Hamileyim ama evli değilim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Küçük bebek tarafından oluşturulan Hamileyim ama evli değilim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,695 kez görüntülenmiş, 67 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hamileyim ama evli değilim
Konbuyu başlatan Küçük bebek
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 3Oğul1Anne
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir arkadaş linc yemiş cok üzüldüm, şimdi bende başka bir perspektiften inandığım şeyi yazacagim, kimse bana dinsiz yaftasi yapistirmasin, ahlak dersi de vermesin, lutfen.
Bir bebek dünyaya getirmek, bir 'insan' yetistirmek büyük bir sorumluluktur! Bu sorumluluğun altından her kim kalkamayacagini düşünüyorsa DOGURMASIN! Bence en büyük günahı fare gibi doğuran, sevgi gostermeyi bilmeyen anne babalar işliyor!
Yanlış ilişkiler, bozuk aileler, cahil bireyler tarafindan yetistirilen cocuklarin yarattığı toplumlardan fayda gelmiyor. Heves,cocukluk,merak,ask, inanc,din sebebi her ne olursa, dusunmeden dogurulan o cocuklar da mutsuz,sevgisiz bir hayat sürmeye mecbur bırakılıyor. Imkanim olsa böyle ailelere doğan bebeklerin hepsini onlardan alsam, sevsem, baksam, hep sevsem..
Yani arkadasim, Iki Yanlış Bir Dogru Etmez.
Aklını toplamalisin, belli ki çocuksun cahilsin, iyi düşün baba adayını da kendini de olc tart, bir cahillik daha etmeden yoluna karar ver.. Burda sana ne yazsak boş!
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ha bir de hamileler yaziyoruz surekli, kılına zarar gelecek diye aklımız gidiyor, şöyle koruyoruz böyle seviyoruz ay nasil aldirmayi düşünürsün vs.. Bende hamileyim. Ama arkadaşlar, biz ANNE olmak istiyoruz. Istemekle mecbur kalmak arasinda böyle bir hususta cook derin bir ucurum var.
Biz esimizi öyle yada boyle sectik, sevdik, evlendik. Aradaki farki anlayin, nolur.. Meseleye daha geniş yaklasalim.
linclemek yada kınamak değil hepimizin başına gelebilirdi hayatımda hickimseyi kinamadim kinamam da insanoğlu bu şeytana da uyuyor nefsine de Allah'ım hepimizin çocuklarını nefsinin şeytanın şerrinden korusun düşmanım dahi hickimseyi evladı ile imtihan etmesin. ama ne diyelim aldır mi diyelim aldır yazicam belki benim mesajı okuyup cesaret bulacak aldıracak o zaman bende o vebale girmiş bı cana kiymasina teşvik etmiş olmazmiyim kusura bakma canım da ben öteki dünyada hesabını veremicem altından kalkamicam vebalin altına giremem madem aldırmayı düşünüyor niye buraya yazıyor burda herkesin vereceği cevap belli sende görüyorsun bu program ne için kullanılıyor herkes hergun bir derdini yazıyor kimi gebeliği kimi bebeği hakkında bi çare bulmaya çalışıyor.bence vazgeçmek bukadar kolay olmamalı böyle bı hata yaparken sonuclarini düşünmesi lazımdı o bebekte dünyaya Gelmeyi kendi istemedi birileeri istemese de getirdi ve kıymaya hakkı yok ne diyeyim Allah'ım doğru yolu göstersin de bidaha daha büyük bi vebale girmesin.

Son düzenleme:

Vuslat tır

Kayıtlı Üye
rank
Ben hamileyim ama evli değilim ne yapacağım bilmiyorum evlensem bile bebeği gizleyemem 😢😢
Canım madem bi yanlış yaptın
Anne ve babanı da düşün evlenmeden öyle bişey olduğunu duyarlarsa çok kötü hissederler
Madem babası evlenelim diyo
Kaç Bari de ortalığa evlenmeden önce hamile olduğun duyulmasın
Kesinlikle Aldırma bebeğini

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
linclemek yada kınamak değil hepimizin başına gelebilirdi hayatımda hickimseyi kinamadim kinamam da insanoğlu bu şeytana da uyuyor nefsine de Allah'ım hepimizin çocuklarını nefsinin şeytanın şerrinden korusun düşmanım dahi hickimseyi evladı ile imtihan etmesin. ama ne diyelim aldır mi diyelim aldır yazicam belki benim mesajı okuyup cesaret bulacak aldıracak o zaman bende o vebale girmiş bı cana kiymasina teşvik etmiş olmazmiyim kusura bakma canım da ben öteki dünyada hesabını veremicem altından kalkamicam vebalin altına giremem madem aldırmayı düşünüyor niye buraya yazıyor burda herkesin vereceği cevap belli sende görüyorsun bu program ne için kullanılıyor herkes hergun bir derdini yazıyor kimi gebeliği kimi bebeği hakkında bi çare bulmaya çalışıyor.bence vazgeçmek bukadar kolay olmamalı böyle bı hata yaparken sonuclarini düşünmesi lazımdı o bebekte dünyaya Gelmeyi kendi istemedi birileeri istemese de getirdi ve kıymaya hakkı yok ne diyeyim Allah'ım doğru yolu göstersin de bidaha daha büyük bi vebale girmesin.
Bakin mesela ben yorumumda aldır veya aldirma diye birsey soylemis miyim? Mesele de bu zaten. Kimseye bu şekilde yonlendirecek akil vermemeliyiz, sonuclarini bilemeyiz, haddimiz de değil. Aldirirsan büyük gunah islersin demek de dogru degil, çünkü bu da sizin inancinizin size soyledigi. Ama biz kimsenin inancina karisamayiz, kendi inancimizi da empoze edemeyiz. Evlilik dışı ilişki yaşaması sana bana ters gelebilir, ama yaşamış hamile kalmış ve paylaşmış. Bu saatten sonra gösterdiğiniz dini yaklaşımın hiçbir manasi yok. Herkesi kendi inanciyla birakip biz meseleye dini kimligimizden ve inancimizdan bağımsız yaklasalim. Kınamak, ayiplamak, gunahkarsin demek/imada bulunmak kimsenin haddi degil.
Bir arkadaş yazmis Müslüman olarak gorevim diye. Iyi de bu sorunu yasayan arkadasin inandığını nereden biliyorsun? diye sorarlar insana.
Tekrar söylüyorum, dini kimligimizden ve inancimizdan bağımsız yaklasalim.

Bakin mesela ben yorumumda aldır veya aldirma diye birsey soylemis miyim? Mesele de bu zaten. Kimseye bu şekilde yonlendirecek akil vermemeliyiz, sonuclarini bilemeyiz, haddimiz de değil. Aldirirsan büyük gunah islersin demek de dogru degil, çünkü bu da sizin inancinizin size soyledigi. Ama biz kimsenin inancina karisamayiz, kendi inancimizi da empoze edemeyiz. Evlilik dışı ilişki yaşaması sana bana ters gelebilir, ama yaşamış hamile kalmış ve paylaşmış. Bu saatten sonra gösterdiğiniz dini yaklaşımın hiçbir manasi yok. Herkesi kendi inanciyla birakip biz meseleye dini kimligimizden ve inancimizdan bağımsız yaklasalim. Kınamak, ayiplamak, gunahkarsin demek/imada bulunmak kimsenin haddi degil.
Bir arkadaş yazmis Müslüman olarak gorevim diye. Iyi de bu sorunu yasayan arkadasin inandığını nereden biliyorsun? diye sorarlar insana.
Ben ne kınadim ne ayipladim benimde evladım var ilerde başına neler gelecek bilemem rabbim korusun çocuklarımızı o konuyu açan kız fikrimizi sormuş bizde fikrimizi söyledik herkes düşüncelerini beyan etmekte özgür madem tavsiye istemiyordu niye konu açtı ama dimi

Evet biz kimsenin inancına karisamayiz belki doğru onun inancı farklı ama bizde kendi inancınızı söylemekte özgürüz bizim inancımıza göre de Allah'tan başka kimse kimsenin canını alamaz bı gunahsizin dünyadan bile habersiz bı bebeğin öldürülmesine de kayıtsız kalamiyirum biz uyaralım da kendi düşüncesi sonuçta günahı sevabı bize olmuyor ona oluyor ne demişler her koyun kendi bacağından asılır ama bizim üzerimizde vebal kalmasin

Son düzenleme:

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Bi ilim öqretenin kırk yıl kölesi olurum dems s.a.w benim dememdeki anaç köle olunsun diye deqil dinim bildiqini paylaş diyor. Arti arkadşlar aklınız başınızda mi. Ben postu açan arkadaşa yanlış hiç bisey demedim Allah zinanı affetsin dışında. Diqer yaptiqm yorumlar sıradanmış bi durum qibi yorumlar yapanlra üzerine baştan asaqi okuyun önce. İnancı warki ailesini düşünüyor coqu din we mesebler bu durumları takmıyor. Dini katmayalim derken bile qunaha qiriyorlar yok saymak oluyor. Ben bayanı bi toz tanesi kadar bile kinamadm. Bunu dile qetrdim benimde kızım war dedim. Cwp wermek için deqil anlamak için okuyun arkadaşlar. Ben bebeqi aldr demedm rabbim doqru yolu buldursun insaAllah dedim.

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Bi ilim öqretenin kırk yıl kölesi olurum dems s.a.w benim dememdeki anaç köle olunsun diye deqil dinim bildiqini paylaş diyor. Arti arkadşlar aklınız başınızda mi. Ben postu açan arkadaşa yanlış hiç bisey demedim Allah zinanı affetsin dışında. Diqer yaptiqm yorumlar sıradanmış bi durum qibi yorumlar yapanlra üzerine baştan asaqi okuyun önce. İnancı warki ailesini düşünüyor coqu din we mesebler bu durumları takmıyor. Dini katmayalim derken bile qunaha qiriyorlar yok saymak oluyor. Ben bayanı bi toz tanesi kadar bile kinamadm. Bunu dile qetrdim benimde kızım war dedim. Cwp wermek için deqil anlamak için okuyun arkadaşlar. Ben bebeqi aldr demedm rabbim doqru yolu buldursun insaAllah dedim.
Kuzum bosver yazma bırsey bayanda ortaya bı post attı gerisi yok aldıracak olan fıkır danısmaz gider aldırır burda ki bazi insanlar sırf ortalık karıstırmak ıcın yorum yapıyor

3Oğul1Anne

Kayıtlı Üye
rank
Ama bize soruyor herkeste kendi inancının verdiği bilgilere dayanarak cevap veriyor kusura bakmayın ama inanmadığım bir fikri inanmadığım bir bilgiyi başkasına sunmakta saçma madem bize soruyor bizden fikir istiyor bizim fikirlerimiz de bu.. Siz inanırsınız inanmazsınız bu sizin tercihiniz ama inanan insanların fikirlerine de saygı duyacaksınız! Yani kimse size niye inanmıyorsun niye böyle yazıyorsun demiyor çünkü bu da sizin fikriniz oldu mu canım 🤗 yani herkesin fikrini açıkça ifade etme hakkı var burda ve herkes bu hakkını kullanıyor karışmak kimsenin haddine olmamalı..

Ve arkadaşım biz sana olanı söyledik seni kınamak haddimize değil sonuçta herkes kendinden sorumlu. Ve eğer bebeği aldırmaya kesin niyetliysen günahına razı olarak yapacaksın ki biz üzerimize düşen görevi yapıp seni bilgilendirmek sana yardımcı olmak istedik bundan sonrası karar senin! Evlat senin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar