Acaba herkesin kaynanası mı böyle

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynepkoroglu42 tarafından oluşturulan Acaba herkesin kaynanası mı böyle başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,746 kez görüntülenmiş, 73 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Acaba herkesin kaynanası mı böyle
Konbuyu başlatan Zeynepkoroglu42
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Beyza &ramazan

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Hahaha çok iyi ya eşin birşey demiyor mu peki. En son gittigimizde arya çok aglamıltı babalar gününde anlatmıştım ya eşim arabayı biraz uzaga park etmiş yürürken söylenerek yürüdüm ama çok sinir olmuştum insan geriliyor çok fazla, agladı kızım. Kaynanam çocuk o aglar panik yapma diyip diyip durdu. Özcanı arıyayım gelemedi gidelim biz dedim görümcem aaaa kardeşimi görmeyim mi çocuk o aglar dedi. Bana Bi geldiler bizi bıraksın gelsin o zaman abla kardeşini görmüş olursun dedim. Yolda hepsini söylenerek yürüdüm kaynanamda arkadan geliyormuş o günden sonra hiç aramadı 😀😀😀 Ama insan Bi yerden sonrasında patlıyor ben 2.5 yıllık evliyim kayınvalidem ilk zamanlar çok iyiydi psikologa, gidiyordu ilaç kullanıyordu. Gitmeyi bıraktı takıntılı Bi hale dönüştü dedigi olucak modda babayla da hep kavgalılar adam artık bıkmış çenesinden. Dogumu gece 3 de yaptım sabahında, geldiler. Abiler flan arkadaşlar vardı kalabalık diye annem hepsi çıktı.Eşimin babası Annesi görümcem burcu vardı. Kızım yakınımda ama Kucagıma alıcak posizyonda degildim. Burcu gelip gidip elliyor burcu elleme ablacım daha çok küçük dedikçe sürekli ekleyip duruyor ben uyardıköa kayınvalidem aaaa çocuk o kadar sabretti dogsun diye ne yapsın ellicek tabi dedi.Daha çok küçük büyüyünce artık daha 24 saati geçtim 12 saat bile olmadı dogalı dedim. Burcu kızımı aglattı hızlı dokundu yüzüne en sonunda baba patladı çekin artık şu burcuyu ufacık çocuk yazık ya dedi. Adamı dinleyen olmadı sinir oldu çıktı gitti. O günden sonra burcudan nefret etmeye başladım bana birşey söylüyor ya Allahım Affetsin yüzünü görmek istemiyorum. Çok seviyordum ama şuan nefret ediyorum.
Benim kocamın bişey söylemeye hakkı yok çiçeğim yaşadıklarımı anlatsam ağzın açık kalır hatta kocama kızarsın nasıl müsade etti bunlara diye hatta bana bile kızabilirsin niye hâlâ bu adamlasın diye 😂 Senin yaşadıkların sana göre zor olabilir seni çok iyi anlıyorum ama bana normal geliyor keşke benimkininde boş dili olsaydı😂 benim kayınbabamında ağzı var dili yok kadın bastırmış onu karşısında ağzını açamıyor 🤦🏻‍♀️😂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Biz ayniymisiz seninle desene amann
İmtihan dünyası çiçeğim sabredip dua etmekten başka çare yok 🥺😍

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Ya kızlar merak ediyorum tek benim ki mi böyle 43 günlük bebeğim dün bize kayınvalidem geldi hemen direk yapıştırdı küçük sütün yaramıyor diye ki bebeğin kilo alımı çok iyi dün bide oturturur gibi yaptı oturtma dedim o oturmuyor mu daha diyor 1.5 aylık çocuk oturur mu Allah aşkına geyregi batmış çocuğun burda Allah tan yaşlı teyze var da o yaptı ondan sonra rahatladı onlar gittiğinden beri huzursuz çocuk
Ayy herşeye de karışmasalr olmuyor yani

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Helal olsun valla en iyisi çoğu zaman Allah için diyorum iyi oluyorum Allah'ın rızasını bile suistimal ediyorlar tebrikler valla😂😂
Ay ben 3 sene Allah rızası için dedim sustum, sabrettim, alttan aldım. Onları dışardan görsen onların ağzından din iman asla eksik olmaz sürekli din dersi verirler ama yapmadıkları şeytanlık kalmadı. Dedim Allah rızası için de bir yere kadar yuvamdan olacaktım

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Benim kocamın bişey söylemeye hakkı yok çiçeğim yaşadıklarımı anlatsam ağzın açık kalır hatta kocama kızarsın nasıl müsade etti bunlara diye hatta bana bile kızabilirsin niye hâlâ bu adamlasın diye 😂 Senin yaşadıkların sana göre zor olabilir seni çok iyi anlıyorum ama bana normal geliyor keşke benimkininde boş dili olsaydı😂 benim kayınbabamında ağzı var dili yok kadın bastırmış onu karşısında ağzını açamıyor 🤦🏻‍♀️😂
Kıyamam ben sana ya. Benim kayınbabam da öyle çok konuşmaz aman çenesi açılmasın diye. Kızımı Kucagına verdim babanın adam torununu sevsin diye yeni dogdugu için almak istemedi hep uzaktan sevdi sagolsun. Bende sevsin istedim o kadar dikkat etti diye. Adama, döndü bizim çocukları hiç böyle Kucagına almadın dedin herkezin içinde. Baba almadı ki ben Kucagına vermek istedim sevsin istedim dedim. Çenesinden dolayı lohusayken çok fazla, canımı sıktı o dönemde olanları atlatamıyorum zaten kuzucum. Senin kayınvalide ayırmaya flan mı çalıştı yoksa pislik kadın. Anlatmadan daha sinir oldum yeminederim.

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Kıyamam ben sana ya. Benim kayınbabam da öyle çok konuşmaz aman çenesi açılmasın diye. Kızımı Kucagına verdim babanın adam torununu sevsin diye yeni dogdugu için almak istemedi hep uzaktan sevdi sagolsun. Bende sevsin istedim o kadar dikkat etti diye. Adama, döndü bizim çocukları hiç böyle Kucagına almadın dedin herkezin içinde. Baba almadı ki ben Kucagına vermek istedim sevsin istedim dedim. Çenesinden dolayı lohusayken çok fazla, canımı sıktı o dönemde olanları atlatamıyorum zaten kuzucum. Senin kayınvalide ayırmaya flan mı çalıştı yoksa pislik kadın. Anlatmadan daha sinir oldum yeminederim.
Kız öylesi adam nasıl sevilmesin ne varsa kaynanalarda görümlerde var zaten ama kayınbabaların fenalarıda arada çıkıyor tabi 😂 kadın sen lohusayken çenesini tutmadığı için senin çok gıcığına gitmiş evet ah o çeneleri varya toprak kapatacak 🤦🏻‍♀️ benim kaynanam ve görümlerimin yaptıkları kötülükleri anlatsam 3 senede yaptıkları rekorlar kitabına girer 😂 o yüzden fazla konuşmamayı tercih ediyorum benden ve çocuğumdan uzakta bulsunlar belalarını kendileride çocuk büyütüyor Allah gözüme göstersin diyorum

Melek06

Kayıtlı Üye
rank
Aile birliğini bozan taraf neden hep bu erkek tarafı. Ben hepsinden kilometrelerce uzağım telefonla bile konuşmak beni irrite ediyor. Normal doğum yapmaliymisim. Özel hastaneye gerek yokmuş. Sizene! Allah tan kocam takmıyor umursama cahil diyip gönlümü alıyor. Bu yaşlıların da eski kafalılıgı beni bitiriyor. Karşınızdakini kırmamak için susmayın. O bebek sizin... herseye böyle karışırlarsa çocuk büyürken çok zorlanırsnz. Ablamın hayatından biliyorum. Kaynanası eltisi aynı apartmanda kaldıkları için. Şuan 8 yaşındaki kizi ablami hiç dinlemiyor aşırı yaramaz. Kaynana her halta karıştığı için.
Benim kaynana da özele gidiyorum diye bozuk kendisi evde doğurmuş bana ciddi ciddi ben seni evde doğurturum diyo doğuma 10 gün var hala kabullenemedi bi de 40 gün yanında durcam demez mi. Bir zıbın almadı daha ilk torunu görümcemin eskilerini saklamış onları verdi. Baktığı çocuk vardı onun küvetini beşiğini vermek için çabaladı durdu burnumdan geldi hamilelik ama sonrası daha kötü olacak gibi Allah hepimizin yardımcısı olsun

Tynlyla

Kayıtlı Üye
rank
Benim kaynana da özele gidiyorum diye bozuk kendisi evde doğurmuş bana ciddi ciddi ben seni evde doğurturum diyo doğuma 10 gün var hala kabullenemedi bi de 40 gün yanında durcam demez mi. Bir zıbın almadı daha ilk torunu görümcemin eskilerini saklamış onları verdi. Baktığı çocuk vardı onun küvetini beşiğini vermek için çabaladı durdu burnumdan geldi hamilelik ama sonrası daha kötü olacak gibi Allah hepimizin yardımcısı olsun
Sustukça gerçekten üstünüze geliyorlar ya. Başka birsey değil. Benim annem babam dört gözle bekliyor 4.torunlari ama ilk torunları gibi hazırlık yaptılar ki ben yurtdisindayim gelicem diye nasil heyecanlilar. 1 ay kalicam belki babam beşik bakma derdine düşmüş. Kaynanamlar da eşimin kazancı derdine düşmüş. Ayda Bi kez telefonlarına cevap veriyorum. O da keyfim olduğu zaman. Kusura bakmasınlar. Bana bi yüzük kolye hepsini geçtim hiçbir emekleri yok manevi olarak bile yok. Öyle kafadan torun sahibi olamazlar yok öyle bir dünya. Dik bir şekilde karşılarında dur onların eline bırakma bebeğini kendini.

Ne güzel konuştun canm bende aile apartmanında oturuyorum çok zorlukları oluyor tek şansım benim kayınvalidem iyi etliye sütlüye karışmaz hep destek olur kendince o olmasa çoktan taşınmıştık ama diğerleri evlerden ırak Allah düşmanima nasip etmesin böyle insanlari
Gerçekten sakın taviz verme, iyi ki kayinvalidenle aran iyi rabbim bozmasın hep böyle olun inşallah. Ama sen köle değilsin diğerlerinin de seni kullanmasına izin verme. Ben ablama diyorum çık ayrıl sana ben annem babam bakarız 2 evladın var. O da çocuklar küçük babasiz kalmasın diye çekiyor bütün ailenin yükünü. Şunu asla anlamıyor. Annenin psikolojik sağlığı yerinde değilse çocuklarında olmaz. Önemli olan anne. Sen mutsuzsun o çocuğu ne kadar mutlu edebilirsin ki. Sakın kayinvalidenle de kimsenin aranızı bozmasına izin verme.

Ya gerçekten koca da bitiyor aslında iş

Valla görmemesi daha iyi keşke bizde öyle olsak zırt pırt gelir gider

Valla görmemesi daha iyi keşke bizde öyle olsak zırt pırt gelir gider
Aynen kocadan bitiyor iş. Esim kalkıp bana dese ki onlar haklı devlette doğum yap, çocuğun adını babam koysun. Çeker alırım kızımı bırakıp giderim. Benim annem babam onların keyfine göre yaşamam için beni yapmadı. Yakın olsaydık bile lafımı esirgemem bende hiçbir hakları yok. Eşimin ailesi benim için o kadar. Tabi biraz da annenizin babanızın her daim arkanızda durması gerekiyor. Annem babam asla beni yanliz bırakmıyor. Eşimle bir gün kavga ettik. Annemi arayıp kızını gönderiyorum dedi. Annem de gönder zaten değerini bilmiyorsun dedi eşim neye uğradığını şaşırdı sandı ki kendi ailesi gibi. Sonra yalvar yakar salya sümük pişmanlık.

Son düzenleme:

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kız öylesi adam nasıl sevilmesin ne varsa kaynanalarda görümlerde var zaten ama kayınbabaların fenalarıda arada çıkıyor tabi 😂 kadın sen lohusayken çenesini tutmadığı için senin çok gıcığına gitmiş evet ah o çeneleri varya toprak kapatacak 🤦🏻‍♀️ benim kaynanam ve görümlerimin yaptıkları kötülükleri anlatsam 3 senede yaptıkları rekorlar kitabına girer 😂 o yüzden fazla konuşmamayı tercih ediyorum benden ve çocuğumdan uzakta bulsunlar belalarını kendileride çocuk büyütüyor Allah gözüme göstersin diyorum
Hepsi aynı bok benimkilerde seninkikerle akrabami acaba🤔🤭🙈

Nisaa

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bende size şunu anlatayım kaynatamın Bi bacısı var ben hamileyken bana diyorduk senin kızın ismini büyük eltimle kocası koyacak dıyiyordu bunu da diyende kaynatamın bacısı bende tersliyorduk onu diyordum kimse benim kızımın ismine karıştırmam diyordum benle eşim karar vercez diyiyor dun bide bunu kaynatamın bacısı bu lafı eltimle kaynatamların yanında söylüyordu bende onların yanında kadını tersliyordum saneneya sendekisin senmi karar vereceksin benim çocuguma kimin isim koyup koymucaGana anlıcanız bazı böyle var böyle insanlara sinir oluyorum yırtık dondan çıkargibi çıkıyorlar

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar