32+6 oruç tutan var mı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ❤️Şeyma❤️İlyas❤️ tarafından oluşturulan 32+6 oruç tutan var mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,490 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 32+6 oruç tutan var mı
Konbuyu başlatan ❤️Şeyma❤️İlyas❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

❤️Şeyma❤️İlyas❤️

❤️ Yaşama Sebeplerim ❤️
rank
Ben 28+6 yim. Bugün dr a gittim.Som 3 aya girmissin bence tutma,bebek aç kalır dedi.Zaten tutmuyordum. Kazasi yapılır ama bebege bir sey olursa telafisi yok. Bir de kişiden kisiye değişir bu durum.
Bn će değişmez çünkü Bn araştırmıştım bu konuyu. İlk 3 ay ve son aylarda tutulmaz mış. Ama 2. trimester de tutulabilirmiş
Ben 27+4 haftamdayım ve ben tutuyorum ne acıkma ne susama olmuyor hayatımda hiç bu kadar rahat oruç tutmadım herhangi bir sağlık sorunum yok bebeğiminde öyle hatta normalinden çok daha hareketli maşallah sorun teşkil etmiyorsa tutulabilir bence
Valla Bn tutamıyorum. Daha tutmadan orucun ilk günü kahvaltıyı geç ysptım diye halim kalmadı. Açlıktan Bi halsizlik Bi titreme geldi fena oldum. Yemek yer yemez kendime geldim. Yani sadece geç kahvaltı yapınca değil acıkıp da hemen yemediğimde bile öyle oluyor bana. Demem şu ki isteyerek değil mecburen tutmuyorum. Ve yer yemez bebeğim hareket etmeye oynamaya çalışıyor. Ve Allah kısmet ederse hayırlısıyla doğum yaptıktan sonra ödiycem hepsini. Tutucam yani
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Başlıyor

Ben 30. Haftadayım tutmuyorum canım ilk hamileliğimde son 1 ay kala zehirlendim bebeğin kilo alımı durmuştu 2670 doğdu zor toparladım emerken yoruluyordu o yüzden bunda yeme içmeme dikkat ediyorum kilo alsın aynı sıkıntıları çekmeyeyim diye
Doğru diyorsun cnm. Bn öyle bişey yaşamadım çok şükür. Yani o riski göze alıp tutmadım. İlk hamileliğim de ramazana denk gelmişti 3 aylık falan galiba hamileydim. 4 gün tuttum sonra bıraktım hem eşim izin vermedi. Çünkü o zaman bebeğin tam organlarının gelişim dönemiydi. 4 gün sonra bıraktım Devam etmedim bıraktım. Ama 2 komşum komşum vardı onlar bırakmadı devam ettiler oruca biri Bi kaç gün sonra dediğin gibi zehirlenme yaşadı 4 gün falan hastanede yattı. Öbürününde bebeği küçük doğdu bnm bebeğime göre. Ve hala minik.

Son düzenleme:

Gamzesahin

Kayıtlı Üye
rank
Bn će değişmez çünkü Bn araştırmıştım bu konuyu. İlk 3 ay ve son aylarda tutulmaz mış. Ama 2. trimester de tutulabilirmiş

Valla Bn tutamıyorum. Daha tutmadan orucun ilk günü kahvaltıyı geç ysptım diye halim kalmadı. Açlıktan Bi halsizlik Bi titreme geldi fena oldum. Yemek yer yemez kendime geldim. Yani sadece geç kahvaltı yapınca değil acıkıp da hemen yemediğimde bile öyle oluyor bana. Demem şu ki isteyerek değil mecburen tutmuyorum. Ve yer yemez bebeğim hareket etmeye oynamaya çalışıyor. Ve Allah kısmet ederse hayırlısıyla doğum yaptıktan sonra ödiycem hepsini. Tutucam yani

Başlıyor

Doğru diyorsun cnm. Bn öyle bişey yaşamadım çok şükür. Yani o riski göze alıp tutmadım. İlk hamileliğim de ramazana denk gelmişti 3 aylık falan galiba hamileydim. 4 gün tuttum sonra bıraktım hem eşim izin vermedi. Çünkü o zaman bebeğin tam organlarının gelişim dönemiydi. 4 gün sonra bıraktım Devam etmedim bıraktım. Ama 2 komşum komşum vardı onlar bırakmadı devam ettiler oruca biri Bi kaç gün sonra dediğin gibi zehirlenme yaşadı 4 gün falan hastanede yattı. Öbürününde bebeği küçük doğdu bnm bebeğime göre. Ve hala minik.
Kimine dokunuyor evet ben de oruç öncesi hep öyleydim ama şu an maşallahım var tutamadıktan sonra zorlamayın kendinizi sizin önemli bir mazeretiniz var sonuçta

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 32+6 haftalık olup oruç tutan var mı. Bn tutmuyorum
32+6 bende tutmuyorum bir aksilik olmasından korkuyorum bebeğin gelişimi ve normal doğumu engelleyecek bişey olursa üzülürüm denemedim ama zaten halsiz kalırsın bide gece uyuyosun fazla su alamazsın hatta ramazan gireli sahurda eşim yerken bende yiyodum afedersin yastığa ağzımdan su akıyo bundan sonra sahurda yemicem hiç

❤️Şeyma❤️İlyas❤️

❤️ Yaşama Sebeplerim ❤️
rank
32+6 bende tutmuyorum bir aksilik olmasından korkuyorum bebeğin gelişimi ve normal doğumu engelleyecek bişey olursa üzülürüm denemedim ama zaten halsiz kalırsın bide gece uyuyosun fazla su alamazsın hatta ramazan gireli sahurda eşim yerken bende yiyodum afedersin yastığa ağzımdan su akıyo bundan sonra sahurda yemicem hiç
Ben hiç yemedim sahurda eşimle. Yedikten sonra uzanıp yatıyorum diye mide bulantısı oluyor bende o yüzden gece yemiyorum Bn

33+4 tutmuyorum kuzum bende.
Nasılsın canikom

Tüm sayfalar yüklendi.