Aklima gelmisken sorayim. Tuzlamak

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Linanka tarafından oluşturulan Aklima gelmisken sorayim. Tuzlamak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,980 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Aklima gelmisken sorayim. Tuzlamak
Konbuyu başlatan Linanka
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mervetarik

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Eskiler buzdolabı falan olmadığı için bütün herşeyi bozulmasın kokmasın diye tuz içine basarlar mış ordan geliyor sanırım yöreden yöreye adetler değişiyor bizim hiç böyle bişey olmadı bi kırk banyosu yapılır bide göbeği düşünce 1 gün sonra yıkarlar içine bişey de atılmaz suyun normal şampuanlayıp yıkanır çıkar
Aynen canım bizde oyle yıkarız da bebek zaten ter kokmaz cennet kokar buyudukten sonra da ter koksa ne olur kokmasa ne olur tuza basmayı anlamlı bulmuyorum ben

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım bizde oyle yıkarız da bebek zaten ter kokmaz cennet kokar buyudukten sonra da ter koksa ne olur kokmasa ne olur tuza basmayı anlamlı bulmuyorum ben
İşte her yörenin adetleri farklı canım ben hiç büyüklerimden görmedim bunu ama burda yapanları gördüm demekki onların adetleri doğusuyla batısı kuzeyiyle güneyi çok farklı memleketimin işte ama böyle farklı adetleri öğrenmeyi seviyorum yinede yapmam ama 😀

Linanka

Kayıtlı Üye
rank
İşkembe mi bu öyle ovuyorlar ben ilk defa burda duydum suyuna az katıp vücuduna dökmek belki olabilir de tuzla ovulurmu ya incecik derisi var zaten tahriş olacak bence arkadaşta tuzu suya atmaktan bahsetti
Ovulup ovulmadigini bilmiyorum, duydum sadece, ama ovulamaz herhalde bebegin vucudu, suya atiyorlar galiba. Ben adetlerden hic anlamam, bircogunuda gercekelstirmem, ama konu cocuk olunca merak ediyor insan herseyi :)

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Ovulup ovulmadigini bilmiyorum, duydum sadece, ama ovulamaz herhalde bebegin vucudu, suya atiyorlar galiba. Ben adetlerden hic anlamam, bircogunuda gercekelstirmem, ama konu cocuk olunca merak ediyor insan herseyi :)
Ovulmasına kimsenin içi el vermez bence 😀 bizdede diş hediği yapılır oda bana çok saçma geliyor mesela 😂

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar