Tetanoz olup ağır semptomlar geçiren varmı çok korkuyorum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Nesliesen tarafından oluşturulan Tetanoz olup ağır semptomlar geçiren varmı çok korkuyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,257 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Tetanoz olup ağır semptomlar geçiren varmı çok korkuyorum
Konbuyu başlatan Nesliesen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Esin(defnem)

Kayıtlı Üye
rank
Olmak istemiyorum 🥺
Tetanoz çok etkilemiyor canım yaptırman gereken bi aşı guvenilir hiç olmazsa yan etkileri faydası biliniyor yıllardir yapılan bi aşi korkmana gerek yok bebek doğar doğmaz anneye sormadan bile yapılan bi aşı kovit asisindan korkalim biz aşının içeriği tam bilinmiyor yan etkileri bilinmiyor kobay gibi denenip yan etkiler öğreniliyor yaptırdık ama Allaha emanetiz

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım yeni çıkan bir aşı olsa anlarım seni ama tetanoz yeni değil için ferah olsun biraz ağrı da olacak illa ki ben toplamda 5 adet vuruldum ilkinde 3 ikinci de 2 sadece en son yapılan tetanoz kolumu ağrıttı😊
Ebe beni 1 doz bari vuralim diye ikna etti ben güvensizim bu konuşarda yeni değil diye vurunuyorum ama
Yok canım yeni çıkan bir aşı olsa anlarım seni ama tetanoz yeni değil için ferah olsun biraz ağrı da olacak illa ki ben toplamda 5 adet vuruldum ilkinde 3 ikinci de 2 sadece en son yapılan tetanoz kolumu ağrıttı😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Tetanoz çok etkilemiyor canım yaptırman gereken bi aşı guvenilir hiç olmazsa yan etkileri faydası biliniyor yıllardir yapılan bi aşi korkmana gerek yok bebek doğar doğmaz anneye sormadan bile yapılan bi aşı kovit asisindan korkalim biz aşının içeriği tam bilinmiyor yan etkileri bilinmiyor kobay gibi denenip yan etkiler öğreniliyor yaptırdık ama Allaha emanetiz
Aynen olcam artık ama işte 😅 korona aşısı zaten 2 doz olanda hiç olmamış sayılıyor artık 🤭 umarım aşı ol olma polemiklerini bitirir bu saçmalıklar
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kaç dakika sonra ağrı olur yaptırfım bekliyorum 😅

Son düzenleme:

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Olmak istemiyorsun, iyi de niye?? Korktugun şey bebeğe bisey olmasi mi, sana bisey olmasi mi, yoksa iğne fobisi mi? Bilelim ki destek olabilelim.
Azcık duzgun ifade edin kendinizi şu postlari acarken vallahi anlayana kadar imanimiz gevriyor 😐
Tetanoz aşısı gebelikte en guvenilir asidir, sana da bebege de bisey olmaz. Igne fobin var da igne olmaktan korkuyorsan bir şekilde yenmen gerekecek, cok gerekli bir aşı cunku.
Oh.

Melek.

Kayıtlı Üye
rank
Olmak istemiyorum 🥺
Ben dün oldum 5.dozu. Diğerlerini ilkinde olmuştum.. Sol kolum.. Bebek sağda olduğu için mecbur aşılı kolun üstüne yattım.. Sabaha kadar ağrıdı.. Kaç kere uyandım.. Bilmiyorum ne zaman geçer.. Vurulunca eve gidince yarım saat buz koy demişti Ebe yaptım ama yine de çok ağrıdı..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar