Gebelikte beslenme

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Hemdem tarafından oluşturulan Gebelikte beslenme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 529 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte beslenme
Konbuyu başlatan Hemdem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

Hemdem

Kayıtlı Üye
rank
Hayırlı günler hanımlar gebelikte özellikle tercih ettiğiniz yiyecekler varmı güzel bir platformdayız bilgilenmek daha kolay oluyor 🎀

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Yoğurt, süt, yumurta, meyve ve çiğ sebze, çorba ilik veya et suyu ile yapılmış olursa daha besleyici olur, sebze yemekleri, kuru baklagiller özellikle yeşil mercimek. Ben kırmızı et tüketmekten biraz kaçırıyorum son aylarım olduğu için veya et daha mantıklı. Hamur işi çok nadir, ekmek kepekli ve sadece kahvaltıda. Pronc yerine bulgur pilavı her zaman. Akşam 7 den sonra yemek işi bitiyor çok çok açlık hissederse. 1 kase yoğurt yiyorum. Hamilelikte dikkat etmek lazım hareketler kısıtlı ve metaBolizma daha yavaş çalışıyor bu yüzden porsiyonlar küçülecek ana öğünde ara öğünlerde ceviz, findik, lifli kuru gıdalar kayısı, hurma, incir felan.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar