Idrar yolu Enfeksiyon fitil kullanımı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde İmoşun Annesi tarafından oluşturulan Idrar yolu Enfeksiyon fitil kullanımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,506 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Idrar yolu Enfeksiyon fitil kullanımı
Konbuyu başlatan İmoşun Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Acaba neden doğumdan sonra verdi gebelikte sakıncalı mi acaba
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende de çok akıntı ve kaşıntı vardı diye verdi ve çok sık idrar yolu enfeksiyonu kapıyorum bekarken de olurdu hep

Bende de çok akıntı ve kaşıntı vardı diye verdi ve çok sık idrar yolu enfeksiyonu kapıyorum bekarken de olurdu hep

Evet kaşıntı da vardı ilk ayda toz verdi kullandım şimdi krem ve fitil verdi 3 günde bir al dedi
Benim sadece alttan muayene olurken akıntımı gördü yazdı kaşıntım falan yoktu ama bu aralar idrarım gelince kasık ağrısı çok yaşıyorum yapana kadarda sancı çekiyorum bitince sancı bitiyor

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Benim sadece alttan muayene olurken akıntımı gördü yazdı kaşıntım falan yoktu ama bu aralar idrarım gelince kasık ağrısı çok yaşıyorum yapana kadarda sancı çekiyorum bitince sancı bitiyor
Geçmiş olsun benim uzun zamandır öyle umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize 🙏

Geçmiş olsun canım. İlacını al endişe etme bence senin sağlığın daha önemli unutma
Teşekkür ederim kullanicam mecbur 🙏

Ş

Şefiye

Guest
Enfeksiyon bir türlü geçmiyor sanrm 15 haftalığım 3 kere antibiyotik kullandım hala aynı gibi hissediyorum kasık ağrım devam ediyor

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Merhaba hanımlar ben 21+4 haftalık gebeyim bende sürekli idrar yolu enfeksiyonu tekrarlıyor doktorum bana merhem ve fitil verdi merhemi kullanıyorum ama fitilden Bi türlü emin olamadım kullanan var mı nasıl kullanılıyor daha önce ki gebeliğimde de vermişti ama kullanmadım kötü bisey yapıyormuşum hissi veriyor
Fitili kullan cnm fitili kullanmazsan geçmez

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Enfeksiyon bir türlü geçmiyor sanrm 15 haftalığım 3 kere antibiyotik kullandım hala aynı gibi hissediyorum kasık ağrım devam ediyor
Gebelikte çok oluyor sanırım mesane tam bosalmiyor idrarıni yaparken tamamen yapmaya dikket et ve çok su tüket ben bu aralar çok yorulduğum için dikkat etmedim diye tekrarladı

Fitili kullan cnm fitili kullanmazsan geçmez
Öyle görünüyor çok su tüketmeme rağmen ise yaramadı akintidan günde 3 bazen daha fazla çamaşır değiştiriyorum

Zeynep Aliyeva

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanımlar ben 21+4 haftalık gebeyim bende sürekli idrar yolu enfeksiyonu tekrarlıyor doktorum bana merhem ve fitil verdi merhemi kullanıyorum ama fitilden Bi türlü emin olamadım kullanan var mı nasıl kullanılıyor daha önce ki gebeliğimde de vermişti ama kullanmadım kötü bisey yapıyormuşum hissi veriyor
Bende ill ayda olmustu sadici 1gunluk monural şase verdi valla tek paketle kurtuldum ama sonra yine oldu sizin gibi surekli tekrarlayan enfeksyon oluyordu aile hekimim birsey kullanma simdilik dedi ve en az 2litre su icmemi onerdi günlük hep oyle yaptim atlatim hala 2lotre su tuketyorum gecen gun tahlil verdim cok sukur yok artik doktorunuz onerdiyse zarari yoktur ama bana bol bol su ic oyle atlat demisti

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Hayır kötü birşey yapmıyor, kesinlikle kullan enfeksiyon bebeğe zarar verir özellikle sinir gelişimine. Ben 4. Kez kullandım 32 haftadayim anca geçti enfeksiyonum. Kullanın muhakkak.

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende ill ayda olmustu sadici 1gunluk monural şase verdi valla tek paketle kurtuldum ama sonra yine oldu sizin gibi surekli tekrarlayan enfeksyon oluyordu aile hekimim birsey kullanma simdilik dedi ve en az 2litre su icmemi onerdi günlük hep oyle yaptim atlatim hala 2lotre su tuketyorum gecen gun tahlil verdim cok sukur yok artik doktorunuz onerdiyse zarari yoktur ama bana bol bol su ic oyle atlat demisti
Geçmiş olsun umarım olmaz Bi daha çünkü gerçekten zorluyor Bi zaman sonra insanın psikolojisini bozuyor oturup kalkarken bile işkence çekiyorum sanki

Hayır kötü birşey yapmıyor, kesinlikle kullan enfeksiyon bebeğe zarar verir özellikle sinir gelişimine. Ben 4. Kez kullandım 32 haftadayim anca geçti enfeksiyonum. Kullanın muhakkak.
Hepinize çok teşekkür ederim kullandım bu gün umarım faydalı olur ve tekrarlamaz Bi daha

P

Prensesin Annesi

Guest
Bende kullandım 1 haftalık vermişti bana enfeksiyondan dolayı aşırı sancim ve idrarda kan geliyodu iyi ki kullanmışım diyorum hem sancılarım geçti hem kanlı idrardan kurtuldum. Idrarimi her yaptigimda bebege bisey oldu diye korkup aglardim. Uyumadan once fitili koyup ped takip oyle uyurdum cok faydasini gordum insallah size de faydasi olur.

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende kullandım 1 haftalık vermişti bana enfeksiyondan dolayı aşırı sancim ve idrarda kan geliyodu iyi ki kullanmışım diyorum hem sancılarım geçti hem kanlı idrardan kurtuldum. Idrarimi her yaptigimda bebege bisey oldu diye korkup aglardim. Uyumadan once fitili koyup ped takip oyle uyurdum cok faydasini gordum insallah size de faydasi olur.
İnşallah canım ama bana maalesef pek fayda etmedi şimdi yine aldım kullanacam inşallah bu sefer faydası olur su gider gibi akıntım oluyor valla

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar