İkili tarama testi riskli olan var mı?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ozlem003 tarafından oluşturulan İkili tarama testi riskli olan var mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,886 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İkili tarama testi riskli olan var mı?
Konbuyu başlatan Ozlem003
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sevilozkan

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Ya bu ikili test saçma değilmi sonuçta öğrenince elden bişey gelmiyor hamilelik süreci kötü geçiyor sadece
3 4 test yapıyorlar doğum sendurımu varmı onu araştırıyor eger kötü bişey çıkarsa anne baba nın istegiyle gebeligi sonlandırıyorlar ben yaptırdım valla korkuyla yaşamaktansa 700 tl verdim doğum sendurom kan testi yaptırdım bugün
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Arkadaşlar Şuan 16 haftalık olduk ikili restte trizonomi 18 1/478 çıktı fetal dna(nift) için Eskişehir’de kan verdim sonuç 2 hafta sonra çıkacak dualarınıza ihtiyacım var birde böyle olup temiz sonuç alan var mı şimdiden teşekkürler 🤰❤️
Canım bn de 16+3 haftalıgım bende verdim bugün senin verdiğin teslerin aynısını bence kötü birşey olsa doktor taaa 10 12 haftalıkken söylüyor bn önlem amaçlı yaptırdım Allah hakkımız da hayırlısını versin gönlünü ferah tut

Bn yaştan dolayı riks çıktı doktor korkma bişey yok dedi ama 3 tarama vermiş haftaya ona gircem kan testini kaç paraya yaptırdın
700tl üniveste hastanesin de taptır çogunu devlet ödüyor

Fetal dna (nift) dimi
Evet fetal
Bn yaştan dolayı riks çıktı doktor korkma bişey yok dedi ama 3 tarama vermiş haftaya ona gircem kan testini kaç paraya yaptırdın
700tl üniverste hastanelerin de yaptır kalanı sigorta ödüyor özeller 4 bin 5 bin diyor

Son düzenleme:

Ozlem003

Kayıtlı Üye
rank
Ozlem hanim eskisehirdemi yasiyorsunuz.. bende yazlari izine eskisehire geliyorum cunku memleketim orasi.. 3 cocugumu yurt disinda dogurmak zorunda kaldim.. suan 4msu nasip olursa eskisehire gelmek istiyorum.. bu konuda cok bilgisiz ve tecrubesizim.. eger eskisehirde yasiyorsaniz dogum konusunda onereceginiz hastane yada bilgiler var mi.. cidden hic bir bilgiye sahip
İnşallah temiz çıkar canım 🙏🏻 nift dediğiniz fetal dna testinin diğer adı mı oluyor aynı şey mi yani
Evet aynı bebekte genetik hastalık var mı onlara bakılıyor canımm iyi dileklerin için çok teşekkür ederim ☺️

Sevilozkan

Kayıtlı Üye
rank
Tüm sayfalar yüklendi.