Genel anlamda düşük ve bebeğin kalbi durması :(

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Esrabjk tarafından oluşturulan Genel anlamda düşük ve bebeğin kalbi durması :( başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,017 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Genel anlamda düşük ve bebeğin kalbi durması :(
Konbuyu başlatan Esrabjk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melekkk

Esrabjk

Kayıtlı Üye
rank
Hanımlar genel olarak neyden kaynaklanıyor bebeğin kalbi durması ve ilk haftalarda düşük ? Ne gibi tedaviler görüldü ? Ben ilk olarak kan pıhtılaşmasına ve genetik testlerimize baktıracağım Peki bunları ücretsiz nerelerde yaptırabilirim ??

Ipek2021

Kayıtlı Üye
rank
Doktor şöyle açıklamıştı bebekte anormallik var ve kalbi durdu ya da genetik sorun olabilir. Benim ilk dogumum 29 haftalikken oldu. Sonrasında 9 haftalikken bebeğimin kalbi durdu. Genetik tahlil yaptırdım araştırma hastanesinde ve 2 faktör normal degerlerin dışında cikti. Bebege giden kan pihtilasarak kalbini durdurmuş. Erken doğumu da buna bağladılar. O sebeple kalp atışını duyar duymaz koraspirin ve oksapar enjeksiyon verildi her gün düzenli kullanıyorum. Devlette genetik tahlil yaptirman için en az 2 düşük yapman lazım ya da özel hastanede ücretli yaptiricaksin. Düşük yeni ise hemen yaptir sonuçlara göre ilaç kullanabilirsin. Çünkü düşukten sonra gebe kalman cok kolaylaşıyor;)

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Nasibi yokmuş diyelim cnm bnm de pek bir fikrim yok açıkçası ama kan pıhtılaşması yüzden olabilir

Betül (❤Eda&Ela❤)

Kayıtlı Üye
rank
Canim bende 2 düşük yaptım pes peşe banada bisey dememişlerdi o zaman ben özel hastanede yaptırmıştım zaten düşük yaptım araştırılsın istiyorum dersen gerekli testleri yaparlar

Esrabjk

Kayıtlı Üye
rank
Doktor şöyle açıklamıştı bebekte anormallik var ve kalbi durdu ya da genetik sorun olabilir. Benim ilk dogumum 29 haftalikken oldu. Sonrasında 9 haftalikken bebeğimin kalbi durdu. Genetik tahlil yaptırdım araştırma hastanesinde ve 2 faktör normal degerlerin dışında cikti. Bebege giden kan pihtilasarak kalbini durdurmuş. Erken doğumu da buna bağladılar. O sebeple kalp atışını duyar duymaz koraspirin ve oksapar enjeksiyon verildi her gün düzenli kullanıyorum. Devlette genetik tahlil yaptirman için en az 2 düşük yapman lazım ya da özel hastanede ücretli yaptiricaksin. Düşük yeni ise hemen yaptir sonuçlara göre ilaç kullanabilirsin. Çünkü düşukten sonra gebe kalman cok kolaylaşıyor;)
Şuan daha sağlıklı bir gebelik geçiriyorsunuz o zaman 🥰🙏 bizim burada devlette yapmıyorlar üniversite Hastanesi var o da yarı Özel 520₺ denildi sen nerede ve kaça yaptırdın canım ? Bir de kaç gün de sonuçlanıyor 🐣
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Nasibi yokmuş diyelim cnm bnm de pek bir fikrim yok açıkçası ama kan pıhtılaşması yüzden olabilir
Hayırlısı olsun İnşaAllah canım bakalım ne olacak 🥴🥰
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canim bende 2 düşük yaptım pes peşe banada bisey dememişlerdi o zaman ben özel hastanede yaptırmıştım zaten düşük yaptım araştırılsın istiyorum dersen gerekli testleri yaparlar
Kesinlikle ardını bırakma beni eğer kürtaj olduysan patoloji sonucunu muhakkak göster dr na ne kadar tedbir alırsak o kadar iyi🥰🙏

Melekkk

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba Bn de size bir şey sormak istiyorum bilgisi olan var mı acaba ben 8 haftalik Ken düşük yaptım ve doktor genel bir sebep söylemedi sadece saglilki bir gebelik değilmiş dedi üzerinden 4 ay geçti ve istedgimiz halde bebek yok bu uygulayida eskiden kullndgm için kaldı çevremde ki ınsanlr tekrr bebek yprsm düşeceğini söylüyor bazı lri da eğer düşük den sonra ara verirsem olmayacağını baya bi kafamı karıştırıyorlar bu konuda bilgisi olan var mı? Cevap verilirsw çok mutlu olurum.. Birinci düşükten sonra yapmamalıym 🙄 baya bu konuda kafam karışık korkuyorum da.

Ipek2021

Kayıtlı Üye
rank
Ben devlette ucretsiz yaptırdım. 520 tl az geldi bana özel hastaneler burda 2 bin TL den aşağı yapmıyorlar. Ben düştükten hemen sonra yaptırdım 1 ay da sonuç aldım.

Şevval

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba Bn de size bir şey sormak istiyorum bilgisi olan var mı acaba ben 8 haftalik Ken düşük yaptım ve doktor genel bir sebep söylemedi sadece saglilki bir gebelik değilmiş dedi üzerinden 4 ay geçti ve istedgimiz halde bebek yok bu uygulayida eskiden kullndgm için kaldı çevremde ki ınsanlr tekrr bebek yprsm düşeceğini söylüyor bazı lri da eğer düşük den sonra ara verirsem olmayacağını baya bi kafamı karıştırıyorlar bu konuda bilgisi olan var mı? Cevap verilirsw çok mutlu olurum.. Birinci düşükten sonra yapmamalıym 🙄 baya bu konuda kafam karışık korkuyorum da.
Öyle bsy yok bnde düşük yaptm bir ay gectkten sonra tekrar hamile kaldım çok şükür şuan 13 haftalık hamileyim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar