Bebeklerde öksürük ve burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Kevser55 tarafından oluşturulan Bebeklerde öksürük ve burun tıkanıklığına ne iyi gelir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,208 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeklerde öksürük ve burun tıkanıklığına ne iyi gelir?
Konbuyu başlatan Kevser55
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zilankay
E

Elife

Guest
Bizim bebekde işe yaradı İnşallah sende memnun kalırsın canım tekrar geçmiş olsun İnşallah tez zamanda bebeklerimiz şifaya kavuşur Amin 🤲🏻
Merhaba geçmiş olsun fakat küçük bebeklerde kesinlikle ama.kedinlikle burun mukozasina zarar verdiği hatta kanamalara ileri yaşlarda sebep olduğundan burun ağızdan çekilen öneriliyor 3 ayrı Dr sordum ikisi prof benim.oglumda 3.5 aylık aynı tıkalı burun 20 günlükler başladı sadece ozotenik şu ile siringayla çek oda kesinlikle yan yatarken vs değil.ahakta sonra sırtına avuç içiyle hafif vur bu kadar temizlik iki saate bir yada her beslenme öncesi.kizim suan 5.5 yaşında onda ağızla çekilen çok güzel temizliyor 10 aydan sonra kullandık özetle küçük bebekleri kesinlikle çekmeyin siringayla 1.5 2 ml kadar çek sık burnuma cocugu kucağında sen sıkarken tutan kişi hemen çevirsin ciğere gitmesin vursun pamukla alanı geleni al zaten açılıyor ağlarken bile çıkıyor sonra kendiliğinden.

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba geçmiş olsun fakat küçük bebeklerde kesinlikle ama.kedinlikle burun mukozasina zarar verdiği hatta kanamalara ileri yaşlarda sebep olduğundan burun ağızdan çekilen öneriliyor 3 ayrı Dr sordum ikisi prof benim.oglumda 3.5 aylık aynı tıkalı burun 20 günlükler başladı sadece ozotenik şu ile siringayla çek oda kesinlikle yan yatarken vs değil.ahakta sonra sırtına avuç içiyle hafif vur bu kadar temizlik iki saate bir yada her beslenme öncesi.kizim suan 5.5 yaşında onda ağızla çekilen çok güzel temizliyor 10 aydan sonra kullandık özetle küçük bebekleri kesinlikle çekmeyin siringayla 1.5 2 ml kadar çek sık burnuma cocugu kucağında sen sıkarken tutan kişi hemen çevirsin ciğere gitmesin vursun pamukla alanı geleni al zaten açılıyor ağlarken bile çıkıyor sonra kendiliğinden.
Aynen bizde ağızla çekileni aldık çok memnun kaldım biraz çekerken zorlanıyoruz ama rahatlıyo bebeğim

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Var kuzum ama genzinden geliyo hırıltı burnunda bişey yok
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben elle çekilen aspiratör aldım ama ağzıyla olan dahamı iyi. İş görüyo
Bizim hala aynı elle cekilende ağızdan cekilende aldık izotonik suda hırıltı geçmedi defa gitti var mi çözüm bulan günde 3 defa su yapiyom gecmiyo

Arzu Asel

Kayıtlı Üye
rank
Bizim hala aynı elle cekilende ağızdan cekilende aldık izotonik suda hırıltı geçmedi defa gitti var mi çözüm bulan günde 3 defa su yapiyom gecmiyo
Yok kuzum ya dün özel muayenaneye götürürüm o İzotenik sudan geceleri damlat burnuna aspiratörle çek ama aç karınla yap bunu bebek boğulur dedi burnundakini çekmesende geceleri çok kuruyo burnuna damlat o onu yumşatıcak sonra emzir midesine iner zaten dedi ama hala aynı

...

Moderator
Mod
rank
Kızlar doğum yapalı 10 gün oldu bebeğimde öksürük ve burun tıkanıklığı var sizce ne iyi gelir fizyolojik serumde kullandım ateşi yok ama
Geçmiş olsun canım.Benimkilerin burunları tıkandığında fiyolojik serumdan sonra karnının üstüne başını yan çevirip yatırıyordum.Daha kolay boşalıyordu burnu o zaman.

Tüm sayfalar yüklendi.