Astım Hastalığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hastalıklar kategorisinde Gamze Hümeyra tarafından oluşturulan Astım Hastalığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 903 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hastalıklar
Konu Başlığı Astım Hastalığı
Konbuyu başlatan Gamze Hümeyra
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asena.ase

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Çok sağol canım sigara kullanmıyorum ama eşim içiyor geçen gün korktum sabaha kaar nefesim daraldı hep demek ki stres üzüntü gibi durumlar da mı etkiliyor bunu bilmiyordum sağol kuzum
Dikkat et sigara dumanına evet çok etkiliyor ablam az üzülsün hemen nefesi daralır öksürmeye başlar nasıl ćok kötü oluyor dikkat et bu durumda

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Olabilir kuzum Amin canım Allah razı olsun
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok sağ ol canım Allah razı olsun benim de hemen hemen bir 4-5 senedir hatta daha fazladır nefesim ara ara darılıyordu da hani böyle beni çok rahatsız etmiyordu acile falan gidiyordum böyle hava falan veriyorlardı iyi geliyordu ama son birkaç aydır dediğim gibi çok arttı yani birdenbire nefesim kesiliyor 4-5 saniye falan sürüyor her gün olmaya başladı allahi canım insan ister istemez hani dumana da toza da maruz kalıyor maalesef köy ortamında yaşadığımız için bunlardan maalesef insan kaçamıyor ya ama çok teşekkür ederim dikkat edeceğim annenin durumu şimdi iyi değil mi canım doktor bana dedi dikkat etmezsen koaha çevirebilir dedi
Annem on yıla aşkındır bu hastalıkla uğraşıyor canım ilk başlarda çok fazla astım krizi geçirirdi neredeyse hemen hemen hergün acilde bulurduk kendimizi sürekli oksijen verilerdi ama çok şükür artık olmuyor krizleri ama hala devam ediyor astımı bu arada bronşiti de var , o zmn doktor eğer sigarayı bırakır ekmek pişirmezse soba dumanından uzak durursa iyileşeceğini söyledi ancak annem hem sigara içer hem soba yakar hemde ekmek pişirdiği için hastalığı ilerledi ve KOAH oldu dikkat etseydi olmazdi ama ne yaptıysak dinletemedik , şuan koah olduğu için nefesi daralıyor güçlük çekiyor bazen ama ilaç sprey kullandığı için nefesi kesildiğinde anlık iyi geliyor ona , ama annem ne zmn üzülse sıkıntı yapsa nefesi kesilir hemen nefes alamıyor, dikkat etmek gerek gerçekten inşallah geçer seninki canım 🤲 dikkat et bol bol nefes egzersizleri yap elinden geldiğince dumandan tozdan uzak dur annem gibi yapma, unutma hiçbir şey senin sağlığından daha değerli değil

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Annem on yıla aşkındır bu hastalıkla uğraşıyor canım ilk başlarda çok fazla astım krizi geçirirdi neredeyse hemen hemen hergün acilde bulurduk kendimizi sürekli oksijen verilerdi ama çok şükür artık olmuyor krizleri ama hala devam ediyor astımı bu arada bronşiti de var , o zmn doktor eğer sigarayı bırakır ekmek pişirmezse soba dumanından uzak durursa iyileşeceğini söyledi ancak annem hem sigara içer hem soba yakar hemde ekmek pişirdiği için hastalığı ilerledi ve KOAH oldu dikkat etseydi olmazdi ama ne yaptıysak dinletemedik , şuan koah olduğu için nefesi daralıyor güçlük çekiyor bazen ama ilaç sprey kullandığı için nefesi kesildiğinde anlık iyi geliyor ona , ama annem ne zmn üzülse sıkıntı yapsa nefesi kesilir hemen nefes alamıyor, dikkat etmek gerek gerçekten inşallah geçer seninki canım 🤲 dikkat et bol bol nefes egzersizleri yap elinden geldiğince dumandan tozdan uzak dur annem gibi yapma, unutma hiçbir şey senin sağlığından daha değerli değil
Canım benim rabbim annene şifalar versin inşallah
Gerçekten insanın hayatını çok etkiliyor ben gün içinde çok zorlanıyorum annen kıyamam 10 sene nasıl çekmiş nasıl dayanmış rabbim yardımcısi olsun
Tavsiyelerin için çok tesekkur ederim kuzum

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Öncelikle hepinize merhaba kızlar umarım hepiniz iyisinizdir beni soracak olursanız ben de çok şükür iyiyim kızlar benim uzun zamandır süren bir nefes darlığın vardı yani bekarlıktan beri böyle ara ara oluyordu ayda bir haftada bir veya birkaç günde bir oluyordu ve son 1-2 aydır aniden nefesini kesiliyordu 4-5 saniye sanki böyle birisi elini boğazıma katıp boğazımı sıkıyor gibi oluyordu ben de doktora gittim birkaç gün önce testler vesaire yapıldı daha sonra astım teşhisi konuldu oktorum ilaç yazdı kalıcı bir durum maalesef ilaçlar sadece kısa suerli rahatlatacak dedi yani demem o ki benim gibi olan var mı çok merak ediyorum hani ne tetikliyor bu hastalığı neler yapıyorlar yani ilerlememek için gerçekten nefes darlığı gün içinde çok işlerimi aksaklama sebep oluyor beni çok yoruyor gün içinde çok nefes darlığım oluyor İnşallah ilaçlar birazcık rahatlatır beni
Şükür iyiyiz kuzum. Ever benim anneannem ve yengemde de çıktı . Yengemin ki üzüntü kaynaklı oluşmuş ama kadın bir ara kızı gastanede Yatıyor diye çok stres yapmıitı sonra kendisi de nefes alamama daralma gibi şikayet yüzünden gitti doktor astım demiş ve ilacını vermişti şimdi üzüntüue asla gelemez hemen nefesi daralır. Annemde torunlarının peşinde koşmaktan resmen ve sigara dumanına maruz kalmaktan olmuş.

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Şükür iyiyiz kuzum. Ever benim anneannem ve yengemde de çıktı . Yengemin ki üzüntü kaynaklı oluşmuş ama kadın bir ara kızı gastanede Yatıyor diye çok stres yapmıitı sonra kendisi de nefes alamama daralma gibi şikayet yüzünden gitti doktor astım demiş ve ilacını vermişti şimdi üzüntüue asla gelemez hemen nefesi daralır. Annemde torunlarının peşinde koşmaktan resmen ve sigara dumanına maruz kalmaktan olmuş.
Buraya yazmayana kadar üzüntünun de tetiklediğini bilmiyordum rabbim şifalar versin yengene ve anneannenede canım

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle hepinize merhaba kızlar umarım hepiniz iyisinizdir beni soracak olursanız ben de çok şükür iyiyim kızlar benim uzun zamandır süren bir nefes darlığın vardı yani bekarlıktan beri böyle ara ara oluyordu ayda bir haftada bir veya birkaç günde bir oluyordu ve son 1-2 aydır aniden nefesini kesiliyordu 4-5 saniye sanki böyle birisi elini boğazıma katıp boğazımı sıkıyor gibi oluyordu ben de doktora gittim birkaç gün önce testler vesaire yapıldı daha sonra astım teşhisi konuldu oktorum ilaç yazdı kalıcı bir durum maalesef ilaçlar sadece kısa suerli rahatlatacak dedi yani demem o ki benim gibi olan var mı çok merak ediyorum hani ne tetikliyor bu hastalığı neler yapıyorlar yani ilerlememek için gerçekten nefes darlığı gün içinde çok işlerimi aksaklama sebep oluyor beni çok yoruyor gün içinde çok nefes darlığım oluyor İnşallah ilaçlar birazcık rahatlatır beni
Nefes darlin için sana buhar yazmıştır ventolin felan ablam keçi boynuzu ve keçi sütü iyi gelir belki sana geçmiş olsun ablam kendinizde fazla yorma nefes darli çekersin öyle

Tüm sayfalar yüklendi.