👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️ tarafından oluşturulan 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,669 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 👩🏻‍⚕️💉Gebelikte tahlil, aşı, test, tarama 💉❓
Konbuyu başlatan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ❤️ Minik prematüre'm👶🏻 ❤️

Tubi

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar anneler.
12 haftalık hamileyim bu haftalarda 2li tarama testi varmış sanırım hafta hafta 3 lü ve 4lü tarama diye gidiyormuş. Bunların hepsi yapılmalı mı hangilerini gerekli görüyorsunuz bu konudaki fikirleriniz nedir.
Tarama testleriyle ilgili çoğu hamilenin bebeğine down sendromu teşhisi konulmuş ama birçoğu sağlıklı doğum yapmış.🤔

Hamilelikte aşı test tarama şeker yüklemesi gibi yapılan rutin işlemlerden hangilerini yaptırılmalı hangileri gereksiz geliyor sebepleri neler tek başlık altında hepsini sormak iste

Tarama yaptırmayı düşünüyorsanız sadece 2liyi yaptırın 3lü 4lü gereksiz uzmanlar BİLe söylüyo şeker yüklemesi konusunda anneler çok yargılı ama tüm doktorlar yaptırın diyo aşı da zaten. Bi tetanoz var oda doğumda malzemeler kullanılacak zaten anne ve bebeği enfeksiyondan korumak için yapılıyo gerekli mi dersen aslında hiç biri gerçekten gerekli degil eskiden ne ultrason ne tarama ne aşı vardı ki vitamin bile kullanan yoktu
Ben profosor doktora gittim bana 2 tarama testi yaptır ama 3 lu yaptırma dedi cunku ikili ile aynı dedi 3 lu tarama yaptırırsan bebek de donw sendromu olma ihtimali cok yuksek dıyo ben yaptırmadım

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar anneler.
12 haftalık hamileyim bu haftalarda 2li tarama testi varmış sanırım hafta hafta 3 lü ve 4lü tarama diye gidiyormuş. Bunların hepsi yapılmalı mı hangilerini gerekli görüyorsunuz bu konudaki fikirleriniz nedir.
Tarama testleriyle ilgili çoğu hamilenin bebeğine down sendromu teşhisi konulmuş ama birçoğu sağlıklı doğum yapmış.🤔

Hamilelikte aşı test tarama şeker yüklemesi gibi yapılan rutin işlemlerden hangilerini yaptırılmalı hangileri gereksiz geliyor sebepleri neler tek başlık altında hepsini sormak istedim❓
Valla canim ben ikili tarama yaptırdım bide ayrıntılı ultrason a girdim ne 3 lu ne 4 lu nede şeker yüklemesi hiçbiri ni yaptırmadım şimdilik herşey normal gidiyo şükür saglicak la alalım kuzularimizi kucaklarimiza insallah

Tarama yaptırmayı düşünüyorsanız sadece 2liyi yaptırın 3lü 4lü gereksiz uzmanlar BİLe söylüyo şeker yüklemesi konusunda anneler çok yargılı ama tüm doktorlar yaptırın diyo aşı da zaten. Bi tetanoz var oda doğumda malzemeler kullanılacak zaten anne ve bebeği enfeksiyondan korumak için yapılıyo gerekli mi dersen aslında hiç biri gerçekten gerekli degil eskiden ne ultrason ne tarama ne aşı vardı ki vitamin bile kullanan yok
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben profosor doktora gittim bana 2 tarama testi yaptır ama 3 lu yaptırma dedi cunku ikili ile aynı dedi 3 lu tarama yaptırırsan bebek de donw sendromu olma ihtimali cok yuksek dıyo ben yaptırmadım
Teşekkür ederim iyi oldu bunu öğrendiğim banada hepsini yaptırmak saçma geliyordu ama doğru mu yanlış mı yaparım bilemiyordum ☺️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Valla canim ben ikili tarama yaptırdım bide ayrıntılı ultrason a girdim ne 3 lu ne 4 lu nede şeker yüklemesi hiçbiri ni yaptırmadım şimdilik herşey normal gidiyo şükür saglicak la alalım kuzularimizi kucaklarimiza insallah
Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için bende taramaları yaptırmayı pek düşünmüyorum.
❤️😊

Tüm sayfalar yüklendi.