Gebelikte 2'li Test önemli mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nur25 tarafından oluşturulan Gebelikte 2'li Test önemli mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,791 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte 2'li Test önemli mi
Konbuyu başlatan Nur25
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ecmelll

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ben de ikilemdeydim 2li test için. Ama sonuçta ne gelirse Allahtan en azından hazırlıklı olmakta fayda var. Rabbım sağlıkla kucağa almayı nasip etsin inşallah 🙏
Amin canım bence yaptır kendini rahat hisset düşünsene çocuk hasta ama çare buladogin için önceden önlem almadigin için yıllarca bir çocuk hasta olarak yaşayacak vicdan azabı çekeceğine git yaptır herşeyin hayırlısını versin rabbim. Çünkü tıp ilerleri herseyin tedavisi var çok şükür 🤲

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Amin canım bence yaptır kendini rahat hisset düşünsene çocuk hasta ama çare buladogin için önceden önlem almadigin için yıllarca bir çocuk hasta olarak yaşayacak vicdan azabı çekeceğine git yaptır herşeyin hayırlısını versin rabbim. Çünkü tıp ilerleri herseyin tedavisi var çok şükür 🤲
Cnm ikili taramada sadece down sendromlu olup olmadığına bakılıyor .. senin o dediğin detaylı ultrasyon.. onu yaptırmak gerekiyor bazen anne karnidna tedavi uygulanıyor

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Cnm ikili taramada sadece down sendromlu olup olmadığına bakılıyor .. senin o dediğin detaylı ultrasyon.. onu yaptırmak gerekiyor bazen anne karnidna tedavi uygulanıyor
Benim arkadaşıma onu detaylı ultrosunda dediler 2,3 ki temiz geldi detaylı ultrosunda çocuk down semdirumlu dediler ama çocuk doğdu çok şükür bir şeyi yoktu. İşte onu diyorum tedavi var kötü konusuyorlar diye test yaptırmamak saçma. Tek ona bakılmıyor kanda hastalık çıkan çok çeşit hastalık var araştırma yapabilirsin bu konu hakkında yurt dışında daha farklı tedaviler ve tahliller yapılıyor marzieh diye arkadaşım var Türkiye yetersiz diyor 2 li test sadece onun için olabilir ama bir sürü hastalık çıkıyor kana göre zaten önemli olan bebek ölçüleri boyun ense boy vs ölçümleri.

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Benim arkadaşıma onu detaylı ultrosunda dediler 2,3 ki temiz geldi detaylı ultrosunda çocuk down semdirumlu dediler ama çocuk doğdu çok şükür bir şeyi yoktu. İşte onu diyorum tedavi var kötü konusuyorlar diye test yaptırmamak saçma. Tek ona bakılmıyor kanda hastalık çıkan çok çeşit hastalık var araştırma yapabilirsin bu konu hakkında yurt dışında daha farklı tedaviler ve tahliller yapılıyor marzieh diye arkadaşım var Türkiye yetersiz diyor 2 li test sadece onun için olabilir ama bir sürü hastalık çıkıyor kana göre zaten önemli olan bebek ölçüleri boyun ense boy vs ölçümleri.
Evet ense kalınlığı ve burun kemiği önemli. Onlar down sendrum riskini belirtir .. Türkiye de herşey yetersiz malaef cnm

Hilal:)

Kayıtlı Üye
rank
Cahilillik ile ilgili açıklama yapma gereksimi duydum hemen zihniyet şu sanki bebek özürlü aldırmak gerekiyor gibi yorumlara denk geldim gereksiz bir şey gibi konuşulmuş yapılacak birşey illa çocuk hasta diye çocuk oldurmuyoruz bu tür zihniyet sahibi insanlara cahil diyorum ben 😌yani size lafım yok insnalar korkuyor yaptırmıyor hamilelik hormanlarindan dolayı ama bir şahıs yaptırma bence sonu aldırmak gibi yorumlardan için dedim
Anladım :)

Sabriye

Kayıtlı Üye
rank
Dünyalar güzeli annişler size sorum olacak ikili test ne kadar onemli. Ben yaptirmaktan korkuyorum piskolocim bozulacak diye olmulu şey söylemiyorlarmiş. Siz yaptirdinizmi?
İlk gebeliğimde yaptırdım ikili üçlü testler kan alıyorlar fln ama bu gebeliğim de yaptırmadım çünkü birşey olsa bile onlar birşey yapamıyo yani engel olamiycakları bir şey o yüzden yapsa ne yapmasa ne

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Evet kötü sonuç çıkınca fetal test yapılıyor tercih anne babanın sıvı alımı yani ama düşük 300 de bir ihtimal ve fetal teste %99 doğruluk var demişti doktor Bn ikili tarama testi kndi isteğim ile yapmadım kontrol için gitmiştim doktor bu kan testini vet 10 gün sonra gel al sonucu ddi sonuç almaya giderken ikili tarama testi olduğunu öğrendim bnm kendi fikrim Bn yapılmasından yana deilim cnku tamamen stres üzüntü başka bise yok detaylı ultrason yeterli bnm kndi fikrim cnku tarama testlerinde genellikle sonuçlar kötü cikio ve kiminle konuşmuş isem çocuk sağlıklı doğmuş
Aynen öyle cnm katılıyorum bende o yüzden yaptırmadım hem.olsa aldirmayacagim için.. hemde bebek Allah'ın izniyle sağlıklı doğuyor zaten bazen testler yaniltabiliyor

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
Çünkü benim teste zihinsel yada dovn sendromu olabilir dendi perinatolojiye yoneldirildm emin olmak için fetal testin %99 sonuç verdiğini onu önerdi bizde emin olmak içn eşimle karar verdik yptirdik genetik bölüm doktorunun yanına gidip sonuçları alırken doktor bana bu testi size neden yaptırdılar dedi eşim durumu anlatınca doktor testlerin gayet normal bir sorun yok bunu yaptıracağına bir ay merakla sonuçları bekleyeceğine sözüm ona doktor neden size detaylı ultrason yaptırmadı dedi bir fikrim yok hocam ilk defa karşılaştığımız bir durum doktor nasil yonlendirdi ise ne önerdi ise onu yaptık dedik doktor başına salladi
Aslında her doktor farklı düşünüyor ki.. bebekte sorun yoksa bile var deniliyor bu sadece moral bozar.. bebeğin iyi yani sevindim cnm 🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar