Diş ağrıları doktor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Duruu tarafından oluşturulan Diş ağrıları doktor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,394 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Diş ağrıları doktor
Konbuyu başlatan Duruu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yagmurnur

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelikte 25 haftada diş doktoruna giden varmi ben çok kötü ağrım olduğu için geldim hem üst hem alt anastezi yapti geçici dolgu yaptı çürükleri alıp acaba anasteziden bebegimz bi zarar gelirmi

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Hamilelikte 25 haftada diş doktoruna giden varmi ben çok kötü ağrım olduğu için geldim hem üst hem alt anastezi yapti geçici dolgu yaptı çürükleri alıp acaba anasteziden bebegimz bi zarar gelirmi
Doktoruna danışsaydın keşke canım anestezi tehlikelidir çünkü doktor izni olmadan diş hekimi nasıl işlem yaptı sana bazı diş hekimleri doktor izni olsa bile yapmıyorlar

Duruu

Kayıtlı Üye
rank
Doktoruna danışsaydın keşke canım anestezi tehlikelidir çünkü doktor izni olmadan diş hekimi nasıl işlem yaptı sana bazı diş hekimleri doktor izni olsa bile yapmıyorlar
Yani doktor gidin dedi hani diş hekimine sadece sıkıntı olacak tek şey rontgen cektirmek dedi

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Yani doktor gidin dedi hani diş hekimine sadece sıkıntı olacak tek şey rontgen cektirmek dedi
Rontgen olur mu sadece anestezinin içinde adrenalin olduğu için erken doğum veya ilk aylarda düşük veya sancıya neden olur Allah korusun kadın doğum uzmanın izni olsa dahi almayan diş hekimleri var risklidir canım bende diş kliniğinde çalışıyorum o yüzden yazdım mümkün oldukça hamilelikte gitmeyin çok geçmiş olsun

İlk 3 ayda disciler işlem yapmıyor kadın doğum da izin vermiyor zaten anlık korku yaşayıp düşüğe sebep olabilir diye.

Sonraki aylar için kadın doğum doktorları acil bir durum varsa izin veriyorlar diye biliyorum ama tabi işlemden önce röntgen istiyorlar oda malum radyasyon alanı sürekli gittiğiniz doktorda röntgen kaydınız vardır belki oradan bakıp röntgen istemez belki ama uyuşturma için iğne v.s hepsi soru işareti kadın doğum doktoruna detaylı sormakta fayda var 🤔
Benim yıllardır gittiğim dış hekimim hamileyim diye
işlem yapmamıştı korkarsan Bebeğe birşey olur sorumluluk alamam demişti.

Ayse53

Kayıtlı Üye
rank
Benmde doktorum izin kağıdı verdi yapılsın diye bendede şuan çürük var ağrım var kanal tedavi dolgu yapılması lazım dedi izin kağıdını gösterdiğim halde dişine filim çekmem lazım ama hamile oldugun için çok sakıncalı dedi ve geçici filim çekmeden yapsam n kdsr doğru olur bilemem dedi ve gerisi geri gönderdi ağrı olunca parol iç dedi

Benmde doktorum izin kağıdı verdi yapılsın diye bendede şuan çürük var ağrım var kanal tedavi dolgu yapılması lazım dedi izin kağıdını gösterdiğim halde dişine filim çekmem lazım ama hamile oldugun için çok sakıncalı dedi ve geçici filim çekmeden yapsam n kdsr doğru olur bilemem dedi ve gerisi geri gönderdi ağrı olunca parol iç dedi
Parol dış ağrısında ne kadar etkili bilemem çünkü başka bir ağrı kesici veriyor doktorlar ama o ilacı hamilelikte kullanmak yasak

Doğal tedavi olarak karanfil önerebilirim uyuşturuyor.
Tuzlu su ile gargara ve misvak kullanımı da bakterileri önlüyor kısa süreli rahatlama sağlar.

Geçmiş olsun

Alparslan💙

Kayıtlı Üye
rank
Aynenn öylee ben çok çektim diş ağrısından diş doktoruyla kendi doktorumu telefonda görüştürdüm yapacağı işlemi anlattı doğum Dr izin vermemişti sormak gerekiyor canım

Sıbelmamı

Kayıtlı Üye
rank
Rontgen olur mu sadece anestezinin içinde adrenalin olduğu için erken doğum veya ilk aylarda düşük veya sancıya neden olur Allah korusun kadın doğum uzmanın izni olsa dahi almayan diş hekimleri var risklidir canım bende diş kliniğinde çalışıyorum o yüzden yazdım mümkün oldukça hamilelikte gitmeyin çok geçmiş olsun
Geçen dişimin agrısından mahvoldum bakmadı bile sen hamilesin elimizden gelmez birşey defi gönderdi

Ayse53

Kayıtlı Üye
rank
Parol dış ağrısında ne kadar etkili bilemem çünkü başka bir ağrı kesici veriyor doktorlar ama o ilacı hamilelikte kullanmak yasak

Doğal tedavi olarak karanfil önerebilirim uyuşturuyor.
Tuzlu su ile gargara ve misvak kullanımı da bakterileri önlüyor kısa süreli rahatlama sağlar.

Geçmiş olsun
Parol baş agrima bile iyi gelmiyor dişime nasıl gelsin dedim yapicak birseyim yok yedi dediklerinide yapicam canm çok saol gündüz birsy yokda gece çok rahatsız ediyor

Tüm sayfalar yüklendi.