Bebek banyosu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Fadimana tarafından oluşturulan Bebek banyosu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,688 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek banyosu
Konbuyu başlatan Fadimana
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nur.nur.nur

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Hm ıslak mı kaldığı için ki tamm inşallah bekleyim göbek bağını
Evet ıslak kaldığı için ayrıca ben hemen bebek yıkamamanın tıbben nedeninide söyleyeyim sana
Bebekler anne karnında önce tüylenir sonra bu tüylerin arasında Verniks Kazeoza denilen kremsi bir tabaka oluşur bebekler ilk doğduklarında beyaz bişeyle kaplı ya o işe o. Bu verniks bebeklerin tabiri caizse bir kalkanı dış etkenlerden koruyan ısı yalıtımı yapan vücudun ısı dengesi kurmasını sağlayan bir jel. Yenidoğan bebekler kendi vücut ısılarını ayarlayamazlar bu sebeple bu kremsi verniksi ne kadar geç vücudundan gönderirsen o kadar iyi

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Doğumdan Kaç gün sonra yıkadınız nasıl yıkadınız biraz korkuyorum da 15 gün felan kaldı doğuma
Ben iki bebeğimi de eve gelince yıkadım bi sorun olmadı şimdi önermiyorlar ama ben yine yıkarım heralde pis kokuyo yıkamayınca bide ben ağustosda doğum yapmıştım çok sıcaktı ter falan yıkadım yani🤗

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Ben dogumdan sonra hastaneden çıktığım gün bebeğimi banyo yaptırdım göbek bağını da bana fön makinesiyle kurut demişti çok şükür bi skinti olmadı

Ben iki bebeğimi de eve gelince yıkadım bi sorun olmadı şimdi önermiyorlar ama ben yine yıkarım heralde pis kokuyo yıkamayınca bide ben ağustosda doğum yapmıştım çok sıcaktı ter falan yıkadım yani🤗
Bence o pis koku dediğiniz koku dünyanın en güzel kokusu

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Doğumdan Kaç gün sonra yıkadınız nasıl yıkadınız biraz korkuyorum da 15 gün felan kaldı doğuma
Ben iki bebeğimi de eve gelince yıkadım bi sorun olmadı şimdi önermiyorlar ama ben yine yıkarım heralde pis kokuyo yıkamayınca bide ben ağustosda doğum yapmıştım çok sıcaktı ter falan yıkadım yani
Bence o pis koku dediğiniz koku dünyanın en güzel kokusu
Ama canım mis kokmuyor du işte kanlı falan üstüne hava sıcaklığı ter kötü olmuştu

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Evet ıslak kaldığı için ayrıca ben hemen bebek yıkamamanın tıbben nedeninide söyleyeyim sana
Bebekler anne karnında önce tüylenir sonra bu tüylerin arasında Verniks Kazeoza denilen kremsi bir tabaka oluşur bebekler ilk doğduklarında beyaz bişeyle kaplı ya o işe o. Bu verniks bebeklerin tabiri caizse bir kalkanı dış etkenlerden koruyan ısı yalıtımı yapan vücudun ısı dengesi kurmasını sağlayan bir jel. Yenidoğan bebekler kendi vücut ısılarını ayarlayamazlar bu sebeple bu kremsi verniksi ne kadar geç vücudundan gönderirsen o kadar iyi
bilmiyordum üç günlük felan olunca yıkayım bari
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Teşekkür ederim kızlar anneler tavsiyeleriniz için

Nur.nur.nur

Kayıtlı Üye
rank
3 tanesini de ewe gelir gelmez yıkadılar. 5 6 aylık olana kadar annem ablam kaynanam aralarında paslasıyolar benim cocukları 😂 ben de yıkayamıyorum. Ama file küvet kolay oluyo. Tabi bana fırsat vermedikleri bnmde işime geldiği için aldıgım küvet ve file 3.cocugumda bile hala sıfır 😂

Tüm sayfalar yüklendi.