Doğumunuz tahminen ne zaman

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğum Hikayeleri kategorisinde Duygu sivas tarafından oluşturulan Doğumunuz tahminen ne zaman başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,423 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğum Hikayeleri
Konu Başlığı Doğumunuz tahminen ne zaman
Konbuyu başlatan Duygu sivas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Tuuu

Gamze akdeniz

Kayıtlı Üye
rank
Canım bahsetmiştim ya gelişim geriliği den sana ciğer geliştirici iğne oldum 4 doz ciğerleri gelişmemiş 32 haftada durmuş gelişimi bebeğimin gelişmiyo 2 haftadır gelişmesi için bekledik baktı doktor hiç bir gelişim yok sezeryan gunu verdi herseye hazırlıklı olur yasamaya bilir yasayada bilir pozitif olalım iğne yapalım dedi ciğer geliştirici ile yarar ı bilmiyorum umarım işe yararda bebeğimi sağ salim kucağıma alırım sezeryan tarihi verdi hareketlerini takip et aniden de sezeryan olabilir hareket etmez ise dedi 2 gun de bir nst ye ultrason a gidiyorum bilmiyorum başka iğne yapıcak lar mı dua etmekten başka bişey gelmiyo elimden sezeryan 37+4 te olucak ana bebek 32 haftada doğmuş gibi olucak mış 😥

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Canım bahsetmiştim ya gelişim geriliği den sana ciğer geliştirici iğne oldum 4 doz ciğerleri gelişmemiş 32 haftada durmuş gelişimi bebeğimin gelişmiyo 2 haftadır gelişmesi için bekledik baktı doktor hiç bir gelişim yok sezeryan gunu verdi herseye hazırlıklı olur yasamaya bilir yasayada bilir pozitif olalım iğne yapalım dedi ciğer geliştirici ile yarar ı bilmiyorum umarım işe yararda bebeğimi sağ salim kucağıma alırım sezeryan tarihi verdi hareketlerini takip et aniden de sezeryan olabilir hareket etmez ise dedi 2 gun de bir nst ye ultrason a gidiyorum bilmiyorum başka iğne yapıcak lar mı dua etmekten başka bişey gelmiyo elimden sezeryan 37+4 te olucak ana bebek 32 haftada doğmuş gibi olucak mış 😥
Ben isimlere hic dikkat etmiyorum cok ozur dilerim siz bu sekilde anlatinca hemen hatirladim.. yanliz tedirgin olmaniza gerek yok sezeryan olmak icin .. eger karninizda gelisimine devam edemiyorsa doktorlar dunyaya geldiginde uygun olan tedavi surecini baslatip hayata tutunmasi icin ellerinden geleni yapacaklardir.. belki bebeginize bagli kan ve oksijen alinimini saglayan damarlarda bi sorun oldu, belki plasentaniz erken yaslandi yada allah gostermesin belki bebeginizin bir tedaviye ihtiyaci var ve karninizda oldugu icin tespit edemiyorlardir.. bence bir an once dunyaya gelirse yasama sansi daha yuksek olur cunku suan karninizda mudehale edemiyorlar bunun icin o nedenle sakin uzulmeyin.. korona aşisi olmus muydunuz? Yada koronaya yakalanmis miydiniz?

Gamze akdeniz

Kayıtlı Üye
rank
Ben isimlere hic dikkat etmiyorum cok ozur dilerim siz bu sekilde anlatinca hemen hatirladim.. yanliz tedirgin olmaniza gerek yok sezeryan olmak icin .. eger karninizda gelisimine devam edemiyorsa doktorlar dunyaya geldiginde uygun olan tedavi surecini baslatip hayata tutunmasi icin ellerinden geleni yapacaklardir.. belki bebeginize bagli kan ve oksijen alinimini saglayan damarlarda bi sorun oldu, belki plasentaniz erken yaslandi yada allah gostermesin belki bebeginizin bir tedaviye ihtiyaci var ve karninizda oldugu icin tespit edemiyorlardir.. bence bir an once dunyaya gelirse yasama sansi daha yuksek olur cunku suan karninizda mudehale edemiyorlar bunun icin o nedenle sakin uzulmeyin.. korona aşisi olmus muydunuz? Yada koronaya yakalanmis miydiniz?
Bugun pozitif çıktım canım bu zamana kadar hiç olmamıştım aşım var 2 tane biontek ama pozitif im ve çok kötüyüm şuan zor geçiyo
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bugun pozitif çıktım canım bu zamana kadar hiç olmamıştım aşım var 2 tane biontek ama pozitif im ve çok kötüyüm şuan zor geçiyo
Hersey ust uste geliyo yani

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hersey ust uste geliyo yani
Peki kan sulandirici igne verdiler mi size?
Asinin yan etkisi olarak damarlarda buzuşmeye sebebiyet verebiliyor.. suan korona olmaniz bi kac hafta oncesini etkileyemez fakat belki aşinin yan etkisiyle damarlarinizda buzuşme olabilir, tabi ki kesinlikle bir kesinligi yok soylediklerimin.. en dogru tespiti ve konusmayi doktorunuz sizin icin yapacaktir.. en son aşinizi 32.haftadan once ne zaman olmustunuz.. doktorunuzu bu konuda bilgilendirdiniz mi? Bence hic korkmayin doktorunuzunda soyledigi gibi ne kadar kisa surede dunyaya gelirse bu gibi durumlarda o kadar iyi.. bunun icin telaş edilcek bir durum yok.. eger damar buzuşmesine bagli bebekde beslenememe gibi bir durum olduysa dogar dogmaz gerekli mudehalelerle hayata tutunduracaklardir ve sizinde anne sutunuzun gelmesi sebebiyle onu beslemekte en etkili yontem olacaktir..
Suan hastaliginizinda zor gectigini yazmissiniz kendinize stres yapip bu konulari dusunup kendinizi uzerseniz hem kendinize hem bebeginize zarar etmis olursunuz.. siz guclu olursaniz o da guclu olacaktir.. o nedenle suan yapmaniz gereken tek sey guclu olmaya calismak.. bol bol c vitamini almak sarimsak tuketmek , dinlenmek pozitif dusunmek.. bebeginizi dunyaya getirene kadar guclu olun sakin birakmayin kendinizi , suan bebeginizin size ihtiyaci var..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar