Vajinal daralma

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Çocuklarm benim herşeyim tarafından oluşturulan Vajinal daralma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,103 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Vajinal daralma
Konbuyu başlatan Çocuklarm benim herşeyim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elifsu♡ ecrin ada
Doğumdan sonra vajina kendini toparlıyor zaten bi süre sonra eski haline döner dışardaki ama kasların daha iyi olması için kegel egzersizleri yapabilirsin çok faydalı hemde yaşlanmaya ve doğuma bağlı vajina genişlemesi ve idrar kaçırma gibi durumları da engelliyor
Biliyom kegel egzersizini. Ama 1 ay falan yapdım uygulamasını bile indirmişdim ama olmadı. İşe yaramadı. Benim vajina 2 dogum 3 kürtaj derken 4 yıldır bunlar oluyor baya genişlemiş. Şam kullanıyordum ama o da kötü etkiliyor beni. Napmalıyim bilemedim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sporla daralır cnm
Ben yapıyirdum kegel egzersizi ama işe yaramadı. Peki ya sen napıcaksın?

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Biliyom kegel egzersizini. Ama 1 ay falan yapdım uygulamasını bile indirmişdim ama olmadı. İşe yaramadı. Benim vajina 2 dogum 3 kürtaj derken 4 yıldır bunlar oluyor baya genişlemiş. Şam kullanıyordum ama o da kötü etkiliyor beni. Napmalıyim bilemedim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben yapıyirdum kegel egzersizi ama işe yaramadı. Peki ya sen napıcaksın?
Eğer toparlanamazsa çok büyük problemler yaşarsın ilerde idrar tutamama gibi mesane sarkması gibi. O zaman vajinal operasyon ile daraltma ameliyatı olmak gerekir

Fatoş🌹şeyma

Kayıtlı Üye
rank
Selam arkadaşlar bir az özel olucak ama dogumdan sonra vajinayı nasıl sıkılaşdırdınız ya dogurdukdan sonra bu konu hakda napmayı düşünüyorsunuz?🤔🤔
Bence dogumdan sonra en çok bu sorunu yaşıyoruz🥺
Valla ekstra yırtılıp açılma olmasin diye kesip sorada dikis atiyorlar tabi eskisi gibi olmuyo ama yinede idare eder istr😃😃🤕
Bende bundan çok korktugum icin sezeryan olsun diyodum ama sandığım kadar olmadi🤗🤗🤗🤗

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Selam arkadaşlar bir az özel olucak ama dogumdan sonra vajinayı nasıl sıkılaşdırdınız ya dogurdukdan sonra bu konu hakda napmayı düşünüyorsunuz?🤔🤔
Kegel egzersizleri var, spor yaparak oradaki kasları çalıştıği zaman oradaki kaslar kendini toparlar, toparlamaz ise estetik yaptırırsın. Dar veya geniş olması senin için problem değil eşin açısından düşünüyorsan gitsin o estetik olsun sen bı daha bicak altına yatma. :)

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar