Sorum var Bebeğin suyunun fazla olması

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Zehranur tarafından oluşturulan Bebeğin suyunun fazla olması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 620 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğin suyunun fazla olması
Konbuyu başlatan Zehranur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bademli süt

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Amin canım sağol Allah hepimizin evladını sağlıkla bizlere bağışlasın
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok şükür.. bana da 75 gr yapılacak 24. Haftadan önce yapılmıyor diye biliyodum biraz erken olunca tedirgin oldum.

Çok şükür.. bana da 75 gr yapılacak 24. Haftadan önce yapılmıyor diye biliyodum biraz erken olunca tedirgin oldum.

Karbonhidrat tüketimim de yoktur hala mide bulantılarım geçmedi dogru düzgün bir şey yiyemiyorum. Şeker yüklemesi ile erken tanışacağım için de biraz korkuyorum. Bilgilendirme için teşekkür ederim
Amin kuzum

Defnenin annesi Ayşe

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar gebelikte 18+4 teyim. Bugün kontrolüm vardı doktorum bebeğin suyunun fazla olduğunu ve hafta olarak erken ama yarın şeker yüklemesi yapılması gerektiğini söyledi. Açıkçası erken olduğu için korkuyorum. Detaylı ultrason istemedi ama bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Çok şekerli şeyler yiyen biri değilim ve açlık kan şekerim 70. Böyle bi durum yaşayan var mı ne yapmalıyım?
Canım sen şeker yüklemesini mutlaka yaptır benimde suyum fazlaydı yaptırmadım özel hastaneye gidiyordum üstelemediler son ayda bı şekerim çıktı hastaneye yattım diyet yaptım gözün korkmasin sakın bişey olmaz diye benim gibi rahat davranma diye söylüyorum tedbirini al Allah korusun şeker çıksa bile benm çok yüksekti bebeğime hicbisey olmadi insülin kullandım diyete uydum kontrole aldılar hemen

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Canım sen şeker yüklemesini mutlaka yaptır benimde suyum fazlaydı yaptırmadım özel hastaneye gidiyordum üstelemediler son ayda bı şekerim çıktı hastaneye yattım diyet yaptım gözün korkmasin sakın bişey olmaz diye benim gibi rahat davranma diye söylüyorum tedbirini al Allah korusun şeker çıksa bile benm çok yüksekti bebeğime hicbisey olmadi insülin kullandım diyete uydum kontrole aldılar hemen
Allah'tan son anda fark edilmiş işte kuzum fakr edilmese Allah korusun kötü sonuçlar doğurabilirdi. 🤲🏻

Bu yüzden hep diyorsyn şeker yüklemesi önemli benim akrabam sırf bu lanet gebelik şekeri yüzünden evlatlarından oldu. Tedbiri biz alalım tevekkülunu rabbime bırakalım 🤲🏻

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Defnenin annesi Ayşe

Kayıtlı Üye
rank
Allah'tan son anda fark edilmiş işte kuzum fakr edilmese Allah korusun kötü sonuçlar doğurabilirdi. 🤲🏻

Bu yüzden hep diyorsyn şeker yüklemesi önemli benim akrabam sırf bu lanet gebelik şekeri yüzünden evlatlarından oldu. Tedbiri biz alalım tevekkülunu rabbime bırakalım 🤲🏻

Şükür canm bebeğime bişey olmadı ellerim delik deşik oldu çok çektim ama değdi bebeğim sağlıkla geldi

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Zehranur

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun canım bilgilendirme için teşekkür ederim Allah bidaha yaşatmasın böyle bisey inşallah evladını korusun

Geçmiş olsun canım bana da 26+5 tr denildi suyun fazla diye ama iki hafta önce doktor kontrolüm ve şeker yüklemem vardı kendi doktorum böyle bir şey demişti şuan da doktorum il dışında bir hafta sonrasına randevu alabildim bakalım ne olacak hastahnede tanıştığım bir hastahane çalışanına da 25. Haftada şu fazla denilmiş o da şuan 29. Haftasindaymis beyaz ekmek un meyve reçel pilav makarna kestirmiş doktoru ben de dikkat etmeye çalışıyorum şeker yükleme sonrasında değerim 96 çıkmıştı doktor normal demişti 50 mg yükleme olmuştu
Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun Allah korusun evlatlarımızı. Valla ben zaten şeker yuklemesinden çevremdeki duyumlar yüzünden cok korkuyodum inşallah gerek kalmaz ve yaptırmam diyodum ama bu haftalarda karşılaşmak biraz gerdi beni. Ben zaten o dediklerinden bi meyve yiyebiliyorum onu da kesiyorum artık ne yapalım her sey bebişlerimiz için. Çok sağ ol canım bilgilendirme için

Son düzenleme:

Bademli süt

Kayıtlı Üye
rank
Ne demek canım Allah şifamızı versin inşallah ben de öyle gece uyuyamaz oldum yine Allah büyük bakalım haftaya kontrolde doktor ne diyecek beyaz ekmek hamur işi plav makarna şekerli şeyler meyve kestim inşallah azalma olur da hem içimiz rahat eder hem çabamiza değer Allah büyük

Kendi doktorum perinatolag serklajli olduğum için riskli gebelikte talibim şu normal dedi bu hafta devlette gittiğimde de suyla ilgili bir şey denmedi anlık artış ve azalma olabiliyormuş galiba

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar