Sorum var Kaynanayı kazana atmalı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Doğa'm 💜 tarafından oluşturulan Kaynanayı kazana atmalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,295 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kaynanayı kazana atmalı
Konbuyu başlatan Doğa'm 💜
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Doğa'm 💜

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Gece
Selamlar kızlar 12 şubatta doğum ettim normal doğum oldu Rabbime bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma ama çok büyük bir sorunum var kayınvalidem güya bana destek olmaya geldi ama sayesinde kızım memeyi bıraktı habire sütün yok doymuyor mama ver diye diye daha 13 günlükken bebemi mememden etti şimdi inat ettim sağma çekilir zorla emzir demesine rağmen sağıyorum zorla verince mememi tutmuyor ve memem fena halde yarıldı bana yardımcı olun nolur
1 sütümü sağsam bile çekilir mi
2 sütüm nasıl artar
3 meme ucuma ne yapayım zeytinyağı sürüyorum ama aynı
4 bebeğim memeyi tekrar nasıl alır 😔
Gece emzir canım aç olduğu için almak zorunda gogusune gelince göğüs ucu kremi kullan her sağım sonrasi . Sağımda sütun azalmaz artar canım

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Ilk önce kaynanani gönder canim. Bu da sana ders olsun, bir daha kaynananı doğuma çağırma. Sana karışmaya calıştığında, bu benim bebeğim, ben kendi bildiğimi yapacağım de.
Sonra da emzirmeye devam et, sen emzirdikçe sütün gelecek. Pes etme yeterki. Yaşadığın yerde emzirme danışmanı bulmaya çalış. Onlar bu konularda tecrübeli ve sana en doğru yolu onlar gösterir. Allah yardımcın olsun ❤️🤲🏻
İnan o kadar isterdim ki kendim bakmayı gelme ben bakarım dememe rağmen çat kapı çıktı geldi ben çağırmadım yani. diğer gelinlerine de gitmişmişmiş de bana da gelmişmişmiş 😡 hiç geleyim mi bana ihtiyacın var mı bak ben yaşlıyım yapamam ona göre haberin olsun falan da demedi eşim üzülmesin ikimiz arasında kalmasın diye gitsin diyemedim ki şükür eşim de farkında hemen müdahale ediyor ya annem yanımdaydı her aradığında annen gitti mi ne zaman gidecek diye diye annemi utandırdı kadıncağız gitti sonunda 😡 kendi bildiğimi yapıyorum ama ilk bebeğim olduğu için hata yaparım bebeğime zarar veririm korkusuyla o hale düştüm bugün emzirmeyi başardım şükürler olsun artık kızım ilk önce meme tutuyor ama gel gör ki sanki hanfendi kendi zaferi gibi duyuruyor millete halbuki tek yaptığı mamadan bir damla mememe dökmekti 😁😁😁 çarşamba günü emzirme için destek almaya gidiyorum inşallah doğru emzirmeyi öğrenebilirim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sakın pes etme

Sakın pes etme sık sık tuttur illaki tutar acıkınca sağdığında çekilmez kuzum ben bi tarafımı sağınca diğer taraftan şelale gibi akıyordu o yüzden korkma ama memeni tutması daha iyi olur pes etme eninde sonunda tutucaktır kaynanaya gelince ben emzirirken hastanede başımda dikilirdi rahatsız olduğumu söyledim eşime 40 gün boyunca evime almadim kaynanamı sonrasında az az gösterdim çocuğu
Başardım uzun uğraşlarım sonucunda emiyor yavrum mamadan bir iki damla mememe damlattım kızım süt sanıp tuttu epey uğraştırdı ama sonunda artık damlatmama gerek kalmadan yeniden emmeye başladı

Sanırım bu kaynanaların hepsi öyle bende kaynanamla oturuyorum maalesef onun yüzünden sütüm kesildi tek ama tek derdi gidip gelip bu çocuk doymuyor sütün yok benim sütüm de artık taşıyordu çok güzeldi o kadar psikolojimle oynadı ki mama veriyorum maalesef sana tek tavsiyem sakın ama sakın bebeğini sütten kesme benim bebeğim hem huzursuz hem de mamaya doymuyor o mamayi hazır edene kadar ona verene kadar ağlama krizine giriyor her zaman da mama hazır durmuyor çok zor bir durum youtubeden googleden araştır sütün için sakın bebeğini sütünden kesme her fırsatta emzir inatla emzir illaki tutacaktır Rabbim yardımcın olsun inşaAllah
Ya var ya vallahi hepsi aynı u kadar vicdansızlık nedir anlayamıyorum benimki yavrum sadece 3 günlükken başladı psikolojime işlemeye daha sütüm tam inmemişken yani ama bak benim yaptığımı sen de dene istersen kızım emiyor artık

Son düzenleme:

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Selamlar kızlar 12 şubatta doğum ettim normal doğum oldu Rabbime bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma ama çok büyük bir sorunum var kayınvalidem güya bana destek olmaya geldi ama sayesinde kızım memeyi bıraktı habire sütün yok doymuyor mama ver diye diye daha 13 günlükken bebemi mememden etti şimdi inat ettim sağma çekilir zorla emzir demesine rağmen sağıyorum zorla verince mememi tutmuyor ve memem fena halde yarıldı bana yardımcı olun nolur
2 sütüm nasıl artar
Ben şimdiden meme ucları çatlakları için aventin göğüs kalkanını aldım. Hem akan süt içinde birikiyor böylece yaraların iyileşir. Süt artırıcı macun "milk max" aldım yine şimdiden stokladım o da artırıyor sütü şekerli yapıyor. Allah sabır versin. Benimde kaynanam emzirtmedi bebeğimi obez olmasın diye litrelerce ağız sütü çöpe gitmişti annem çıldırdı duyunca bu kez kimseye karıştırmayacağım sütüm yine gelirse emzireceğim. Bi bebel 2-3 dk emzirmek yeter mi.. hemen alırdı kucağımdan yeter yeter die ..

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Ben şimdiden meme ucları çatlakları için aventin göğüs kalkanını aldım. Hem akan süt içinde birikiyor böylece yaraların iyileşir. Süt artırıcı macun "milk max" aldım yine şimdiden stokladım o da artırıyor sütü şekerli yapıyor. Allah sabır versin. Benimde kaynanam emzirtmedi bebeğimi obez olmasın diye litrelerce ağız sütü çöpe gitmişti annem çıldırdı duyunca bu kez kimseye karıştırmayacağım sütüm yine gelirse emzireceğim. Bi bebel 2-3 dk emzirmek yeter mi.. hemen alırdı kucağımdan yeter yeter die ..
Yyy vicdansızz nasıl kıydı yavruya şoktayım yemin ederim o süt ne kadar faydalı halbuki 😔 milk max nasıl bir şey nerden bulabilirim

Minnakkız

Kayıtlı Üye
rank
Allah sana sabır versin sen iyi dayanmissin

Dimi2121

Kayıtlı Üye
rank
Allah aşkına kaynanan nerden biliyor sutunun az olduğunu insanı cildirtirlar ya yeminle on günlük bebeğe mama mı verilir ayrıca bunu kaynanan nasıl der sen unu kafaya takma sitres yaparsan sütun azalır o yüzden kulak ardı et dediklerini sürekli bebeğini emzirmeye çalış emzirdikce süt daha çoğalır ayrıca eczanelerde süt arttırıcı damlalar var meyve suyunun yada sade suyun içine koyup içiyorsun sütun artar
2 sütüm nasıl artar

missmadame

Kayıtlı Üye
rank
Yyy vicdansızz nasıl kıydı yavruya şoktayım yemin ederim o süt ne kadar faydalı halbuki 😔 milk max nasıl bir şey nerden bulabilirim
Eczanede var yada Trendyol’dada var. Macun şeklinde

İkinci hamileliğimi öğrendiğinde kavga çıkardı.. böyle pis bir dünyaya benim gibi dengesiz birisi daha gelmeseymiş keşke. 7. Haftadamdan beri görüşmüyoruz zaten

İkinci hamileliğimi öğrendiğinde kavga çıkardı.. böyle pis bir dünyaya benim gibi dengesiz birisi daha gelmeseymiş keşke. 7. Haftadamdan beri görüşmüyoruz zaten

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Eczanede var yada Trendyol’dada var. Macun şeklinde

Kurban olsun 😡😡

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
2 sütüm nasıl artar
Öncelikle Allah o kaynanamı bildiği gibi yapsın inşallah 🤲🏻. Ve sağma ile sütün çekilmez canım endişe etme. Sütünün artması için bol bol mnği emzirmen lazım. 3. Olarak göğüs ucu yaranda en etkişi yöntem bebeği sık ve doğru pozisyonda emzirmek eğer emzirme bicimin yanlışsa düzelmez çocuk göğüs ucunu komple kavrasın.. 4. De mamayı sakın biberon ile verme daha çok meme reddi yapr sürekli sık sık ama bebeği çok bunaltmadın göğsüünü ağzına vermeye çalış farklı pozisyonlarda d inşallah tutar canını sıkma

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar