indirekt coombs testi kan uyuşmazlığı testi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Tgba tarafından oluşturulan indirekt coombs testi kan uyuşmazlığı testi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,702 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı indirekt coombs testi kan uyuşmazlığı testi
Konbuyu başlatan Tgba
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

Sedeeff

Kayıtlı Üye
rank
Sedef hanım test sonucunuz pozitif miydi?
Ben negatif eşim pozitif canm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Siz ücretli mi yptrdınıx devlet ücretsiz ypyrmuş dedilerr
Devlete hiç gitmedim bukadar para bende vermek istemezdim fakat böyle bir iğneyi devlette yaptırmak ne kadar doğru olur bilemem sonuçta bebek için yapıyoruz parayı verirken içim çiz etmedi değil 😁 ama napalim

İki Prenses Annesi 💜

Kayıtlı Üye
rank
Bugün hastaneden geldim kan uyuşmazlığı iğnesi yaptm 28 haftaligim. Ama iğnenin ismini v.s bilmem ilk cocugumdada yapmıştım
Bizimde kan uyusmazligim var benim negatif eşimin pozitif ama iğne doğumdan sonra yapıldı bana ilk cocugumu doğurdum iğne yaptılar kan uyuşmazlığı için şuan 14 haftalık hamileyim doktora sordum bu doğumda yine iğne yapılcak oda üçüncü çocuk için dedi 28 haftalıkta nasil iğne yapıldı onu anlamadım senin ilk cocugunmu

Prenses annesi 88

Kayıtlı Üye
rank
Ben negatif eşim pozitif canm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Devlete hiç gitmedim bukadar para bende vermek istemezdim fakat böyle bir iğneyi devlette yaptırmak ne kadar doğru olur bilemem sonuçta bebek için yapıyoruz parayı verirken içim çiz etmedi değil 😁 ama napalim
İğne aynı iğnedir ücretsiz mümkün se yptrcm yok deilse burda 600 küsür dediler mecbur bizde vercez

Fatmad.

Kayıtlı Üye
rank
indirekt coombs testi kan uyuşmazlığı testimi oluyor arkadaslar yanlista yazmis olabilirim degerler negatifse igne yapilirmi simdi direk atacaktimda yapamadim
Merhabalar eşim ve bende de kan uyuşmazlığı var sanırım sizinde öyle sizden alınan kan örneği negatifse kanınız bebeğe zarar vermiyomuş benim doktorum öyle demişti ama 28.haftada iğne olman gerekiyomuş siz yinede doktorunuza bi sorarsınız

Sedef

Kayıtlı Üye
rank
Bizimde kan uyusmazligim var benim negatif eşimin pozitif ama iğne doğumdan sonra yapıldı bana ilk cocugumu doğurdum iğne yaptılar kan uyuşmazlığı için şuan 14 haftalık hamileyim doktora sordum bu doğumda yine iğne yapılcak oda üçüncü çocuk için dedi 28 haftalıkta nasil iğne yapıldı onu anlamadım senin ilk cocugunmu
Hayır ikinci

A

Aysu

Guest
Merhaba evet kan uyuşmazlık testidir. Eşiyle aralarında kan uyuşmazlığı olanlara yapılır. Gebe annenin antikoruna bakılır antikor bebeğin kanının anneyle aynı olmaması durumunda annenin vücudu bebeğin kanını vücutta tehdit olarak görür ve antikor üreterek vücuttan atılmasını sağlar. Düşük olmaması için bu testle annenin antikoru ölçülüyor negatifse sonuç antikor üretmiyor vücudun. Gayet iyi bir süreçtesin demek

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar