Sorum var Kaynanayı kazana atmalı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Doğa'm 💜 tarafından oluşturulan Kaynanayı kazana atmalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,288 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kaynanayı kazana atmalı
Konbuyu başlatan Doğa'm 💜
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Doğa'm 💜

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Amin Allah razı olsun canım sağlık ocağındaki hemşire lanolin önerdi aldım kullanıyorum ama krem bilmiyorum inşallah fayda eder o kadar kötü ki ortadan ikiye bıçakla kesilmiş gibi aynı bir de sol memeden zaten hiç hayır yok ucu içerde asla çıkmıyor süt var ama tadına baktım tuzlu geliyor kistim var ondan mı bilmiyorum ama onu daha ilk günden tutmadı bebeğim hala da tutmuyor
Aleykümselam canım rabbim analı babalı büyütsün inşallah öncelikle rabbim yardımcın olsun inşaallah sütünü sağ en azından sütün de cogalir en azindan kesilmez memeucuna da sütünü sür veya lansinoh göğüs ucu kremi var onu kullanabilirsin geçer inşallah r
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Gözün aydın canım bende seni merak etmiştim rabbim analı babali büyütsün inşallah kaynanan konusunda onuntakma kuzum hiç doğumun nasıl gecdi
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun doğum sancısı çok çok fenaydı belim kırılacak kadar ağrıyordu nstye bağlamışlardı ama o kadar sancım vardı ki yatakta sabit duramıyordum ama sonrası Allah'ıma şükürler olsun çok güzel geçti sadece doğru ıkınmak gerekiyormuş sancı geldikçe çeneyi göğsüne dayayarak ve doktorun tabiriyle çok afedersin kabızsın da zorla çıkarmaya çalışıyor gibi ıkınmak doğru pozisyonmuş ve kesinlikle doktor ebe sözü dinlemek çok önemliymiş inatlaşmadan her denene uyunca yarım saat sürmedi bile doğurdum 😊

Son düzenleme:

gözde sevim

Kayıtlı Üye
rank
Selamlar kızlar 12 şubatta doğum ettim normal doğum oldu Rabbime bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma ama çok büyük bir sorunum var kayınvalidem güya bana destek olmaya geldi ama sayesinde kızım memeyi bıraktı habire sütün yok doymuyor mama ver diye diye daha 13 günlükken bebemi mememden etti şimdi inat ettim sağma çekilir zorla emzir demesine rağmen sağıyorum zorla verince mememi tutmuyor ve memem fena halde yarıldı bana yardımcı olun nolur
1 sütümü sağsam bile çekilir mi
2 sütüm nasıl artar
3 meme ucuma ne yapayım zeytinyağı sürüyorum ama aynı
4 bebeğim memeyi tekrar nasıl alır 😔
Cnm benim kaynanam bana herşeyi söylüyor çocuk bakmayı bilmiyom bunu bilmiyom şunu bilmiyon e bı bırak bizi öğrenelim bırakmıyor hep bişey ler hep birşeyler kısımda arkasinda

Sen mamayla mı devam ettin sütünü mü sağdın tecrüben olmuştur mutlaka ben napayım 😔
Evet cnm pompayla süt pompası onunla çektim oğluma verdim artık bebek kokusu gogusume gelmediği için sonra sütüm kesildi maalesef şuan hazır süt veriyom gogusume verdiğinde ağlıyor yüzünü çeviriyor emmemek icin

Sen mamayla mı devam ettin sütünü mü sağdın tecrüben olmuştur mutlaka ben napayım 😔
Evet cnm pompayla süt pompası onunla çektim oğluma verdim artık bebek kokusu gogusume gelmediği için sonra sütüm kesildi maalesef şuan hazır süt veriyom gogusume verdiğinde ağlıyor yüzünü çeviriyor emmemek icin

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Ilk önce kaynanani gönder canim. Bu da sana ders olsun, bir daha kaynananı doğuma çağırma. Sana karışmaya calıştığında, bu benim bebeğim, ben kendi bildiğimi yapacağım de.
Sonra da emzirmeye devam et, sen emzirdikçe sütün gelecek. Pes etme yeterki. Yaşadığın yerde emzirme danışmanı bulmaya çalış. Onlar bu konularda tecrübeli ve sana en doğru yolu onlar gösterir. Allah yardımcın olsun ❤️🤲🏻

Sinem&masal

Kayıtlı Üye
rank
Sakın pes etme
Selamlar kızlar 12 şubatta doğum ettim normal doğum oldu Rabbime bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma ama çok büyük bir sorunum var kayınvalidem güya bana destek olmaya geldi ama sayesinde kızım memeyi bıraktı habire sütün yok doymuyor mama ver diye diye daha 13 günlükken bebemi mememden etti şimdi inat ettim sağma çekilir zorla emzir demesine rağmen sağıyorum zorla verince mememi tutmuyor ve memem fena halde yarıldı bana yardımcı olun nolur
2 sütüm nasıl artar
Sakın pes etme sık sık tuttur illaki tutar acıkınca sağdığında çekilmez kuzum ben bi tarafımı sağınca diğer taraftan şelale gibi akıyordu o yüzden korkma ama memeni tutması daha iyi olur pes etme eninde sonunda tutucaktır kaynanaya gelince ben emzirirken hastanede başımda dikilirdi rahatsız olduğumu söyledim eşime 40 gün boyunca evime almadim kaynanamı sonrasında az az gösterdim çocuğu

Yiğit Efe'm

Kayıtlı Üye
rank
2 sütüm nasıl artar
Sanırım bu kaynanaların hepsi öyle bende kaynanamla oturuyorum maalesef onun yüzünden sütüm kesildi tek ama tek derdi gidip gelip bu çocuk doymuyor sütün yok benim sütüm de artık taşıyordu çok güzeldi o kadar psikolojimle oynadı ki mama veriyorum maalesef sana tek tavsiyem sakın ama sakın bebeğini sütten kesme benim bebeğim hem huzursuz hem de mamaya doymuyor o mamayi hazır edene kadar ona verene kadar ağlama krizine giriyor her zaman da mama hazır durmuyor çok zor bir durum youtubeden googleden araştır sütün için sakın bebeğini sütünden kesme her fırsatta emzir inatla emzir illaki tutacaktır Rabbim yardımcın olsun inşaAllah

gözde sevim

Kayıtlı Üye
rank
Sanırım bu kaynanaların hepsi öyle bende kaynanamla oturuyorum maalesef onun yüzünden sütüm kesildi tek ama tek derdi gidip gelip bu çocuk doymuyor sütün yok benim sütüm de artık taşıyordu çok güzeldi o kadar psikolojimle oynadı ki mama veriyorum maalesef sana tek tavsiyem sakın ama sakın bebeğini sütten kesme benim bebeğim hem huzursuz hem de mamaya doymuyor o mamayi hazır edene kadar ona verene kadar ağlama krizine giriyor her zaman da mama hazır durmuyor çok zor bir durum youtubeden googleden araştır sütün için sakın bebeğini sütünden kesme her fırsatta emzir inatla emzir illaki tutacaktır Rabbim yardımcın olsun inşaAllah
Aynen cnm ben de kaynanamla yaşıyorum onun yüzünden artık bebeğim sütümü içmedi akşamları hazır süt yapana kadar bebeğim ağlıyor durmadan

Tüm sayfalar yüklendi.