Sorum var Ters ama normal doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde leylam19 tarafından oluşturulan Ters ama normal doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,191 kez görüntülenmiş, 56 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ters ama normal doğum
Konbuyu başlatan leylam19
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruakpinar0354

leylam19

Kayıtlı Üye
rank
Bebek ters ise normal doğum olmaz canım
Geçen gün doktorumla biraz konuştuk ikinci bebeyin kilosunun her zaman az olduğunu ve normal ola bileceyini söyledi ama ben hep ikinci bebeyin kilosunun çok olduğuna şahit oldum ayın 29 da konrolum var 39 haftalık olucam hiç memnun deyilim doktorumdan evet doğumu o doktor yaptırtmıyor ama 9 ay onun yanına gidip geliyorum böyle şeyler söyleyince aklımı karıştırıyor

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Geçen gün doktorumla biraz konuştuk ikinci bebeyin kilosunun her zaman az olduğunu ve normal ola bileceyini söyledi ama ben hep ikinci bebeyin kilosunun çok olduğuna şahit oldum ayın 29 da konrolum var 39 haftalık olucam hiç memnun deyilim doktorumdan evet doğumu o doktor yaptırtmıyor ama 9 ay onun yanına gidip geliyorum böyle şeyler söyleyince aklımı karıştırıyor
Bebeğin kilosu ile normal doğumun alakası yok ve ikinci bebek her zaman az olur diye bir şey de yok canım o nasıl doktor öyle . Eğer bebeğin baş gelişse ve çatın dar değiş yeterli açılma olursa normal doğum olur ama bebek popo gelişse mecburi sezaryan olursun

leylam19

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin kilosu ile normal doğumun alakası yok ve ikinci bebek her zaman az olur diye bir şey de yok canım o nasıl doktor öyle . Eğer bebeğin baş gelişse ve çatın dar değiş yeterli açılma olursa normal doğum olur ama bebek popo gelişse mecburi sezaryan olursun
Zaten başıma ne geldiyse doktorumun umursamazlığı yüzünden geldi. Çok Geç geç çağırıyor hep konrol günüm gelene kadar bi sorun çıkıyor ambulansala başka hastaneye gidiyorum ordakiler sağolsun ondan daha iyi biliyor geçen ağrım oldu ambulans başka hastaneye götürdü orda ultrason çektiler bebek hala ters dediler 9 cu aydayım 3 aydan fazladır belkide ben kendim özele gidipte utrason yaptırmazsam yada başka hastaneye gitmeseydim o ultrasona gitmemi yazmıyordu. bebeyin ters olduğuna eliyle baktı ama yinede ultrason yapmadı🤦‍♀️ şimdide 2 ci bebeyin kilosu az olur diyor öyle bişey olmadığını ben bile biliyorum.sorumsuz olduğunu bilerek 2ci kez aynı doktorun yanına giderek hata yaptım

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Zaten başıma ne geldiyse doktorumun umursamazlığı yüzünden geldi. Çok Geç geç çağırıyor hep konrol günüm gelene kadar bi sorun çıkıyor ambulansala başka hastaneye gidiyorum ordakiler sağolsun ondan daha iyi biliyor geçen ağrım oldu ambulans başka hastaneye götürdü orda ultrason çektiler bebek hala ters dediler 9 cu aydayım 3 aydan fazladır belkide ben kendim özele gidipte utrason yaptırmazsam yada başka hastaneye gitmeseydim o ultrasona gitmemi yazmıyordu. bebeyin ters olduğuna eliyle baktı ama yinede ultrason yapmadı🤦‍♀️ şimdide 2 ci bebeyin kilosu az olur diyor öyle bişey olmadığını ben bile biliyorum.sorumsuz olduğunu bilerek 2ci kez aynı doktorun yanına giderek hata yaptım
Ne diyim ki geç değil bence doktorunu değiştir . Doğumda da ilgilenmez o belli

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bebeyi ters olupta yinede problemsiz normal doğuran varmı? 🤔
Canım bence doktorunu değiştir ters bebek normal doğum olmaz olsada riskleri ćok birde benim 2. Bebeğim ilk bebeğime göre daha kilolu doğdu o nasıl doktor òyle hiç bekleme başka doktora git dönmezse mecbur sezeryan olacaksın bari iyi bir doktor yapsın ilgilensin seninle

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Kuzum olmaz egerki tersse sezeryan olur

leylam19

Kayıtlı Üye
rank
Ne diyim ki geç değil bence doktorunu değiştir . Doğumda da ilgilenmez o belli
Burda 9 ay bi ginekoloq sizi takib ediyor sonra doğumda doğum hastanesine yazıyor orda başka doktorlar doğumu gerçekleştiriyor ama bu isterse hastayı 9 ay ben takib ettim normal doğum yapamaz diye bi kağıt verirse ordakilerde sezeryan yapar diye düşünüyorum. Burda sezeryana çok kötü bakılıyor. 2 gün sonra konuşup eyer yine bebek tersse ben risk almak istemiyorum diyecem yine israr ederse mecbur başka doktorlarla danışıcam. Yazdığın için teşekkür ederim canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım bence doktorunu değiştir ters bebek normal doğum olmaz olsada riskleri ćok birde benim 2. Bebeğim ilk bebeğime göre daha kilolu doğdu o nasıl doktor òyle hiç bekleme başka doktora git dönmezse mecbur sezeryan olacaksın bari iyi bir doktor yapsın ilgilensin seninle
Evet bende 2 ci bebeyin hep daha kilolu doğduğunu gördüm ilk kızım 3 kilo 330 qram doğdu bakalım bu kaç olacak. Burda Bebeyin sadece ters olması sezeryan için sepebep deyilmiş. Yinede normal denene bilirmiş Kilosu felanda çok olmalıymış😒 inşallah yapmak istemediyim bişeyi yapmaya zorlamazlar. yazdığın için teşekkür ederim canım

Evet bende 2 ci bebeyin hep daha kilolu doğduğunu gördüm ilk kızım 3 kilo 330 qram doğdu bakalım bu kaç olacak. Burda Bebeyin sadece ters olması sezeryan için sepebep deyilmiş. Yinede normal denene bilirmiş Kilosu felanda çok olmalıymış😒 inşallah yapmak istemediyim bişeyi yapmaya zorlamazlar.
Bebeğin kafasi aşağıda deil ise normal doğum olmaz canim

yazdığın için teşekkür ederim canım

Kuzum olmaz egerki tersse sezeryan olur
Akşam biraz araştırdım canım bebeyin ters olması burda sezeryan için sebep deyilmiş kilosu felanda çok olursa belki. sezeryanı isteye bağlıda yapmıyormuşlar normal doğurtacam diyerek zavallı kadınları ve bebekleri riske atıyorlar 2 gün sonra gidecem bakalım ne diyecekler

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.