Babannemiz anne oluyor gibi heyecanlıysa 🤯🤯🤯

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Güneşşş tarafından oluşturulan Babannemiz anne oluyor gibi heyecanlıysa 🤯🤯🤯 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,386 kez görüntülenmiş, 96 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Babannemiz anne oluyor gibi heyecanlıysa 🤯🤯🤯
Konbuyu başlatan Güneşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sümeyraaa🤍

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım güzel annem tesekkürler 🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Herkesin kendi görüşü saygı duyarım. Dünyaya getirdiğimiz bebekler iyi yetişsin iyi birer birey olsun isteyen bilinçli anneler her detaya dikkat eder.

Herkesin kendi görüşü saygı duyarım. Dünyaya getirdiğimiz bebekler iyi yetişsin iyi birer birey olsun isteyen bilinçli anneler her detaya dikkat eder.

Beddua mı ne alaka bebeğe beddua edildiğinide ilk kez duydum
❤️💐🙏😘

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Başına gelmeyenlerin sahiplenmesi hoşuna gitmiş ama malesef benim başıma geldiği için hiç hiç hoş bir durum değil doğumdan sonra ne oldu çocuk ağladı kayınvalidem aldı kucağına ik dedi o koştu emzirdim hemen aldı elimden emzirmek için hep zorla aldım elinden zorla diyorum çünkü çocuk ağladıkça sallayarak vs. Susturdu yeter o çok emmez ver gazını çıkarayım vs.derken düzgün emziremedim ve sarılık oldu ve verirken bana hep al meme ağacı filan dedi normalde çok çok iyi anlaşırdık kendi annem gibi herşeye o 40 gün yanimda kaldı çocuğu o giydirir o yıkar o bebek yağı sürer gazını cikarir vs.tatsizlk çıkmasın torunu tadını çıkarsın 40 çıkınca evine gidecek nasılsa diye ses etmedim bir gün eşimle hastaneye kontrole götürdük çocuğu giydiremedik bile eşim o gün annesine bundan sonra annesi ilgilenecek herşeyiyle filan dedi kaynanam küstü sevdirmezsiniz elletmezsiniz dedi ve gitti yani bence sınır baştan konmaliydi biz pişman olduk ikinci bebeğimizi bekliyoruz eşim şimdiden annesine herşeyiyle annesi ilgilenecek sonra darılma olmasın annesi ne derse o kendini iyi hissederse bu sefer tek kalacak vs diye ufaktan veriyor ayarı
Eşini tebrik ettim şanslısın. Ama beni anlarsn işte bu yaşadklarnı bende yaşayabilirim diye korkuyorum çünkü o potansiyel var kaynanada. İnsanlar ne var sevsin diyor ya bilinçsizlikten ya da anlamadklarndan yasamadklarndan yani. Sanki biz sevmesin diyoruz.....

Başına gelmemekle alakası yok aşırı kaçarsa uyarılır ama oda babaannesi torununu sevmek sahiplenmek en doğal hakkı yani cidden bazı konularda sınır vardır aşmadığı sürece çokta normal yaşını başını almış torun sevmek istiyorlar neden bu kadar göze batar anlam veremiyorum 😒 ayrıca çocuğu düşünüp yaralanmasın diye araç gereç almış kıyafet falan alması bu kadar sıkıntılı bir durum değil siz bence umursamaz kaynana görmediğiniz için ilgili alakalı kaynana biraz gözünüze batıyor hamilelik hormunu lohusa hormunu derken anlayabiliyorum nazikçe uyarırsanız size en güzel destekçi olacaklardır emin olun bazılarının öyle bir şansı bile yok 🙏😅🙂
Herkesin derdi başka işte...

Başına gelmemekle alakası yok aşırı kaçarsa uyarılır ama oda babaannesi torununu sevmek sahiplenmek en doğal hakkı yani cidden bazı konularda sınır vardır aşmadığı sürece çokta normal yaşını başını almış torun sevmek istiyorlar neden bu kadar göze batar anlam veremiyorum 😒 ayrıca çocuğu düşünüp yaralanmasın diye araç gereç almış kıyafet falan alması bu kadar sıkıntılı bir durum değil siz bence umursamaz kaynana görmediğiniz için ilgili alakalı kaynana biraz gözünüze batıyor hamilelik hormunu lohusa hormunu derken anlayabiliyorum nazikçe uyarırsanız size en güzel destekçi olacaklardır emin olun bazılarının öyle bir şansı bile yok 🙏😅🙂
Bence hormonlardan dolayı biraz abartıyorsun canım torunu için birşeyler yapması ne güzel bunda kötü ne var ki sahiplenmesi de çok normal değil mi oğlunun evladı bu duyguyu ilk kez yaşıyorsa birde heyecanı normal 😊
İlk kez yaşamıyor. Ben ilk kez anne oluyorum bıraksnda ben düşüneyim. Buna zamanında kaynanası çocuklarina bakma firsatı vermemiş. Benimn kaynanam 15 yaşnda evlenmiş ve onun kaynanasda nasil desem çok otoriter tam kaynana yani sen küçüksün bakamazsn diyip almş kendi büyütmüş 2 torununuda benim kaynana 3.ü çocuğu istemesine rağmen yapamamş ben bakamıyorum diye ne kadr acı. Anlayacağnz içinde bebek büyütme olayı kalmş.

Son düzenleme:

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Canım güzel annem tesekkürler 🥰

Beddua mı ne alaka bebeğe beddua edildiğinide ilk kez duydum
Ne alakası var canım bizler dikkat etmiyor muyuz sanki? Yada bilinçli anne değilmiyiz sanıyorsun? Bu gibi konularla bilinçli olmanın ne gibi bi alakası var ki? Sonucta kaynanamıza veya annemize vermiyoruz temelli cocugu. Sevsinler istiyoruz sadece. Bi de şimdi sen öğretmensin die sadece sen cocugunu daha iyi veya bilinçli yetiştirecksin die bişi yok. Bizlerde belli eğitim almıs insanlarız cok şükür ve eğitim almamıs olanlarımız bile her seyi biliyor netten surdan burdan arastırılıyor. Neyse evet dediğşn gibi herkesin kendi fikri....

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Bence hormonlardan dolayı biraz abartıyorsun canım torunu için birşeyler yapması ne güzel bunda kötü ne var ki sahiplenmesi de çok normal değil mi oğlunun evladı bu duyguyu ilk kez yaşıyorsa birde heyecanı normal 😊
İlk kez yaşamıyor. Ben ilk kez anne oluyorum bıraksnda ben düşüneyim. Buna zamanında kaynanası çocuklarina bakma firsatı vermemiş. Benimn kaynanam 15 yaşnda evlenmiş ve onun kaynanasda nasil desem çok otoriter tam kaynana yani sen küçüksün bakamazsn diyip almş kendi büyütmüş 2 torununuda benim kaynana 3.ü çocuğu istemesine rağmen yapamamş ben bakamıyorum diye ne kadr acı
Ayrıca babanne ise babannesi gibi yaklaşıp öyle sahiplensin tabiki hakkı sevecek. Ama annesi gibi davranınca orada problem başlıyor ztn
. Anlayacağnz içinde bebek büyütme olayı kalmş.

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Valla nurcum katılıyorum sana. Kaynana ilgisiz olunca da batıyor ilgili oluncada galiba. Benim oplum kaynanamın ilk oğlunun ilk coxugu. Görmen lazım bi ilgi bi ilgi. Kucaklarından düşürmezdiler. Halalar teyzeler desen ilk defa halalık teyzelik görüyorlardı. Coxuk benm elime acıkınca gelirdi sadece 😂bi de gece 😂eşim annesi hoplatıyo biraz eziyetliyip sevio die kızardı annesine. Bende eşime kızardım karısma alıssınlar birbirine die. 3.5 yadında simdi hala babaannesi desesiyle bogusur oynarlar. Kızım da hiç gitmedi halalara babaanneye falan cok üzüldüler aglıyodu sürekli gitmek istemiodu bi tek bizimkilere giderdi özellijle anneanneye cok düşkün. Hiç karısmam sevsinler öpsünler. Bi bayram olur ben almadan daha 3 4 tane bayramlıgı olur herkes bi tane alır kıza da oğlana da. İnan bayramın her günü birini giyerler 😂bana fırsat vermezler ki bende aliim 😂🤷‍♀️olsun ya sevsinler sevgiden maraz dogmaz.
Bizdede aynı canım oğulları arasında ilk evlenen ilk torunu olan birde kayınbaba adını almış ama gel gör ki ne dolaplar dönüyor o yüzden yazdım yani ne kaynanalar var bir bilseler valla bende isterdim alsın baksın sevsin eksiği var atsın elini cebine alsın ama imkansız yani 😅😅

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
To
Henüz 11haftalık hamileyim ve babannesi daha doğmamış bebeğime bu esyaların köşelerine takılan aparatlar varya çarpma durumunda fln bişey olmasn yada çekmeceleri açamasn diye. İşte onlardan istemiş bir akrabalarndan yenide almıyor. Herneyse ve bende o akrabalarından hoşlanmıyorum. Bundan kaynanamın haberi yok ama olsada isteyebilirdi pek sallamıyor beni. Bana sormadan benim adıma bebek için bişeyler yapıyor. Sinirlendiriyor bu durum beni. Benzer şeyler yaşayan varsa dertleşmek istiyorum. Gerçekten bu kadar heyecanlı olması bu denli sahiplenmesi bebeği normal mi ben mi anne olcam o mu belli değil ya her seferinde akıl veriyor tamam iki çocuğun olmuş ee bu da torun yani birakta ben düşüneyim bazı şeyleri. Şey oluyor sanki ben düşünemem ben bakamam gibi davranıyor.....
Torunu icin birseyler yapması bence cok iyi bişe , takmamaya çalış torun sevgisi çok başkaymış diolar

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Ne alakası var canım bizler dikkat etmiyor muyuz sanki? Yada bilinçli anne değilmiyiz sanıyorsun? Bu gibi konularla bilinçli olmanın ne gibi bi alakası var ki? Sonucta kaynanamıza veya annemize vermiyoruz temelli cocugu. Sevsinler istiyoruz sadece. Bi de şimdi sen öğretmensin die sadece sen cocugunu daha iyi veya bilinçli yetiştirecksin die bişi yok. Bizlerde belli eğitim almıs insanlarız cok şükür ve eğitim almamıs olanlarımız bile her seyi biliyor netten surdan burdan arastırılıyor. Neyse evet dediğşn gibi herkesin kendi fikri....
Kendimi övmek gibi bir niyetim yok inan ben çocuk gelişimiciyim ve evet gelişim evlerini iyi bilmek çok önemli. Kritik dönemleri bilip ona göre bebeğe yaklaşmak bütün hayatını etkiliyor bunları bilmek ve uygulayabilmek hele okul çağı gelene kadar ki dönem cidden karakterini kişiliğini oluşturuyor tüm bunları bilip hiçbirsey bilmeyen birine emanet etmek çocuğunu işin açılçası korkutucu gelir bana.

Bizdede aynı canım oğulları arasında ilk evlenen ilk torunu olan birde kayınbaba adını almış ama gel gör ki ne dolaplar dönüyor o yüzden yazdım yani ne kaynanalar var bir bilseler valla bende isterdim alsın baksın sevsin eksiği var atsın elini cebine alsın ama imkansız yani 😅😅
Boşver bebeğin en çok annesine babasına ihtiyacı var ztn

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Bende aynı şeyi kastettim yanımda bi büyük olsun bebeğimi sevsin sahiplensin isterim dedim ama benim bebeğime annelik yapsın degil kendi anneme bile izin vermem bu konuda

Allah yavrunu sana bağışlasın hayırlı evlat etsin boşver 😉
Ne diyeceğini bilmiyor insan bazen üzülüyorum bazı durumlara yarın bir gün bizde anneanne babaanne olacağız evladının çocuğunu sevip herşeyini almak isterim umarım gelinim damadın rahatsız olup sevgimden çocuğu uzak tutmazlar empati yapmak gerek sadece birşey demek istemiyorum yanlış anlaşılıyor ama gerçekler bu maalesef 🙂

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Boşver bebeğin en çok annesine babasına ihtiyacı var ztn
To
Torunu icin birseyler yapması bence cok iyi bişe , takmamaya çalış torun sevgisi çok başkaymış diolar
Oooo benimki için efso bişey o zmn😅😅

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
İşte öleleri de var böleleride de. Valla ben ilgisiz olsalar cok cnm sıkılır üzülürüm. Kaynanam derdi hep söle yap böle yap he tmm derdim ama krndş bikdiğimi yapardım ama onu da kırmazdım hani. Öle öle gecti zaman. Şimdi 3 cocugum var kimse karısmaz severler öper koklarlar herkes evine 😂😂

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar