uyku eğitimi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde EsKa tarafından oluşturulan uyku eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,888 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı uyku eğitimi
Konbuyu başlatan EsKa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Eymenin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
memede kapıyor gözlerini sonra omzuma alıp gazını çıkartıyorum. bazen gazını zor çıkarıyor. bazen memeden ayrıldıktan sonra gözlerini faltaşı gibi açıyor pışpış yapıyorum bana mısın demiyor. meme emdikten sonra uykusu gelmiyor bile kimi zaman. ilk 3 ay gerçekten sabır işi sanırım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

bizimkinin gaz sıkıntısı çok, bazen öyle bir ağlıyor ki napcağımı şaşırıyorum. aç mı diyorum doymadı mı diyorum ama maşallah kilosu gelişimi iyi, doyuyor. ağlama modundayken çözemiyorum uykusu mu var gazı mı var😔 bende de acemilik var. bakalım yaşayarak deneyerek öğrenicem
Benim ilk oğlum öyleydi her ay çok iyi kilo alırdı ama kolik ağlamaları vardı gazdan ama etraftakilerin baskısıyla boş yere mamaya başlattılar beni doymuyordur diye sonuç memeden soğudu ve sütüm kesildi sadece 3 ay emzirebildim ilk oğlumu ama şimdikinde kimseyi dinlemiyorum yanı diyeceğim o ki kilo alımı iyi ise sakın doymadıgı için ağlıyor diye düşünme büyük ihtimal gaz sancısıdır 🙏🏻

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Benim ilk oğlum öyleydi her ay çok iyi kilo alırdı ama kolik ağlamaları vardı gazdan ama etraftakilerin baskısıyla boş yere mamaya başlattılar beni doymuyordur diye sonuç memeden soğudu ve sütüm kesildi sadece 3 ay emzirebildim ilk oğlumu ama şimdikinde kimseyi dinlemiyorum yanı diyeceğim o ki kilo alımı iyi ise sakın doymadıgı için ağlıyor diye düşünme büyük ihtimal gaz sancısıdır 🙏🏻
Benim BeBegimde kilo alımı yoktu mamaya başlattım ben hem meme veriyorum hemde mama

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
iyi akşamlar herkese. çok merak ediyorum diye soruyorum eminim sizler de denk geliyorsunuzdur. instagramda her yerde bebeklere uyku eğitimi verenler var. eğitimi alanlar ne kadar memnunlar saatlerce uyumayan bebekleri 20 dk.da uyuyormuş. bu eğitimi verenler ne yapıyor acaba sihirli değnek mi değdiriyor bebeklere? biz anaların bilmediği ne var acaba 😁
Canım ben akşamları hayvanlarıma bakmaya gidince kaynanam bakıyor oğluma ne yapıyor ediyor ben çıktığım GIBI uyutuyor taki ben gelene kadar 2 saat uyuyor o çocuk artık alışmış zaten kaynanama
bıraktığım GIBI uyucam modunda çocuk.

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
iyi akşamlar herkese. çok merak ediyorum diye soruyorum eminim sizler de denk geliyorsunuzdur. instagramda her yerde bebeklere uyku eğitimi verenler var. eğitimi alanlar ne kadar memnunlar saatlerce uyumayan bebekleri 20 dk.da uyuyormuş. bu eğitimi verenler ne yapıyor acaba sihirli değnek mi değdiriyor bebeklere? biz anaların bilmediği ne var acaba 😁
Uyku eğitimin belli taktıkları var rutin haline getirmelisin ki bebek anlasın hep aynı saatte uykusu gelsin. Öncelikle akşam 8 yatiricaksin diyelim. Bebeği karnını doyurup hergun Yatmadan önce banyo yaptırıp bebek yağı masaj yaparsan saati geldiğinde de 8 besigine koyup yanında karnını yada sırtına küçük hareketlerle dokunur uykuya geçmesine yardımcı olursun bu en fazla 4 gün sonra. Bebek anliycak ben banyo yaptım şimdi uyuma zamanım geldi diyebilecek. Yani hergun aynı saat olması lazım rutinlerinde hep aynı olamasi lazım. Benden tavsiye salliyarak uyutmaya alıştırmayın koyun beşiği kendisi geçiş yapsın uyku arkadaşı alın onunda faydası çok oluyor acarsinin ninni yada doğal sesleri bebek farkında olur zorluk çıkarmaz. Tabi ilk süreç biraz zor oluyor ama dirayetli olmalısınız bu konuda. Sonunda çok rahat edersiniz belli bı aylığa gelince akşam saati gelince götürdüğünde besigine hemen uyuycak. Ben oğlumda öle yaptım. İnş ikincisindede rabbim öle yapmayı nasip eder

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
İ
Canım valla hiç uyku eğitimi almadık çok şükür çok sakindi gece uykusu kesintisizdi emmeye bile kalkmazdı, ebeye sordum dedim gece acıkıp kalkmıyor napıyım elleme uyusun dedi çocuk doktorumuz 2-3 saatte 1 kaldır demişti hiç kaldırmadım. Sürekli meme emerken uyuyordu hiç sallamadım. 2 yaşında memeden kestim şuan 2 buçuk yaşında uykusu geldiğin de öğlen 2 de gider yatağına uyur, akşam da 11-12 de gider yatağına uyur. İnşallah ikinci bebeğim de böyle olur

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
İ

Canım valla hiç uyku eğitimi almadık çok şükür çok sakindi gece uykusu kesintisizdi emmeye bile kalkmazdı, ebeye sordum dedim gece acıkıp kalkmıyor napıyım elleme uyusun dedi çocuk doktorumuz 2-3 saatte 1 kaldır demişti hiç kaldırmadım. Sürekli meme emerken uyuyordu hiç sallamadım. 2 yaşında memeden kestim şuan 2 buçuk yaşında uykusu geldiğin de öğlen 2 de gider yatağına uyur, akşam da 11-12 de gider yatağına uyur. İnşallah ikinci bebeğim de böyle olur
2 yaşında bebek için 11 12 saat geç değilmi acaba banami tuaf geldi benim oğlum oyun oynadığı yerde uyuyordu öğlen 12 ilk uykusu sonra iki kere daha uyuyordu ikinci uykusunda 9 da. 10 olmadan uyuyordum büyüme hormonu salgılanıyor daha dingin vücudu olsun diye. Yanlış anlamayın beni uyku çocuğu oluyor daha o yüzden.

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
2 yaşında bebek için 11 12 saat geç değilmi acaba banami tuaf geldi benim oğlum oyun oynadığı yerde uyuyordu öğlen 12 ilk uykusu sonra iki kere daha uyuyordu ikinci uykusunda 9 da. 10 olmadan uyuyordum büyüme hormonu salgılanıyor daha dingin vücudu olsun diye. Yanlış anlamayın beni uyku çocuğu oluyor daha o yüzden.
11-12 geç evet ama ne zaman uykusu gelirse o zaman uyuyor. Öğlen uykusunda ne kadar çok uyursa akşam yatma saati o kadar geçe kalıyor. Ayakta hiç sallamadım sallanmak da istemiyor. Uykusu ne zaman gelirse o zaman uyuyor

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben akşamları hayvanlarıma bakmaya gidince kaynanam bakıyor oğluma ne yapıyor ediyor ben çıktığım GIBI uyutuyor taki ben gelene kadar 2 saat uyuyor o çocuk artık alışmış zaten kaynanama
bıraktığım GIBI uyucam modunda çocuk.
formülü ne acaba kayınvalidenizin😁

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar