Annelerrr hastane çantası

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sedef tarafından oluşturulan Annelerrr hastane çantası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,295 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Annelerrr hastane çantası
Konbuyu başlatan Sedef
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sedeeff

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Niye ki canm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben ilkinde kullanmıştım yastık kusmugu boğazına kaçar diye falan
Yatırılmaz canım bebek yastığa o tür durumlar için reflü yastıkları var yatak düz ama eğimli olacak şekilde kafasının mide hizasında yatması yani düz yatması da tehlikeli kusma durumunda

Sedeeff

Kayıtlı Üye
rank
Allah sabır versin gerçekten erkeğin böyle şeylere karışması çok bunaltıcı olur. Mesafe olmasına sevindim, en iyi anne kız kardeş biyke zamanlarda en azindan nazini çeker kırılmaz darılmaz.allah hayırlı doğum nasip etsin inşallah hunda huzurlu büyütursun.
Amin canım cümlemize inşallah Allah razı olsun

Meleklerim

Kayıtlı Üye
rank
Hastane çıkışı çantamı Allah'ın izni ile hazırladım. Ama bebek için yastık koymadım siz hastaneye giderken bebeğinize yastık koydunuz mu canlar
Hastaneye goturmene gerek yok ama evde koy doktoruna da danisabilirsin yeni dogan bebeklerde solunum sıkıntısı olduğu için yuksek yastik tavsiye ediyorlar biz anneler bebek daha yastiga gerek yok diyoruz ama doktorlar yatirin diyor emdiginde yada mama yediginde bebegin solunum borusuna kacmasinida engelliyor cocuklarimin hepsindede doktor yuksek yastikta yatirmami söyledi ayrica reflü olmasinida engelliyor

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Hastaneye goturmene gerek yok ama evde koy doktoruna da danisabilirsin yeni dogan bebeklerde solunum sıkıntısı olduğu için yuksek yastik tavsiye ediyorlar biz anneler bebek daha yastiga gerek yok diyoruz ama doktorlar yatirin diyor emdiginde yada mama yediginde bebegin solunum borusuna kacmasinida engelliyor cocuklarimin hepsindede doktor yuksek yastikta yatirmami söyledi ayrica reflü olmasinida engelliyor
Doktorunuzun dediği reflü yastığıdır bence kafası yukarıda boynu omuzları aşağıda yatmak bebeğin kemik gelişimi için tehlikeli olacağından dolayı hiçbir drun önereceğini sanmıyorum bahsettiğiniz yatma tarzına reflü yastığı ile ulaşılıyor

Sedef

Kayıtlı Üye
rank
Anladım canm ben ilkinde kullanmıştım bir sıkıntı olmadı şükür sadece hastaneye götürdüğümu hatırlamıyorum gerek varmı diye danisdim sizlere birde doktora söylerim kullan derse kullanırım

Meleklerim

Kayıtlı Üye
rank
Doktorunuzun dediği reflü yastığıdır bence kafası yukarıda boynu omuzları aşağıda yatmak bebeğin kemik gelişimi için tehlikeli olacağından dolayı hiçbir drun önereceğini sanmıyorum bahsettiğiniz yatma tarzına reflü yastığı ile ulaşılıyor
Reflu yastigi degil bildigimiz yastik onerdi yeni doganlarda solunum sikintisi oluyor oyuzden dik yatmasi gerekiyor dedi ve bir doktor dan degil bir cok doktordan duydum bir süre dik yatmalari iyi oluyormus

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Reflu yastigi degil bildigimiz yastik onerdi yeni doganlarda solunum sikintisi oluyor oyuzden dik yatmasi gerekiyor dedi ve bir doktor dan degil bir cok doktordan duydum bir süre dik yatmalari iyi oluyormus
Dik yatmayı değil ama yan yatırılması gerektiğini biliyorum, yastık kullanımı ve tavsiye etmeleri ilginç. Şu sekilde tavsiye etmiş olabilirler tabi boynunun altına değilde, belinden itibaren yarı oturur şekilde denmiştir ama o da bebeğin uzun süre yatabilecehi sağlıklı bir duruş olmuyor. Bilemedim yani. 🤷

Meleklerim

Kayıtlı Üye
rank
Dik yatmayı değil ama yan yatırılması gerektiğini biliyorum, yastık kullanımı ve tavsiye etmeleri ilginç. Şu sekilde tavsiye etmiş olabilirler tabi boynunun altına değilde, belinden itibaren yarı oturur şekilde denmiştir ama o da bebeğin uzun süre yatabilecehi sağlıklı bir duruş olmuyor. Bilemedim yani. 🤷
Aynn yari otur sekilde bebegin belinden agri onerildi oturdugum sehirdede ankarada ki doktorlar da ayni seyi onerdiler 3 cocugum var 3 .dede muayene gittigimizde bebegin yastığı ne kadar yuksek olursa okadar bebek rahat nefes alir diyordular simdi 3 de büyüdü bir sıkıntıları olmadi bilmiyorum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar