Bakar mısınız kızlar? konumuz "AŞURE" 😋

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mariya🌼 tarafından oluşturulan Bakar mısınız kızlar? konumuz \"AŞURE\" 😋 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,493 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bakar mısınız kızlar? konumuz \"AŞURE\" 😋
Konbuyu başlatan Mariya🌼
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ela_1993

Beyza🌸🌸

Kayıtlı Üye
rank
Seninde ellerine sağlık canım, bende nefis yemek tariflerinden hep yardım alıyorum aşure içinde baktım ama üç çeşit vardı sanırım yine bakacam içeriği aynıysa ondan yaparım bugün çıkıp malzemeleri falan aldım ama nar bulamadım bir türlü hiçbir yer de yoktu , amin inşallah canım Allah razı olsun 🤲
İyi tatiller canım, ellerine sağlık diyelim ve tarifini isteyelim senden o zmn yaptığın tarifi benimle paylaşır mısın canım
Sağol canım amin 🤲 YouTube den mi bakayım yoksa normal uygulamasından mı canım , çünkü herkesin dende ayrı tarifler var , nefis yemek tariflerinin kendi YouTube kanalı var ordanmi yoksa uygulamasından üyelerin paylaştığı tariflerden mi bakayım
YouTube kanalı kuzum ❤️

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canlarim öncelikle nasılsınız yaz tatiliniz nasıl gidiyor beni sorsanız berbat evdeyiz hava sıcak değişen hiçbir şey yok , neyse konuma geleyim biliyor sunuz ki Muharrem ayı geldi ve aşure gününe az kaldı ben bu sene aşure yapip dağıtmak istiyorum internetten birçok tarif var ama hangisini yapacağımı şaşırdım, ilk defa yapacağım doğru ve tam tutan tarifle yapmak istiyorum, malzemelerim ve emeğim çöp olmasın, aranızda yapan varmı ,varsa benimle paylaşır mısınız kızlar cevaplarınızı bekliyorum ♥️🤗
Canım ben çok güzel yaparım herkeste bayılır ben büyük tencereye yapıyorum 25-30 kase çıkıyor sen miktar azaltabilirsin
1.5 su bardağı buğday
1 su bardağı nohut
1 su bardağı fasulye
Hepsini bi güzel haşla ayrı tencerede ama suyunu süz iki üç kere o sarı suyu gitsin aşurenin rengini karartmasın rengi berrak olsun sonra hepsini bir tencereye alıp üstüne su ekle güzelce kaynasın iyice kaynadıktan sonra kenara koyduğun hepsinden birer kase çorba kasesi gibi çok meyve seviyosan meyve miktarını arttırabilirsin bi kase kayısı bi kase incir bi kase kuru üzüm bi kase de dut kurusu incirle kayısıyı küçük küçük doğra sonra onların üstüne kaynar su gezdir ve onların da suyunu süz hepsini tencereye dök kaynamaya bırak o zaten jöle gibi kıvam alacak iyice kaynayıp zaten o meyveler biraz şişecek sonra da şekerini ekle Onu kendin artık kıvamına göre kendin ayarlarsın bi taşım daha kaynat kapat altını tamamdır🙃

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
YouTube kanalı kuzum ❤️
Tamm canım
Canım ben çok güzel yaparım herkeste bayılır ben büyük tencereye yapıyorum 25-30 kase çıkıyor sen miktar azaltabilirsin
1.5 su bardağı buğday
1 su bardağı nohut
1 su bardağı fasulye
Hepsini bi güzel haşla ayrı tencerede ama suyunu süz iki üç kere o sarı suyu gitsin aşurenin rengini karartmasın rengi berrak olsun sonra hepsini bir tencereye alıp üstüne su ekle güzelce kaynasın iyice kaynadıktan sonra kenara koyduğun hepsinden birer kase çorba kasesi gibi çok meyve seviyosan meyve miktarını arttırabilirsin bi kase kayısı bi kase incir bi kase kuru üzüm bi kase de dut kurusu incirle kayısıyı küçük küçük doğra sonra onların üstüne kaynar su gezdir ve onların da suyunu süz hepsini tencereye dök kaynamaya bırak o zaten jöle gibi kıvam alacak iyice kaynayıp zaten o meyveler biraz şişecek sonra da şekerini ekle Onu kendin artık kıvamına göre kendin ayarlarsın bi taşım daha kaynat kapat altını tamamdır🙃
Ayy çok teşekkür ederim canım ☺️ ellerine sağlık tarif için gerçekten çok teşekkürler ağzım sulandı resmen 😋 bende büyük tencerede yapıp dağıtacağım , büyük tencere tam ölçüsü bu değil mi, bide canım karanfil kullanıyor musun sende, her tarifte biraz suyunu kullanmışlar
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

🥰💝

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım evet hava çok sıcak çok bunaltiyor. Bende geçen sene ilk defa aşure yapmıştım nefis yemek tarifleri uygulamasından yardım aldım püf noktası buğdayı pişirirken kıvam alması önemli sonra diğer malzemeler şekeri konuluyor ve sonuç muhteşem birşey oluyor. 😍 Allah denk getirsin 🙏
Evet bende tarifi ordan aldım kaç yıldır yapıyorum herkes çok beğeniyor buğdayın iyice başlanması gerekiyo köyü bi kıvam aldıktan sonra öbür malzemeleri sırasıyla ekle çok muhteşem oluyo şimdiden Allah kabul etsin inşallah 🤲 ellerine sağlık canim ❤️

Nur25

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canlarim öncelikle nasılsınız yaz tatiliniz nasıl gidiyor beni sorsanız berbat evdeyiz hava sıcak değişen hiçbir şey yok , neyse konuma geleyim biliyor sunuz ki Muharrem ayı geldi ve aşure gününe az kaldı ben bu sene aşure yapip dağıtmak istiyorum internetten birçok tarif var ama hangisini yapacağımı şaşırdım, ilk defa yapacağım doğru ve tam tutan tarifle yapmak istiyorum, malzemelerim ve emeğim çöp olmasın, aranızda yapan varmı ,varsa benimle paylaşır mısınız kızlar cevaplarınızı bekliyorum ♥️🤗
Eline saglik canim allah kabul etsin,🙏bana da yapmayi nasip etsin yapinca da tarifinle paylaş,☺️

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Evet bende tarifi ordan aldım kaç yıldır yapıyorum herkes çok beğeniyor buğdayın iyice başlanması gerekiyo köyü bi kıvam aldıktan sonra öbür malzemeleri sırasıyla ekle çok muhteşem oluyo şimdiden Allah kabul etsin inşallah 🤲 ellerine sağlık canim ❤️
Ne güzel canım bana güzel yapmak nasip olur inşallah, ya şey acaba hangi tarifini yaptın canım ben baktım farklı farklı var , amin amin inşallah canım 🤲
Eline saglik canim allah kabul etsin,🙏bana da yapmayi nasip etsin yapinca da tarifinle paylaş,☺️
Teşekkür ederim canım ☺️ amin inşallah rabbim isteyen herkese yapmayı nasip etsin inşaallah 🤲 tabiki canım günü gelince sabırsızlıkla yapmayı bekliyorum çok heyecanlıyım 🤭 çünkü çok güzel bişey inşallah rabbim orucunu da tutmayı nasip etsin 🤲

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Ben karanfil koymadım ama karanfilsiz de güzel oluyor zaten tadını veren meyveler sıralamaya göre yaparsan gerçekten güzel oluyor eşim ailem komşularım bayılır zaten 🙃 Ben de dün aynı bu tarifle yaptım

Böyle canım
Screenshot_2023-07-23-12-44-55-56_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Son düzenleme:

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Ben karanfil koymadım ama karanfilsiz de güzel oluyor zaten tadını veren meyveler sıralamaya göre yaparsan gerçekten güzel oluyor eşim ailem komşularım bayılır zaten 🙃 Ben de dün aynı bu tarifle yaptım

Böyle canım
Ekli dosyayı görüntüle 4313
Mmmm😋 ellerine sağlık canım enfes gözüküyor o zmn sana güvenerekten bu tarifle yapacağım inşallah çok güzel olur , ya bişey diyeceğim şimdi yapsam sorun olmaz dimi illa gününde dağıtmak şart mı acaba
Yaptın mı kuzum nasıl oldu
Yok valla daha yapmadım canım bende gününü bekliyorum o zmn yapacağım ama önceden de yapanlar varmış,

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar