Bebekte down sendromu olma ihtimali var denildi bilgi verir misiniz ?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Neva tarafından oluşturulan Bebekte down sendromu olma ihtimali var denildi bilgi verir misiniz ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,828 kez görüntülenmiş, 43 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebekte down sendromu olma ihtimali var denildi bilgi verir misiniz ?
Konbuyu başlatan Neva
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevilozkan

İklim

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba arkadaşlar 12 haftalik hamileyim ikili tarama sonucunda bebeğimin sendromlu olma ihtimali var denildi bilgi verirmisiniz testler ne kadar doğru bilmiyorum amniyosentez sıvısı aldırmalımıyım
Aldırma o daha riskli bol bol dua et Rabbim şifa sağlık versin inşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba arkadaşlar 12 haftalik hamileyim ikili tarama sonucunda bebeğimin sendromlu olma ihtimali var denildi bilgi verirmisiniz testler ne kadar doğru bilmiyorum amniyosentez sıvısı aldırmalımıyım
Bol bol dua et öyle çoğu kişiye birşey deniliyo coguda bebekler sağlıklı doguyo inşallah sendede öyle olur ama ne olursa olsun sıvı aldırma o çok riskli suyu patlarsa o zaman yapılacak hiç birşey yok hiç bir şekilde geri telafisi yok böyle bir riske girme

Kızim olucak

Kayıtlı Üye
rank
Biyokimyasal trisomy 21 riski ;1:161
Kombine trisomy 21 riski 1:1123
Trisomy13/18+NT 1.10000
Crl ölçümü 43
Nuchal translucency mom 0.75
PAPP-A düzeltilmiş mom 0.35

Bu şekilde bakar mısınız bilginiz varsa LÜTFEN
Kombine trisomy 21 riskin 1123 kişide 1 yani düşük risk neden ihtimal var dediki zaten düşük risk grubundasin bence bir başka doktorla daha görüş

Sevilozkan

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba ,
Benim ikili testimde de sorun var denildi Down sendromunun farklı bir şekli olabilir ya amniyosentez ya da başka bir test var onu yaptırmam gerekiyormuş. Başka bir doktora sordum oda 30 yaş üzerinde böyle sonuçlar çıkabiliyor korkma başka doktora daha görün gerekirse testi yaptır dedi bunalımdayım korkuyorum 😥😥

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar