Benim gibi kaynana magduru varmi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Super Anne tarafından oluşturulan Benim gibi kaynana magduru varmi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,238 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Benim gibi kaynana magduru varmi
Konbuyu başlatan Super Anne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ömerali👨👩👧👦 ecrin
Wallaa kızımın adını ben koydum. Annesi bi gün geldi bize oğluna bi heves sordu kızının adını ne koyacaksın die oğlu ben karışmıyorum annesi koyacak dedi anası bir bozuldu rengi atti sesi düştü resmen. Ertesi gün ikimiz evde tek oturuyorduk laf attı eskiden biz çocuk adı mi bilirdik büyükler ne derse onu koyardık simdikiler büyük nedir bilmiyorlar dedi. Çok hoşuma gitti zoruna gitmiş olması durdum yüzüne eskiler kendi çocuklarının adına bile sahip çıkamıyormuş ben doğruyorum ben koyucam adını babasına bile sormam dedim. Kesti sesini daha bir daha da bana isimle alakalı konu açAmadı
👏🏻👏🏻👏🏻Benim bile hoşuma gitti.😃

Nur.nur.nur

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ilk kizimin adi elif 2 ci kizimin adi esilanaz 3 cude kumsal diyoduk ama gel gelelim esim tutturdu annemin adini koycam o kadar sevimsiz bir kaynanam varki suratini gorseniz seytan gormuse donersiniz o derece ve bana kotulugunden baska biseyi dokunmadi adida fatma esim annemin adini koycam diye tutturdu benimle dogsuyo 3 cude kiz ve moralim cok bozuk hak eden bir insan olsa ismini koyduguma gore ama hak eden bir insan degil buda icimi kemiriyo resmen sizdende varmi kaynanasinin adini koyan :(
Ay cnm ya haklısın insan istiyo ki kendisi koysun isminş o kadar sıkıntısını cekiyosun her an tabikide senin hakkın ama babasınında hakkı biliyorsun değil mi? Ewet kaynananı sevmiyor olabilirsin ben sevdiğim halde ismini koymak istememiştim din talkına gelmediği için.ki hoş allah var hiç de sunu koyun bunu koyun demediler. Ama sen yine de eşinle ters düşme. Erkekler inada bindirince hep istediklerini yaptırıyorlar. Sende kabul etmiş gibi gözük istiyomos gibi gözük de bari inadımı yürütebiliyorum ben diye düşünmesin. Sonra her bişi dediğinde sana zorla yaptırabileceğini düşünür.

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Ben büyüklerin isim koymasına karşı olmadım hiç bi zaman tabi ki düşüncelerini söyleyebilirler iki taraf içinde geçerli ama bi gün olsun evladınıza değer vermeyen hastalığıyla bakımıyla ilgilenmeyen insanların isme gelince büyüklük taşlamasına da anlam veremiyorum illa büyüklük yapacaklarsa maddi manevi önce o bebeğe size destekleri olsun gelip hastaneden bi gün beklemeyen çocuğu 5 dk kucağına almayanın isim koymaya Hakkı yok ha bide hamile iken geline zulüm edenler var Allah onlardan da soracak elbet torununu seven ismi ne olursa olsun sever sayar
Gelin umurlarinda değil oğullarının tohumuymus gelinin hakkı yokmuş benim kaynanam öyle diyordu ama kendi kızlarına gelince mangalda kül bırakmıyorlar

Havvanur

Kayıtlı Üye
rank
Allah sabır versin canm Allah'tan bizimkiler karışmıyor ama ben çocuk düşündüğüm an eşime demiştim birinin etkisiyle kalıp çocuğumun ismini ona göre koyarsan hakkımı helal etmem diye baştan belirledik nasip olursa da ona göre koyucam
Şükür kuzum bizimkilerde ayni ilk bebeğim erkekti babalari birlestirip koyalim dedik kayinpederimin önceden hevesi varmis bi tane de daha erkek torunum olursa adini tek ali koyacam diye kırmadik adini ali koyduk kayinvalidem dedi eger ikinci de oglan olursa oda senin baban olsun sadrce dedi ikinci kizim oldu ayse erva koymayi istedim kayinvalidem de benim adimi benim hatrima koyacaksan ayse hümeyra koy dedi tamam dedim simdi üçüncü ALLAH ın İzniyle oglansa direk babamin adi osman kiz olursa da ben sumeyye hafsa istiyorum kayinvalidem ona ben karismam kiz olursa sira annende ne istersen onu moy dedi ALLAH razı olsun inşaAllah isim konusunda hic sorun yaşamadık

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Gelin umurlarinda değil oğullarının tohumuymus gelinin hakkı yokmuş benim kaynanam öyle diyordu ama kendi kızlarına gelince mangalda kül bırakmıyorlar
Benim kaynanam qelin qozun aydin tohumluqun oluyormus demisti bende Benim ne qözüm aydin siz sewinin oqlumun tohumluqu oluyo nesli dewam edecek diye dedm, her zihniyet farklı işte benim kaynana tohum Benim saniyoda laf sokuyodu bende kendisine cewirdim muzdarip lafini 🙆‍♀️

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Benim kaynanam qelin qozun aydin tohumluqun oluyormus demisti bende Benim ne qözüm aydin siz sewinin oqlumun tohumluqu oluyo nesli dewam edecek diye dedm, her zihniyet farklı işte benim kaynana tohum Benim saniyoda laf sokuyodu bende kendisine cewirdim muzdarip lafini 🙆‍♀️
Valla ben artık laf söylemiyorum zira öyle bir kaynanam var ki Allah şahit kimseye vermesin ben cekiyorum başkası çekmesin

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Tmm o zaman hastane de gelip torununa baksın normal hayatta torununa maddi olarak destek cıksın madem oğlunun tohumu şimdiden geleceği için bişeyler yapsın sonra koysun ismini öyle kuru kuru tohum olmuyo

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ilk kizimin adi elif 2 ci kizimin adi esilanaz 3 cude kumsal diyoduk ama gel gelelim esim tutturdu annemin adini koycam o kadar sevimsiz bir kaynanam varki suratini gorseniz seytan gormuse donersiniz o derece ve bana kotulugunden baska biseyi dokunmadi adida fatma esim annemin adini koycam diye tutturdu benimle dogsuyo 3 cude kiz ve moralim cok bozuk hak eden bir insan olsa ismini koyduguma gore ama hak eden bir insan degil buda icimi kemiriyo resmen sizdende varmi kaynanasinin adini koyan :(
İki oglum var büyük oğlum abisinin adı Mehmet ikinci oğlum benim babamın adı Tahir kendisi koydu ikisinide şimdi kızım olacak ben masal dedim yok dedi rüyamda Linda gördüm kabul etmedi illa anamın adı isim de isim olsa bessey altı aydır iddalasiyoruz en son dedi senin ananın ismi olsun Fadime istemiyorum dedim ozaman senin adın olsun semra önünde üç seçenek var çok direndim yok madem öyle ne ananın adı ne de anamın Adı anasının adını koyacam dedim tamam dedi isimli kırklı yaptırdım şimdi diyor ismi bessey boşa yaptırdın çıldırıyorum ve kaynanam buna bir mutlu oluyor onun mutlu olması beni çıldırtıyor ben de yüzüne dedim senin adını koymam koyarsada söylemem ismin havada kalır bakalım ama şuan sağlık problemleri yaşıyorum isim hiç aklımda yok o derece yani sıkma canını sağlıkla gelsin önce

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Maalesef ki karışıyorlar ben yaşamadım bu durumu ama yaşayan çok kimin adını koyarsan bı huyu cekermis o yüzden her yönden iyi insanlarin adını koymak lazım

Aysem

Kayıtlı Üye
rank
Şükür kuzum bizimkilerde ayni ilk bebeğim erkekti babalari birlestirip koyalim dedik kayinpederimin önceden hevesi varmis bi tane de daha erkek torunum olursa adini tek ali koyacam diye kırmadik adini ali koyduk kayinvalidem dedi eger ikinci de oglan olursa oda senin baban olsun sadrce dedi ikinci kizim oldu ayse erva koymayi istedim kayinvalidem de benim adimi benim hatrima koyacaksan ayse hümeyra koy dedi tamam dedim simdi üçüncü ALLAH ın İzniyle oglansa direk babamin adi osman kiz olursa da ben sumeyye hafsa istiyorum kayinvalidem ona ben karismam kiz olursa sira annende ne istersen onu moy dedi ALLAH razı olsun inşaAllah isim konusunda hic sorun yaşamadık
Ne mutlu onlara böyle iyi geçinip kalp kırmamak varken neden ah alırlar anlamıyorum çok şükür benim kocamın aileside anlayışlı keşke hiçbir anne üzülmese

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar