Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Ömer Talha’nın annnesi 😍 tarafından oluşturulan Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,226 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Doğumdan korkuyorum sezeryan olmak istiyorum dersem
Konbuyu başlatan Ömer Talha’nın annnesi 😍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Azranurun annesi

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Vajinal muayeneden ilk gebeliğimde cok cektim o korku o telaş bende kaldı korkuyorum yenemedim onu dr sezeryan olmak istiyorum desem kaçıncı haftada olur yada benim isteğimemi bağlı
2 ay da kalsa insan doğum yaklaşınca korkuyor gibi telaşlanıyor gibi
36 haftada gün veriyormuş doktor sordum bn ayın 30 da kotrolüm var doktorla konuşcam bn de sezeryan olmak istiyorum bakalım nediycek

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kötü anıları olanlara bişey diyemem ama benimde ilk gebelik doğum anı geldi sayılır çok şükür korkum yok inşallah o anlarda rahat geçer çatı muayenesi doğum anı herekli daha yapılmadı banada içinizi ferah tutun sezeryanda okadar rahat ve geçiçi birşey değil
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

36 haftada gün veriyormuş doktor sordum bn ayın 30 da kotrolüm var doktorla konuşcam bn de sezeryan olmak istiyorum bakalım nediycek
36 erken değilmi 39.hafta ideal sezeryan için bebek nekadar kalırsa anne karnında okadar iyi

Hayırlısı insallah hakkımızda

İlk gebelikte alttan muayene ettiler demiştin
Evet canım ilk haftalar hep alltttn bakılıyor ya ondan dedim
2.5 aylıkken zaten kaybettim kürtaj olmustum o gün 2.5 aylık olduğunda
Ama zaten geriden geliyordu
İlk oldugu için cok yandı iyi bir dr rast gelmedim
Acımasız dr denk gelmiştim

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 22. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık kabak büyüklüğünde.
Bebeğimiz yeni doğanın minik kopyası halini aldı. gözler oluştu fakat iris hala siyah pigment halinde. ince tüyler (laguna) cildi kaplar. pankreas hormon üretimine başlar. Cilt değişiklikleriniz artmaya devam eder. kalça, karın ve gögüste sellülitler oluşmaya
başlar. kaşıntı olabilir. nemlendirici kremler kullanılabilir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 29 cm ağırlıgı 470 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Vajinal muayeneden ilk gebeliğimde cok cektim o korku o telaş bende kaldı korkuyorum yenemedim onu dr sezeryan olmak istiyorum desem kaçıncı haftada olur yada benim isteğimemi bağlı
Canım bence öyle bişey yapma evet zor muayenler ama sezaryan daha zor. Sezaryanda doktor çok önemli birde bünye tabi. Bunyeden bünyeye göre toparlanma süresi değişiyor. Biraz usutsen ameliyat yerin sanciyor. İkinci gebeliğin anladım kadarıyla. Sancini evde geçer sadece doğurmaya gidersin ben de öyle yapicam. Bunda muayene zorlamıştı. Birde daha kolay doğum olsun diye evde cekicem sancini. Aynı zamanda ikinci gebelikte muayene yapmıyorlar normalmi olucak diye.

Canım bence öyle bişey yapma evet zor muayenler ama sezaryan daha zor. Sezaryanda doktor çok önemli birde bünye tabi. Bunyeden bünyeye göre toparlanma süresi değişiyor. Biraz usutsen ameliyat yerin sanciyor. İkinci gebeliğin anladım kadarıyla. Sancini evde geçer sadece doğurmaya gidersin ben de öyle yapicam. Bunda muayene zorlamıştı. Birde daha kolay doğum olsun diye evde cekicem sancini. Aynı zamanda ikinci gebelikte muayene yapmıyorlar normalmi olucak diye.
Anladım canım cok tesekkur ederim

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-09-06
Gebeliğinizin 22. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık kabak büyüklüğünde.
Bebeğimiz yeni doğanın minik kopyası halini aldı. gözler oluştu fakat iris hala siyah pigment halinde. ince tüyler (laguna) cildi kaplar. pankreas hormon üretimine başlar. Cilt değişiklikleriniz artmaya devam eder. kalça, karın ve gögüste sellülitler oluşmaya
başlar. kaşıntı olabilir. nemlendirici kremler kullanılabilir.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 29 cm ağırlıgı 470 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız
38-39. Haftalarda veriliyor sancın vs gelmezse bana 38+4 de sıra vermişti erken oldu 36+4 de aldılar

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
İnsallah canım saglıkla insallah

O zaman kaç haftalık oluyorsun 39 dimi

Yok korkulacak bişi yok ama korkanlar mutlaka acı bişi yaşamıştır hastanede ben ilk gebelikte hep alttan muayene ettiler o kadar canım yandı ki etkisinde kaldım hep
Aynen 39 oluyor

Tüm sayfalar yüklendi.