gördüğü gibi koşuyor alıp ağzına sokmak için görmezse unutur uygulaması kolay değil ama başka çarede yok emzik emiyorsa kitap fibi renkli şeylerde eline verebilirsin onlarda çok dikkatlerini çekiyor emzik emmiyorsa yalnızken verme çünkü koparıp ağzına sokuyor.

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Uzakda olmak zor gurbetdesin hamilelik olunca daha zor bebisinle ikiniz saglikli olunda insallah 🙏🙏🙏
Aynen öyle kuzum Rabbim gurbettekilere kolaylık versin inşallah tek başına bir şeylerle başetmek zorunda kalıyorsun. Çok şükür bebişin varlığı daha çok güçlendiriyor. Allah razı olsun senden Rabbim tüm annelere ve bebişlere sağlık sıhhat versin 🙏🏻❤️

Şahsen ben çocuğumu teknolojik aletlerden uzak tutmayı düşünüyorum benim işim yarım saat gecikebilir lakin onun beynini daha toparlayamam. O yüzden bebeğinle vakit gecirmeye çalış konuş, masal anlat, şarkı söyle, oyunlar oyna, oyuncaklar ver, dikkatini çeken eşyalarla oyala ama tv, tablet veya telefondan uzak tut
Katılıyorum

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba herkese benim kızım 8 aylık ben işim olduğu zaman ona tv den bebek şarkıları açıp işimi yapıyordum şimdilerde iyice alıştı açayım diye ağlıyor o hareketli olduğu için dikkatini çekiyor sizler izletiyor musunuz ilk bebeğim olduğu için tecrübesizim ne yapayım size sormak istedim
Canım ben oğlum bugrada 3 yaşına kadar ne TV izlettim ne de telefon verdim eline alsinda rahat ediyim diye. Erken yaşta TV izletmek bebeğin konuşmasını geriletiyor. TV mahrus kalan cocuklar geç konuşuyor. 3 yaşından sonra telefon verdim günde bı yarım saat onada sayılar renkler hayvanlar öğretici videolar aciyordum.
Merhaba herkese benim kızım 8 aylık ben işim olduğu zaman ona tv den bebek şarkıları açıp işimi yapıyordum şimdilerde iyice alıştı açayım diye ağlıyor o hareketli olduğu için dikkatini çekiyor sizler izletiyor musunuz ilk bebeğim olduğu için tecrübesizim ne yapayım size sormak istedim

CerenEla

Kayıtlı Üye
rank
4 yaşına kadar kesinlikle telefon , tablet ve TV izletmedim. Hep sürekli oyalayacak dikkatini çekecek etkinlikler yaptık. Mesleğimi onun için yapmadım. Sonra anaokuluna başladı gayet iyi devam ediyorduk ki ilkokulla izlemedigi açik arayi kapatmaya başladı. Arkadaşları oyunlardan bahsediyor, bir araya gelince görüyor vs sınır koyarak anca bas ediliyor. Diyeceğim o ki ne kadar geç o kadar iyi.

Zeynep’in annesii

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum sen yanlış anlamışsın sanırım orda @Mervercan sana attığı ilk mesaj hariç ki ilk mesajda da nerdeyse 3. Cümleden sonrası senin ile ilgili diğerlerinin senin ile bir ilgisi yok tamamrn bizim konuşmamız ve etrafımızda ki insanlar burda kimse senin anneliğine laf etmedi edemez de...
Kusura bakmayın
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım benim benim ilk mesajımı okursan ne demek istediğimi gayet iyi anlarsın. Konuşmama şahsen diye başladım sana tavsiye vererek sonlandırdım. Bende gurbetteyim benim başımda ne annem var ne kaynanam nede kocam çocuğumu tek büyüteceğim tabiki doğmadan bilemem ama teknolojik aletlere çocuğumu hapsedemem daha çok ilgisini çekecek farklı oyuncaklar, eşyalar vermeye özen gösteririm çünkü ilerleyen zamanlarda bu durum çok büyük sıkıntıya dönüşebiliyor. Ben sana yeğenlerimden yaşamış biri olarak tavsiye veriyorum. Çocuklar içe kapanık, aksi, söz dinlemeyen, aile bağı olmayan, huysuz, hiçbir şeyden memnun olmayan bir birey olarak yetişiyor sen çocuğunun böyle olmasını istermisin ?
Ya ben o mesajları görmedim telefon direk o diğer konuşmaları açtı şimdi detaylı baktım kusura bakmayın

4 yaşına kadar kesinlikle telefon , tablet ve TV izletmedim. Hep sürekli oyalayacak dikkatini çekecek etkinlikler yaptık. Mesleğimi onun için yapmadım. Sonra anaokuluna başladı gayet iyi devam ediyorduk ki ilkokulla izlemedigi açik arayi kapatmaya başladı. Arkadaşları oyunlardan bahsediyor, bir araya gelince görüyor vs sınır koyarak anca bas ediliyor. Diyeceğim o ki ne kadar geç o kadar iyi.
Teşekkür ederim

Canım ben oğlum bugrada 3 yaşına kadar ne TV izlettim ne de telefon verdim eline alsinda rahat ediyim diye. Erken yaşta TV izletmek bebeğin konuşmasını geriletiyor. TV mahrus kalan cocuklar geç konuşuyor. 3 yaşından sonra telefon verdim günde bı yarım saat onada sayılar renkler hayvanlar öğretici videolar aciyordum.
Teşekkür ederim

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Kusura bakmayın

Ya ben o mesajları görmedim telefon direk o diğer konuşmaları açtı şimdi detaylı baktım kusura bakmayın

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
Estağfurullah canım ne kusuru

Tüm sayfalar yüklendi.