Ek gıda

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru Ulus tarafından oluşturulan Ek gıda başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,783 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ek gıda
Konbuyu başlatan Ebru Ulus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ciçiş örgüler

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Sütün ıyıse kilo alımı da ıyıse 6 aylık olana kadar verme diyor doktorlar dogru olanda o canım ama 5 aylıkken sutun yetmiyorsa mama vermek yerine ek gıdaya gecmenın daha iyi olduğunu soyluyorlar
Evet sütüm yetiyor ablası ama bu biraz ablasına göre daha fazla emiyor sürekli emiyor bunun gelişimi daha iyi belki erken başlarım diye düşünüyorum zamanı geldiğinde tavsiyelerinizi alırım ☺️

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
Ayyy ne güzelmiş MAŞALLAH ama seçici olması kötü olmuş biraz ben erken başlamak istiyorum biraz 3 buçuk 4 gibi de sorun olurmu acaba
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ayyy MAŞALLAH bende erken başlamak istiyorum bu çocuğum da
İlerde sindirim problemi olmaması için 5.5 ayı beklemekte fayda var.Şu an bir problem olmasa da yetişkinlikte ortaya çıkıyor.Ben 5.5 aydan önce başlamadım 1 yaşına dek de doktor tavsiyesi ile pürelerle başlayarak devam ettim.Kızımda herhangi bir sindirim problemi de yok çok şükür.1 yaşına dek dikkat etmek bence zor değil. Vermezsen alışmaz yemez vs dayanağı olmayan laflar bence.Kızım her şeyi yiyor çok şükür.Heyecanlanıyor olabilirsiniz ama anne sütü alıyorsa zaten ondan daha faydalı bir besin öğesi yok.

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
İlerde sindirim problemi olmaması için 5.5 ayı beklemekte fayda var.Şu an bir problem olmasa da yetişkinlikte ortaya çıkıyor.Ben 5.5 aydan önce başlamadım 1 yaşına dek de doktor tavsiyesi ile pürelerle başlayarak devam ettim.Kızımda herhangi bir sindirim problemi de yok çok şükür.1 yaşına dek dikkat etmek bence zor değil. Vermezsen alışmaz yemez vs dayanağı olmayan laflar bence.Kızım her şeyi yiyor çok şükür.Heyecanlanıyor olabilirsiniz ama anne sütü alıyorsa zaten ondan daha faydalı bir besin öğesi yok.
İkinci çocuğum bu
Arada teşekkür ederim ☺️ dikkate alcam söylediklerini zi kızımda 5.5 6 gibi başlamıştım bende

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Emziriyormuydunuz
Tabi cnm oğlum 8 ay emdi kızım 3 bu kız da kac ay emer bilmem. Bnm sütüm az oluyo cnm o yüzden erken baslıyorum gerci olsa da sütüm ben erken baslardım.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İkinci çocuğum bu
Arada teşekkür ederim ☺️ dikkate alcam söylediklerini zi kızımda 5.5 6 gibi başlamıştım bende
Ben erken basladım 3ündede bi sindirim problemi yasamadım bunun ek gıdayla alakası yok aslında bazı cocuklar hassas oluyo o kadar. Oğlum 6. aya kadar kabız oldu. Kızım hiç bi sorun yasamadı mesela hatta kızım erken memeyi bıraktı diye 3 aydan basladım bugday nişastasını kecisütüyle pişirip biberonla verdim. Cici bebe süt içti. Püre corba vs her seyden yediler. Simdide masaallah babaları meyve sebze yetiştirmeye calısıyo ewe adamcagız haftada iki kere sırf onlar için pazara gidiliyo. Tabi vermezsen alısmaz diye bişi yok belki ama her cocuk kendine özeldir erken verildi bişiler diye de illa ki sindirim sorunu olcak die de bişş yok ☺️

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar