Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Derya izm tarafından oluşturulan Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,469 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️
Konbuyu başlatan Derya izm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Fatm

Fatm

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar hormonlardan sanırım bazı şeyleri kafama çok takıyorum. 3 gün öncesinde ntsye baglandım ordan kayınvalideme gittik. Durduk yere mama almayın bak sakın emzir süt gelmezsede emzir dedi. Bunun öncesi de var. Şuan 32+5 haftalık hamileyim. Öncesinde emzirme konusunu açtı açıklama olarak anne sütüm inşallah gelir en saglıklı su anne sütü emzirmeyi düşünüyorum ama gelmezse yapıcak birşeyim yok çocugumu aç bırakacak halim yok. Mama ile desteklicem. Bu açıklama üzerine konu kapanması gerekmiyor mu. 3 kez gittiysek 3ünde de emzirme konusu aynı şeyler. Yok rüya gördüm erken dogum olucak sanırım. Kızını veriyordum sana emzir diye söylüyordum dedi. Artık gerçekten çok bunaldım. Ben mi abartıyorum acaba. 1 tane mama aldık doktorum söyledi ilk gebelik oldugu için süt hemen gelmeyebilir çok az mama veririz sık sık emzirirsin demişti. Bide kızından torunu var 4 yaşında sürekli onun oyuncaklarını veririz burcu büyüyor artık. Burcunun oyuncak kutusunu veririz sürekli o torununun kullandıgı eşyaları kızıma verme derdinde. 1 tane çorap bile almadı. Eşim de annem iyi niyetli söylüyor sen yanlış anlıyorsun abartıyorsun diyor. Gerçekten ben mi takılıyorum acaba. Kendimi sorgulamaya başladım 🤦‍♀️
Hep öyle olur zaten hep iyi niyetlildirler hep gelinler yanlış anlar gelinlerin kalp i kötü hep 3 günlük gelirdim balayına geldik bir baktım kayinvalidemin eteği benim dolabımda sorduğumda sana verdim kg alırsan giyersin diye dolaba koydum dedi eşimin eski nişanlandı gi kızın yüzüğünü getirip bana verdi tabi benim haberim yok yatak odası Alicaz eşimin babası eşimi arayıp masraf yapmayın ikinci ele gitip bir dolap al yeter kayın valilerin annesi öldü ozamanda benim çamaşır makinam bozuldu makinA alma Nnemin makinesini sana verelim düğünümüze eşimle birlikte yaptık 5 lira masrafları olmadı hatta takimizi bile istediler bizim takimızla kurban kestiler eskileri layık görmekte üstlerine yok o konuya gelince kapanmaz canım kapanmaz ya ağızlarının payını vereceksin yada içine ata ata dert sahibi olucaksin

Evlat aşığı

Kayıtlı Üye
rank
Sizi birbirine düşürünce eline ne geçicek acaba kıymet bilmiyorlar sonrasında da kıymet vericekleri tutuyor. Hiç inandırıcı gelmiyor inan ki bana. Huylu huyundan kolay kolay vazgeçmez. Eşini tebrik ediyorum gerçekten dogruyu yanlışı ayırt etmiş herkes yapamaz. Aslında benim eşimde tersler normalde. Ama bu konuda erkek diye anlamıyor sanırım. Telefonla her gittigimizde eşim yokken varken yaptıgı için bide eşim çocugunu duymuyor. Hatta eşime dedim ki torununun burcunun oyuncaklarını bebeklerini hatta burcunun kullandıgı ürünleri vericekmiş annen sürekli gittigimde hep aynı şeyleri söylüyor istemiyorum ben çocuguma kullanılmış birşey anne olarak istedigim şeyleri almak istiyorum hevesleniyorum ilk çocugum dedim. Eşimde nasıl ya olmaz öyle şey ne demek kullandıgı şeyleri vermek biz alırız kızımıza dedi hatta sinirlendi farkettim. Duymuyır eşim. O gün süt muhabbetini de artık ben dıldugum için bide kendimi çok sıktım o gün eşime, patladım ters konuştum oda bana ters tepki verdi. Sonraki zamanda düzgün Bi şekilde ifade edicem beni anlıcagını biliyorum. Çünkü ben sinirlenince ifade edemiyorum tam en basiti ben avon satışı yapıyorum canım görümcem kayınvalidem yüz bakım ürünleri, bb cream vucüt losyonları, roll-onlar görümcemin kızı burcuya saç açıcı sprey şampuan bir sürü şey işte bunların paralarını vermediler bende cebimden veriyorum sonuç olarak eşime anlattım artık doldum çünkü kayınvalideme gittigimiz zaman TV nin arkasına doldurmuş benim ürünleri daha paketli açılmamış hiçbiri. Eşim Bi sinirlendi bunlar ne anne kullanmıcaksanız istemeyin kız para veriyor bunlara dedi aldı paketlerini açtı. Sonra rahat ettim. Dogum yapıcam görümcem kızına birşey istedi yine 3 gün önce flan gitmiştik aaa teşekküret kızım derya ablana bak sana ne almış dedi. Ben almadım sen sipariş verdin diyemedim. Bide Bi tane daha ürün istedi. Kendimi kullanılmış gibi hissediyorum. Benim de kızım olucak burcuya, almak yerine kızıma alırım. Ki istersem ama ben istersem alırım zaten burcuya hediye. Ama yeterince 2 yıldır çok şey aldırttılar. O kadar doluyum ki kız kayınvalidem için burun bandı al demişti görümcem bana düşün kendileri alamıyor mu eşime hepsini anlattım o müdahale etti sanırım. Ama bu süt muhabbeti laf sokmalarıyla ilgili düzgünce ifade etmem lazım. Ona da, müdahale ederse kayınvalidem öyle biraz durur. Diger türlü beni asla dinlemez. Ayy bende çok uzun yazdım insan içinde tutunca daha kötü kimseye de anlatmıyorum şimdi anlatınca valla rahatladım 😀
Al birini vur ötekine amaan boşver 😅 eşin yanında iyi anlasın cocuk huzurla büyüsün kafi 😅 bende astrolojı danısmanlıgı veriyorum . en bastan beri diyordum ay venüs açımız iyi degil diye beklıyordum böyle bişeyi ama bu kadar iki yüzlü degil 🙈 kendısı sanıyor ki duygu sömürüsü analık hakkı araya sokup ogluna beni ezdirecek.. Bana da hava atacsk bak gör nasıl lafımı dinliyor dıye amaa hic bekledigi gibi olmadı zaten bizim eşimle sinastrimiz cok uyumlu evimizde kavga dövüş yüksek ses olmaz cok gezeriz evde güzel vakıt gwciririz bbirlikte dostani bi ilişkimiz var aşırı saygılıyız özdegerlerimiz var vs vs ama ana işte atsan atılmıyo satsan satılmıyor.. Bnmki aile yapısına önem verir aşırı merhametli bi adam o yönünü cok severim zaten bana kalsa 9 yılda ona 3 4 cocuk verirdim.sırf bu venüs ay açısından dolayı bekledim transitte bı olay denkgelecek diye eger annesine rest cekmeseydi ben soyadlarını da oglunuda geri verirdim zaten cocuklarla baba evıne dönmem diye bekledim en azından tek çocukla tutunma ıhtımalımden dolayı ama eşim resti cekti ve basbasayken de direkt benden özür diledi bu kadar müsade etmemeliydim ne etsen hakkın büyük saygısızlık yaptıkları diye 💜 şimdi yine miis gibiyiz 2 senedir cocuk olmuyordu oldu da bu sene cok şükür 😇 daha dogurmadan üçüncüyü planlıyorum inanmazsın 😂 2025 deki açılarımız cok güzel 2025 de üçüncüyü dogurmak istiyorum diyorum eşime 😅 cok hosuna gidiyo o cok sevıyo kalabalık aileyi sezaryen oldugum için zaten kafadan 2 sene gecmeli 🙈 2.bebek icin de kıradan cıkalım demiştim Allah razı olsun gece gunduz calıstı abisi de destek oldu kıradan cıktık 6 ay sonra gebe kaldım 😇 üçğncüden önce de araba alalım bari coluk cocuk esyamız cok olur demeye bu sefer o başladı 😂 Allaha bin şükür bi kaynana var seytan ama cocuklarıyla aram cok iyi hepsi de kızıyor analarına mis gibi gelin bu devir kim evini acıyo kim hizmet ediyo kıymet bil diye 🙈 eşimde dünya tatlısı sagolsun nenelerim hep dua ederdi benim annem babam da cok tartısır gergin bi yuvada büyüdüm hep nenemlerle vakıt gecirirdim onlara da baksrdım onlar da hep dua ederdi sagolsun hep kıymetini bilen seni bastacı eden ezdırmeyen güzel kalplı bı adama denkgel inşallah yuvan sakin huzurlu olsun hep mutlu hayırlı evlatların olsun kızım dıye binlerce kez Allah razı olsun ölüp gittiler ama cok dua ediyorum hala onlara belki onların duası sayesınde böyle güxel bi yuva kurdum elten cocuktan yana cok sanslı hıssedıyorum kendımı
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hep öyle olur zaten hep iyi niyetlildirler hep gelinler yanlış anlar gelinlerin kalp i kötü hep 3 günlük gelirdim balayına geldik bir baktım kayinvalidemin eteği benim dolabımda sorduğumda sana verdim kg alırsan giyersin diye dolaba koydum dedi eşimin eski nişanlandı gi kızın yüzüğünü getirip bana verdi tabi benim haberim yok yatak odası Alicaz eşimin babası eşimi arayıp masraf yapmayın ikinci ele gitip bir dolap al yeter kayın valilerin annesi öldü ozamanda benim çamaşır makinam bozuldu makinA alma Nnemin makinesini sana verelim düğünümüze eşimle birlikte yaptık 5 lira masrafları olmadı hatta takimizi bile istediler bizim takimızla kurban kestiler eskileri layık görmekte üstlerine yok o konuya gelince kapanmaz canım kapanmaz ya ağızlarının payını vereceksin yada içine ata ata dert sahibi olucaksin

Sizi birbirine düşürünce eline ne geçicek acaba kıymet bilmiyorlar sonrasında da kıymet vericekleri tutuyor. Hiç inandırıcı gelmiyor inan ki bana. Huylu huyundan kolay kolay vazgeçmez. Eşini tebrik ediyorum gerçekten dogruyu yanlışı ayırt etmiş herkes yapamaz. Aslında benim eşimde tersler normalde. Ama bu konuda erkek diye anlamıyor sanırım. Telefonla her gittigimizde eşim yokken varken yaptıgı için bide eşim çocugunu duymuyor. Hatta eşime dedim ki torununun burcunun oyuncaklarını bebeklerini hatta burcunun kullandıgı ürünleri vericekmiş annen sürekli gittigimde hep aynı şeyleri söylüyor istemiyorum ben çocuguma kullanılmış birşey anne olarak istedigim şeyleri almak istiyorum hevesleniyorum ilk çocugum dedim. Eşimde nasıl ya olmaz öyle şey ne demek kullandıgı şeyleri vermek biz alırız kızımıza dedi hatta sinirlendi farkettim. Duymuyır eşim. O gün süt muhabbetini de artık ben dıldugum için bide kendimi çok sıktım o gün eşime, patladım ters konuştum oda bana ters tepki verdi. Sonraki zamanda düzgün Bi şekilde ifade edicem beni anlıcagını biliyorum. Çünkü ben sinirlenince ifade edemiyorum tam en basiti ben avon satışı yapıyorum canım görümcem kayınvalidem yüz bakım ürünleri, bb cream vucüt losyonları, roll-onlar görümcemin kızı burcuya saç açıcı sprey şampuan bir sürü şey işte bunların paralarını vermediler bende cebimden veriyorum sonuç olarak eşime anlattım artık doldum çünkü kayınvalideme gittigimiz zaman TV nin arkasına doldurmuş benim ürünleri daha paketli açılmamış hiçbiri. Eşim Bi sinirlendi bunlar ne anne kullanmıcaksanız istemeyin kız para veriyor bunlara dedi aldı paketlerini açtı. Sonra rahat ettim. Dogum yapıcam görümcem kızına birşey istedi yine 3 gün önce flan gitmiştik aaa teşekküret kızım derya ablana bak sana ne almış dedi. Ben almadım sen sipariş verdin diyemedim. Bide Bi tane daha ürün istedi. Kendimi kullanılmış gibi hissediyorum. Benim de kızım olucak burcuya, almak yerine kızıma alırım. Ki istersem ama ben istersem alırım zaten burcuya hediye. Ama yeterince 2 yıldır çok şey aldırttılar. O kadar doluyum ki kız kayınvalidem için burun bandı al demişti görümcem bana düşün kendileri alamıyor mu eşime hepsini anlattım o müdahale etti sanırım. Ama bu süt muhabbeti laf sokmalarıyla ilgili düzgünce ifade etmem lazım. Ona da, müdahale ederse kayınvalidem öyle biraz durur. Diger türlü beni asla dinlemez. Ayy bende çok uzun yazdım insan içinde tutunca daha kötü kimseye de anlatmıyorum şimdi anlatınca valla rahatladım 😀
Bosver burda bizbizeyiz içimizi dökelim 😅😂🙈

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
bu sefer o başladı 😂 Allaha bin şükür bi kaynana var seytan ama cocuklarıyla aram cok iyi hepsi de kızıyor analarına mis gibi gelin bu devir kim evini acıyo kim hizmet ediyo kıymet bil diye 🙈 eşimde dünya tatlısı sagolsun nenelerim hep dua ederdi benim annem babam da cok tartısır gergin bi yuvada büyüdüm hep nenemlerle vakıt gecirirdim onlara da baksrdım onlar da hep dua ederdi sagolsun hep kıymetini bilen seni bastacı eden ezdırmeyen güzel kalplı bı adama denkgel inşallah yuvan sakin huzurlu olsun hep mutlu hayırlı evlatların olsun kızım dıye binlerce kez Allah razı olsun ölüp gittiler ama cok dua ediyorum hala onlara belki onların duası sayesınde böyle güxel bi yuva kurdum elten cocuktan yana cok sanslı hıssedıyorum kendımı
Şükür canım benim Allahım mutluluğunu bozmasın inşallah. Bende mesafeli olucam dogum yakın zaten oraya gitmeyi düşünmüyorum kendimi strese sokamıcam. Valla benim ailem muhteşem hep arkamda şükürler olsun. Annem izin vermez kayınvalidemin çenesini kapatır ablamda sustu ablamın sütü kesildi sende izin vermem diyor. Aslında eşlerde bitiyor iş anneleri sonuçta onlar hakkından gelir. Bak sizde de öyle olmuş. Hep mutlu olun inşallah canım benimm 😍

tabi benim haberim yok yatak odası Alicaz eşimin babası eşimi arayıp masraf yapmayın ikinci ele gitip bir dolap al yeter kayın valilerin annesi öldü ozamanda benim çamaşır makinam bozuldu makinA alma Nnemin makinesini sana verelim düğünümüze eşimle birlikte yaptık 5 lira masrafları olmadı hatta takimizi bile istediler bizim takimızla kurban kestiler eskileri layık görmekte üstlerine yok o konuya gelince kapanmaz canım kapanmaz ya ağızlarının payını vereceksin yada içine ata ata dert sahibi olucaksin
Yok artık ya saçmalamışlar onlarda iyice. İşte sonrasında saygı bekliyorlar valla ben eskisi gibi degilim. Bende de işte kızının çocuguna bakıyor aaa benim burcum 500 TL bile yemezdi aylık diyor o zaman bez ne kadardı diyorum 30 TLydi diyor şimdi 200 TL 😀 yok burcuya biz pişik kremi kullanmadık kullanma zeytin Yagı sür diyor. Görümcem de anne kullandım ya ben nasıl kullanmadım diyor. Benim kızıma aman birşey alınmasın modunda resmen ama görümcem yoo anne aldım kullandım diye söylüyor. Bu sefer bizler kendimizi kötü hissediyoruz. Onların alcagı şeylere ihtiyacım gerçekten çok ama bu şekilde de yapmasınlar. Bizde evlenirken 1 TL bile almadık eşimin tarafından katkıları yok. Hatta nikah istedim eşim zorlanması diye. Kına gecesi olsun istedim kayınvalidem aaa ben çeyrek koyamam eline durumum yok dedi eglence olarak yapıcaksanız yapın dedi. Sinirlendim istemiyorum anne dedim. Evlendikten sonra Bi bakıyorum torununa bunu aldım şunu aldım diye anlatıyor bari bunları yapmayın insan alınıyor iste. Ama onlar herzaman haklı olur. Bize gelince gerek yok 2. El kullanırız bizim duygularımız düşüncelerimiz isteklerimiz yok zaten. Allah yardımcımız olsun inşallah canım benim 😍

Son düzenleme:

Tomris geliyo

Kayıtlı Üye
rank
ÇOK stres yaptım sinirlendim. İnsan ister istemez anneligini sorguluyor o Bişeyler biliyor biz bilmiyoruz sanki. 2 gündür biraz kötüyüm baş agrısı kızım resmen karnımda kasılıyor hissediyorum farklılığını. Sinirlenince böyle oluyorum. Dedigin gibi takmamaya çalışıcam canım. Şuan tek düşüncem kızımın saglıgı. Bide erken dogum riskim var 20. Haftadan beri fitil kullanıyorum. Ben doguma kadar hiç gitmeyim bence kayınvalideme 😀😀😀

Anlatmak istedigim o degil çok uzun Bi şekilde anlatamadım. Kızının çocugu için herşeyi yaparken kızım için hiçbirşey yapmaması. Sadece konuşuyor bez stogu yaptık diye ne gerek var diye bunun çenesini bile yaptı bana. Aslında demek istedigim düşüncelerimi ezmesi. Bende ilk çocugum olmasına ragmen görümcem den ablamdan eşya aldım zaten onlara takılmıyorum. Birşey söylüyorum mesela onunla ilgili farklı yerden laf sokuyor. Kafasında kuruyor yapısı öyle tedavi bile gördü hepsi birleşince patlama yaşadım aslında. Babaanne olarak Bi eksigini alabilir kızım neyi eksik diyebilir onu yapmak yerine akıl verme derdinde olunca sinirleniyorum artık. İyi niyetlidir kötü oldugunu düşünmüyorum ama kafasında kurup her seferinde gittigimde aynı şeyler olunca da doluyorum. Zaten düşük riskim vardı hep rahmim açıldı kızımı kaybedicektim Allahım korusun o halde bile erken dogurcaksın sen rüyamda gördüm dedi. Zaten benim ödüm kopuyor birşey olucak diye olumsuz oldugu için psikolojimi bozdugu için o dönem eşim gitmemizi istemedi. Annem yapısı öyle aşkım kafasında kuruyor takıyor Bi süre gitmeyelim demişti.
Aynen gitme gitsende umursmaa he he de geç canım stres yapma hiç

Fatm

Kayıtlı Üye
rank
Şükür canım benim Allahım mutluluğunu bozmasın inşallah. Bende mesafeli olucam dogum yakın zaten oraya gitmeyi düşünmüyorum kendimi strese sokamıcam. Valla benim ailem muhteşem hep arkamda şükürler olsun. Annem izin vermez kayınvalidemin çenesini kapatır ablamda sustu ablamın sütü kesildi sende izin vermem diyor. Aslında eşlerde bitiyor iş anneleri sonuçta onlar hakkından gelir. Bak sizde de öyle olmuş. Hep mutlu olun inşallah canım benimm 😍

Yok artık ya saçmalamışlar onlarda iyice. İşte sonrasında saygı bekliyorlar valla ben eskisi gibi degilim. Bende de işte kızının çocuguna bakıyor aaa benim burcum 500 TL bile yemezdi aylık diyor o zaman bez ne kadardı diyorum 30 TLydi diyor şimdi 200 TL 😀 yok burcuya biz pişik kremi kullanmadık kullanma zeytin Yagı sür diyor. Görümcem de anne kullandım ya ben nasıl kullanmadım diyor. Benim kızıma aman birşey alınmasın modunda resmen ama görümcem yoo anne aldım kullandım diye söylüyor. Bu sefer bizler kendimizi kötü hissediyoruz. Onların alcagı şeylere ihtiyacım gerçekten çok ama bu şekilde de yapmasınlar. Bizde evlenirken 1 TL bile almadık eşimin tarafından katkıları yok. Hatta nikah istedim eşim zorlanması diye. Kına gecesi olsun istedim kayınvalidem aaa ben çeyrek koyamam eline durumum yok dedi eglence olarak yapıcaksanız yapın dedi. Sinirlendim istemiyorum anne dedim. Evlendikten sonra Bi bakıyorum torununa bunu aldım şunu aldım diye anlatıyor bari bunları yapmayın insan alınıyor iste. Ama onlar herzaman haklı olur. Bize gelince gerek yok 2. El kullanırız bizim duygularımız düşüncelerimiz isteklerimiz yok zaten. Allah yardımcımız olsun inşallah canım benim 😍
Amin canım ben artık kim bana ne istiyorsa Allah ona onu versin diyorum yapacak bir şey yok

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar