emmeyi nasıl biraktirabilirim önerileriniz

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ysr💮 tarafından oluşturulan emmeyi nasıl biraktirabilirim önerileriniz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,910 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı emmeyi nasıl biraktirabilirim önerileriniz
Konbuyu başlatan Ysr💮
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ysr💮

Zuhal23

Kayıtlı Üye
rank
30 haftalık hamileyim 17 aylık bir oğlum var ne yaptıysam emzireyi biraktiramiyorum çok düşkün ve endişeleniyorum emdiği için hasta falan olur diye sizce ne yapmalıyım
Dün bir doktor söyledi birde ebe dediki eğer hamileliğinizde herhangi bir problem yoksa hamileliğiniz normal ise bebeğinizi emzirebilirsiniz hiçbir sakınca yoktur dedi bebek de dogdukdan sonra ikisini de emzirebilirsiniz dedi

...

Moderator
Mod
rank
30 haftalık hamileyim 17 aylık bir oğlum var ne yaptıysam emzireyi biraktiramiyorum çok düşkün ve endişeleniyorum emdiği için hasta falan olur diye sizce ne yapmalıyım
Canım salça sürebilirsin göğsüne tiksinir bırakır.Bir kerede olmasa bile birkaçkez dene.

Mircan11

Kayıtlı Üye
rank
Sabır taşı sürdüm benim oğlumun midesi çok hassasti hem sabır taşı hemde biraz kıl yapıştırdım acıyor dedim yaklasmadi bana midesi bulaniyordu bakınca

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Göğsüne çocuğunu korkutacak birşeyler sürme canım sakın psikolojik olarak çok etkileniyor çocuklar bu şekilde koku yapacak şeyleri sürüp daneyebilirsin ama renk görüntü değiştirmek travma yaratıyor. Önce emzirme süresini kısaltarak başla dakikalarca meme de kalmasın yani maksimum 5 dakikaya indir. karnı doyana kadar emmesini engelle bunu gıda ile devam ettir meyve püreleri olabilir elma muz gibi tadını seveceği. Uyurken emiyorsa bunu azaltman lazım bağımlılık alışkanlık bitmesi için göğsünde uyumasını engelle biboran veriyorsan önce biraz kandi sütünü ver ağzına kandır yani bi kaç damla sütünü damlat yada biberona az bi kendi sütünü ver daha sonra normal ne veriyorsan. Birde sarı sabır taşı var aktardan onu göğsüne sürersen kötü bir koku bırakıyor reddediyor memeyi sürekli olmayacak şekilde kısaltmak için meme vermeyi kullanabilirsin

3Oğul1Anne

Kayıtlı Üye
rank
Benimde 19 aylık oğlum emmek istiyor bırakmıyor doktora sordum emzir dedi ama tabi benim gebelik daha çok erken ilerleyen zamanlarda ne derler bilmiyorum. Ama emmeyi çok seviyor bıraktırmak çok zor geliyor çünkü kıyamıyorum yavruma 😭😭 düşününce bile aglayasim geliyor çocuğuma haksızlık ediyorum gibi hissediyorum içim çok acıyor 😣😣

ebruagcakaya

Kayıtlı Üye
rank
Ben öğrendim hemen bırakırdım gündüz oyaladım gece de ayakkabı boyası sürdüm egg dedim 3 günde unuttu çok düşkündü şimdi yemeğe dahada düşkün oldu hemen sofraya oturuyor ayakkabı boyasını dene istersen canim

N

Nursemom

Guest
Emzirmeyi kesmenize gerek yok, tandem emzirme yazarak araştırabilirsiniz. 2yaşına kadar emmek ilk bebeğinizin hakkı. Kesmenizi gerektiren bi durum yok, kendisi vakti geldiğinde bırakır

Nursemom

Kayıtlı Üye
rank
Emzirmeyi kesmenize gerek yok, yazılan cevapları görünce annelerin bu kadar cahil olmasına çok şaşırdım. Süt şuan emen bebeğinize zarar vermez içeriği değisecektir doğum yaklaştıkça ama onu olumsuz etkileyecek şekilde değil. TANDEM EMZIRME yazıp araştirabilirsiniz, iki bebeginizi ayni anda emzirebilirsiniz. 2yaşına kadar emmek onun da hakkı ve memeye biseyler sürmek, zorla bıraktırmaya çalışmak hem psikolojik olarak oğlunuzu olumsuz etkiler hem de aranızda güvenli bağ zedelenir, daha diğer bebek doğmadan kendisini kötü hisseder. Bebeginiz dogdugunda sen abisin şöyle yap böyle yap uslu ol artık emme vs gibi konuşmalar yapmamanız ikiniz için de en güzeli. Instagramda youtube ta artık çok eğitici içerikler var, takip edebilirsiniz.

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Emzirmeyi kesmenize gerek yok, yazılan cevapları görünce annelerin bu kadar cahil olmasına çok şaşırdım. Süt şuan emen bebeğinize zarar vermez içeriği değisecektir doğum yaklaştıkça ama onu olumsuz etkileyecek şekilde değil. TANDEM EMZIRME yazıp araştirabilirsiniz, iki bebeginizi ayni anda emzirebilirsiniz. 2yaşına kadar emmek onun da hakkı ve memeye biseyler sürmek, zorla bıraktırmaya çalışmak hem psikolojik olarak oğlunuzu olumsuz etkiler hem de aranızda güvenli bağ zedelenir, daha diğer bebek doğmadan kendisini kötü hisseder. Bebeginiz dogdugunda sen abisin şöyle yap böyle yap uslu ol artık emme vs gibi konuşmalar yapmamanız ikiniz için de en güzeli. Instagramda youtube ta artık çok eğitici içerikler var, takip edebilirsiniz.
Başkalarına cahil DEMEDEN önce kendinize dönüp bakın şimdi iki sene emziricek doğumdan sonra iki senede diğer çocuğuyla birlikte emziricek şuan emzirmeyi bırakması sonra bırakmasından daha kolay olucak kardeşi doğduktan sonra onu emziriyorsun beni emzirmiyorsun deyip on katı daha fazla kıskanıcak sizin deyişinizle travma yaşicak.allaha şükür bu cahil halimle 3 çocuk büyüttüm.

Tüm sayfalar yüklendi.