Gebelikte 2'li Test önemli mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nur25 tarafından oluşturulan Gebelikte 2'li Test önemli mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,794 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte 2'li Test önemli mi
Konbuyu başlatan Nur25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ecmelll

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırmadım. Çünkü bir şey olsa da kabul etmeye karar verdim. Çünkü 2 li testte net sonuç yok bu durum bebegin içinde oldugu sıvıdan örnek almaya kadar gidiyor netlessin diye düşme tehlikesi olabiliyor. yine de kesin olmuyor :) bu yüzden bn tercih etmedim.
Aynısını bende düşündüm sonuç zaten değişmeyecekti kıyamazdim minigime ama hazırlıklı olmak için yaptırmak önemli düşünsene engelli doğunca öğreniyorsun ama ona göre hazırlığın yok bebeğim için en doğru karar test yaptırmamdi sonuç kötü çıktı diye aldıran cahillerden değiliz yanlış düşünüyorsunuz. Yaptır canım sen testi ne çıkarsa çıksın senin canın kanın tabiki gidip aldırma ama hazırlıklı ol ben sanmıyorum birşey çıkmaz boşuna korkma insanlara kulak asma.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynısını bende düşündüm sonuç zaten değişmeyecekti kıyamazdim minigime ama hazırlıklı olmak için yaptırmak önemli düşünsene engelli doğunca öğreniyorsun ama ona göre hazırlığın yok bebeğim için en doğru karar test yaptırmamdi sonuç kötü çıktı diye aldıran cahillerden değiliz yanlış düşünüyorsunuz. Yaptır canım sen testi ne çıkarsa çıksın senin canın kanın tabiki gidip aldırma ama hazırlıklı ol ben sanmıyorum birşey çıkmaz boşuna korkma insanlara kulak asma.
Canım kimse senden zorla su falan alamaz. Bunun için yaptırmadım demek saçma bence kızın aklını bu tür şeylerle doldurmayın. 3. Bebeğimi alacam kucagima inşallah hepsinde yaptırdım bütün testleri aldirmak için değil veya o saçma yapılacak tahliller için değil. Bir çoğu insan direk kötü düşünüyor hiç olumlu konuşmuyor.

Canım kimse senden zorla su falan alamaz. Bunun için yaptırmadım demek saçma bence kızın aklını bu tür şeylerle doldurmayın. 3. Bebeğimi alacam kucagima inşallah hepsinde yaptırdım bütün testleri aldirmak için değil veya o saçma yapılacak tahliller için değil. Bir çoğu insan direk kötü düşünüyor hiç olumlu konuşmuyor.

Tuğba06

Kayıtlı Üye
rank
Dünyalar güzeli annişler size sorum olacak ikili test ne kadar onemli. Ben yaptirmaktan korkuyorum piskolocim bozulacak diye olmulu şey söylemiyorlarmiş. Siz yaptirdinizmi?
Öyle düşünme 2li tarama iyiydi benim ama 3lü tarama sıkıntılı cıkmişti. Sonra o da temiz çıktı. Yani demem o ki 2li kötü çıkar gitmeyim diğerlerine gideyim diye şartlandırma kendini. Ama bence taramalarını aksatmamalısın. Herşey gönlünce olsun

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öyle düşünme 2li tarama iyiydi benim ama 3lü tarama sıkıntılı cıkmişti. Sonra o da temiz çıktı. Yani demem o ki 2li kötü çıkar gitmeyim diğerlerine gideyim diye şartlandırma kendini. Ama bence taramalarını aksatmamalısın. Herşey gönlünce olsun
Bencede size katılıyorum çok şükür mantıklı anneler de var😌ben inanıyorum ki Nur da testlerini yaptırıp bizimle paylaşacaktır hiç korkma canım bak ezan okunuyor dualarım sizinle 🤲♥️

Hilal:)

Kayıtlı Üye
rank
Ben yaptırmadım. Çünkü bir şey olsa da kabul etmeye karar verdim. Çünkü 2 li testte net sonuç yok bu durum bebegin içinde oldugu sıvıdan örnek almaya kadar gidiyor netlessin diye düşme tehlikesi olabiliyor. yine de kesin olmuyor :) bu yüzden bn tercih etmedim.

Doğru söylüyorsun. Cahillikten değil ama herkes bunu kaldıramaz. Bir de hormonlar vs insanı kendi bilincinden uzaklaştırabiliyor. Yani insan kendini biliyor neticede sonuç ne olursa olsun kaldırabilirim diyenler yaptırmalı. Allah ne derse o sonuçta ancak bir şey olursa en azından kendi açımdan zihnimi yormak istemiyorum:) normal hormonlara sahip olsam yaptırmak lazm derim her zaman ama hamilelikte hormonlar insanı fazla takıntılı yapıyor :) kendi mental sağlığım için yaptırmadım. Ama yaptıranda yaptırsın bnce. Bolca dua :)

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank

Bencede detaylı ultrason yeter diye duşunuyorum
2li test yaptırdım ne deselerde skntı etmeyecektim zaten o yüzden çok kafama takmadım. 3 ve 4lüyü düşünmüyorum zaten ayrıntılıya gidicem o yüzden. Her hamilelğin riski var dedi doktorum yaş falan farketmez dedi testi yaparken nasip kısacası herşey.

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Doğru söylüyorsun. Cahillikten değil ama herkes bunu kaldıramaz. Bir de hormonlar vs insanı kendi bilincinden uzaklaştırabiliyor. Yani insan kendini biliyor neticede sonuç ne olursa olsun kaldırabilirim diyenler yaptırmalı. Allah ne derse o sonuçta ancak bir şey olursa en azından kendi açımdan zihnimi yormak istemiyorum:) normal hormonlara sahip olsam yaptırmak lazm derim her zaman ama hamilelikte hormonlar insanı fazla takıntılı yapıyor :) kendi mental sağlığım için yaptırmadım. Ama yaptıranda yaptırsın bnce. Bolca dua :)
Cahilillik ile ilgili açıklama yapma gereksimi duydum hemen zihniyet şu sanki bebek özürlü aldırmak gerekiyor gibi yorumlara denk geldim gereksiz bir şey gibi konuşulmuş yapılacak birşey illa çocuk hasta diye çocuk oldurmuyoruz bu tür zihniyet sahibi insanlara cahil diyorum ben 😌yani size lafım yok insnalar korkuyor yaptırmıyor hamilelik hormanlarindan dolayı ama bir şahıs yaptırma bence sonu aldırmak gibi yorumlardan için dedim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar