Gebelikte kilo alımı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Dilara Atalay tarafından oluşturulan Gebelikte kilo alımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,692 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte kilo alımı
Konbuyu başlatan Dilara Atalay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar 18 haftaligim sağlık ocağına gittim kontrole 55 kilo ile gebe kaldım 61 kilo olmuşum çok mu bu acaba ne yapmalıyım hemşire çok kilo almışsın dedi gene moral birakmadilar
İlk hamileligimde 36 haftada doğum yaptim 65 le hamile kaldım 96 kiloyla doğuma girdim doktor gününde gelse heralde 100 kiloyu gecerdin dedi şekerden bile şüphelendi iki kere şeker testi yaptı sadece çok istahliydim kim ne derse desin yiyip bakiyodum keyfi me şimdi 14 haftalık hamileyim 76 kiloyla hamile kaldım 75 kiloyum şuan ne yemek yemek istemiyorum mide bulantısı oluyo sürekli ne her gebelik birbirine benzer nede her gebe kadın birbirine benzer bebeğin sağlığı senin sagligin yerindeyse gerisini çok düşünme alınan kilolar bebek doğunca anlamadan veriliyo zaten hamileliğinin tadını çıkar canım

S

Sinem123

Guest
Bende ilklerde sürekli veriyordum 58 le hamile kaldım 55 e düştüm sonrasında almaya başladım şimdi 36+6 gunluguz 67 kiloyum 9 kilo aldım doğuma kadar da alırım herhalde birkaç kilo daha😏 ah kizlar bu kilo nasıl verilecek diye düşünmek bizi bitiriyor bide ben kolay kolay veremiyorum. Neyse kilo falan şuan düşünemiyorum bian önce kavuşsam diye düşünüyorum Rabbim hepimizin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah .

Sha

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar 18 haftaligim sağlık ocağına gittim kontrole 55 kilo ile gebe kaldım 61 kilo olmuşum çok mu bu acaba ne yapmalıyım hemşire çok kilo almışsın dedi gene moral birakmadilar
Cnm daha 26 haftamdayım 74 kıloyum 64 kloyla hamıle kaldım şeker 300 olunca şuan dıyetısyene yınlendırdı dr ben çok şiştim ya

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Yemene içmene dikkat et canım aman alırsan da alırsın çok takılma ☺️ hep diyorum ben ilk oğlumda 45 kilo ile hamile kalıp 75 80 kiloyla doğuma girdim ben bile verdiysem herkes verir 😂 bebiş iyi olsunda kilo önemli değil. Çatlak çok oluyor ama ona dikkat et sürekli nemlendirici birşeyler sür karnına, bacaklarına, göğüslerine. Vazelin, zeytinyağı, badem yağı, bebeyağı aklına ne gelirse yani önemli olan sürekli nemli tutman ve kaşımaman kaşırsan çok çatlar. Ben bu gebeliğim de sadece vazelin kullandım hiç çatlak olmadı desem yeridir. Onuda düzenli sürmedim bile ama bunda 5 6 kilo anca aldım sadece karnım vardı. Normalde bile kilo alınca çatlak oluşuyor nemlendirmeye dikkat et birşey olmaz ☺️

Tüm sayfalar yüklendi.