Anne karnından sıvı alınması Acilll

• Konbuyu başlatan Eymen'in Annesi
  • Toplam 44 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Eymen'in Annesi tarafından oluşturulan Anne karnından sıvı alınması Acilll başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,750 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Anne karnından sıvı alınması Acilll
Konbuyu başlatan Eymen'in Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alioth
E

Eymen'in Annesi

Guest
Slm kızlar bn 18 haftalık hamileyim üçlü tarama testim de risk görüldü ve anne karnından sıvı alınacağını söylediler ama düşük tehlikesi olduğu icin korkumdan yaptırmadim şuan da içim içimi yiyor yaptırmazsam bebeğimde bir skıntı olursa diye de korkuyorum Allah korusun 😔 . Yaptıranınız var mı yardımcı olun lütfen

Alioth

Kayıtlı Üye
rank
Slm kızlar bn 18 haftalık hamileyim üçlü tarama testim de risk görüldü ve anne karnından sıvı alınacağını söylediler ama düşük tehlikesi olduğu icin korkumdan yaptırmadim şuan da içim içimi yiyor yaptırmazsam bebeğimde bir skıntı olursa diye de korkuyorum Allah korusun 😔 . Yaptıranınız var mı yardımcı olun lütfen
Amniyonsentez yaptırmak yerine fetal dna testini öneririm. Sigorta karşılamıyor ancak için rahat eder. "Engelli bir çocuk büyütmek" ne demek bilmeyen kadınlarımız basitçe "ne de olsa aldırmayacaksın" diyebilir ancak herkes bu sorumluluğu almak istemeyebilir ya da kaldiramayabilir.

Egebaby

Kayıtlı Üye
rank
Amin

Zaten onların hepsine baktılar çoğuna normal dediler . Tek kafamı kurcalayan bi belde açıklık var denildi 2 dakika sonra oda yok dediler ama yinede sıvı aldırın neden yüksek çıktğına bakalm dedi bnde yaptrmak istemedim Allah hakkımzda hayırlısını versin . Teşekkur ederim biraz olsun bu yazdıklarınızla rahatladm ilk gebeliğim sorunsuzdu çok şükür sağlıklı aynı şeyi bende düşündüm hayırlısı olsun insallah
Hersey makina canim yanilma paylari cok yuksek oyuzden hicc sikma canini . Degerin yuksek cikti ama hersey normalse yavrunu rahatsiz ettirme kesesi delinmesin . Test verdigin gun belki agir bisey yedin yada cok stres yaptin ne bilim bu kana yansimis olabilir. Kan ve usg birlestrilio sonuca bakiliyor ya birlestirme esnasinda raporu yazanin hazirlayanin bir sayi yanlis girmedigi ne malum. 🤔 Hayirlisi i versin rabbim hic kendinide yavrunuda uzme . Allahin izniyle eli kolu akli sag sagli. Dogcak 🥰😘

E

Eymen'in annesi

Guest
Hersey makina canim yanilma paylari cok yuksek oyuzden hicc sikma canini . Degerin yuksek cikti ama hersey normalse yavrunu rahatsiz ettirme kesesi delinmesin . Test verdigin gun belki agir bisey yedin yada cok stres yaptin ne bilim bu kana yansimis olabilir. Kan ve usg birlestrilio sonuca bakiliyor ya birlestirme esnasinda raporu yazanin hazirlayanin bir sayi yanlis girmedigi ne malum. 🤔 Hayirlisi i versin rabbim hic kendinide yavrunuda uzme . Allahin izniyle eli kolu akli sag sagli. Dogcak 🥰😘
Amin inşallah canim çok sağolun bana verdiğiniz bu destekler sayesinde biraz daha iyiyim ❤

E

Eymen'in annesi

Guest
Canım korkma inşallah bisey yoktur bence sıvı filan aldırma neden de çünkü oda riskli Allah korusun o sıvıyı alirkende bi sknti olursa bence bi kaç doktora daha git onlarda baksın bi doktorun dedigiyle
Canım korkma inşallah bisey yoktur bence sıvı filan aldırma neden de çünkü oda riskli Allah korusun o sıvıyı alirkende bi sknti olursa bence bi kaç doktora daha git onlarda baksın bi doktorun dedigiyle yapma yani
İnşallah 🤲❤ bakalm yarın tekrar gidecgm hastaneye insallah sağlıklıdır hayrlı haberler alrm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim de üçlü testim cok yüksekti yaşıma göre 26 yaşındayım ve bende 77 kadında 1 görülen çıkmıştı bende burda post açmıştım o kadar endişelenmistim ki şimdi şöyle soyleyeyim birincisi kendini strese sokma asla doğru çıkmıyor benim bebeğimde hicbirsey yok ikincisi farzedelim ki var ne yapacaksın bunun anne karnında bir tedavisi yok yaptırım dokuz ayı bu stresle geçirmek mantıklı mı üçüncüsü zaten amniyosentes doktorlarda önermiyor ama yapmaktansa kaçınmiyor
Evet önermiyolar ama yapmak içinde ısrar ediyorlar . Ama yaptırmıcam gerekirse bir kaç hastane özel de dahil gezicem . Cok stres yaptm kendime ama yazdıklarınızdan snra icim rahatladı gercekten destek olan yanımda olan herkese çok teşekkür ederim . Yakınlarımdan böyle ilgi görmedim ❤❤

Benim de üçlü testim cok yüksekti yaşıma göre 26 yaşındayım ve bende 77 kadında 1 görülen çıkmıştı bende burda post açmıştım o kadar endişelenmistim ki şimdi şöyle soyleyeyim birincisi kendini strese sokma asla doğru çıkmıyor benim bebeğimde hicbirsey yok ikincisi farzedelim ki var ne yapacaksın bunun anne karnında bir tedavisi yok yaptırım dokuz ayı bu stresle geçirmek mantıklı mı üçüncüsü zaten amniyosentes doktorlarda önermiyor ama yapmaktansa kaçınmiyor
Evet önermiyolar ama yapmak içinde ısrar ediyorlar . Ama yaptırmıcam gerekirse bir kaç hastane özel de dahil gezicem . Cok stres yaptm kendime ama yazdıklarınızdan snra icim rahatladı gercekten destek olan yanımda olan herkese çok teşekkür ederim . Yakınlarımdan böyle ilgi görmedim ❤❤

Son düzenleme:

Alioth

Kayıtlı Üye
rank
Ayni fikirdeyiz

Fetal test amniyonsentez sıvı alimi aynı şeyi kapsıyor kuzum araştırma hastaneleri ypio yptirirken iki isimde gecio
Benim bahsettiğim Nifty testi. Yani sadece kan alınan test 👍🏻Yeni yeni Türkiye'de, bazı laboratuvarlarda yapılmaya başlanmış ancak Amerika'da yapılanlar daha kapsamlı hala.

Tüm sayfalar yüklendi.