Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Derya izm tarafından oluşturulan Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,474 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Kızçeler Bi bakarmısınız birşey sorucam 😍🤦‍♀️
Konbuyu başlatan Derya izm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Fatm

Belinayin❤️ Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar hormonlardan sanırım bazı şeyleri kafama çok takıyorum. 3 gün öncesinde ntsye baglandım ordan kayınvalideme gittik. Durduk yere mama almayın bak sakın emzir süt gelmezsede emzir dedi. Bunun öncesi de var. Şuan 32+5 haftalık hamileyim. Öncesinde emzirme konusunu açtı açıklama olarak anne sütüm inşallah gelir en saglıklı su anne sütü emzirmeyi düşünüyorum ama gelmezse yapıcak birşeyim yok çocugumu aç bırakacak halim yok. Mama ile desteklicem. Bu açıklama üzerine konu kapanması gerekmiyor mu. 3 kez gittiysek 3ünde de emzirme konusu aynı şeyler. Yok rüya gördüm erken dogum olucak sanırım. Kızını veriyordum sana emzir diye söylüyordum dedi. Artık gerçekten çok bunaldım. Ben mi abartıyorum acaba. 1 tane mama aldık doktorum söyledi ilk gebelik oldugu için süt hemen gelmeyebilir çok az mama veririz sık sık emzirirsin demişti. Bide kızından torunu var 4 yaşında sürekli onun oyuncaklarını veririz burcu büyüyor artık. Burcunun oyuncak kutusunu veririz sürekli o torununun kullandıgı eşyaları kızıma verme derdinde. 1 tane çorap bile almadı. Eşim de annem iyi niyetli söylüyor sen yanlış anlıyorsun abartıyorsun diyor. Gerçekten ben mi takılıyorum acaba. Kendimi sorgulamaya başladım 🤦‍♀️
Hicta yanlış anlamıyorsun canm sutun gelmezse belki mamada verilmezse bebek sarlik olur bunu nasıl düşünmeden konuşuyor açaba kaynanan bunu bilmesi gerekiyo ve ilk çocuk bende olsam kimsenin cocugun kullandığı oyuncakları alıp kullandırmam ha durumun olamaya bilir ozaman olur ama durumum varken hayatda kullandırmam sen kafanı takma sen bebeğini düşün canm boş ver ne söylesede ha de geç tamamı takma bence sen onu inşallah zamaninda sağlıcakla gelir cnm

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Hicta yanlış anlamıyorsun canm sutun gelmezse belki mamada verilmezse bebek sarlik olur bunu nasıl düşünmeden konuşuyor açaba kaynanan bunu bilmesi gerekiyo ve ilk çocuk bende olsam kimsenin cocugun kullandığı oyuncakları alıp kullandırmam ha durumun olamaya bilir ozaman olur ama durumum varken hayatda kullandırmam sen kafanı takma sen bebeğini düşün canm boş ver ne söylesede ha de geç tamamı takma bence sen onu inşallah zamaninda sağlıcakla gelir cnm
Amin inşallah canım benim. Benim ailem zaten başta ablam kızımın çogu eşyasını aldı. Şükür durumumuz var ama benim ailem çok heveslendi ilk çocuk oldugu için. Eniştem bile yeni eşyalar almış. Kayınvalideme çok kızıyorlar sür konusunda çok fazla konuştuğu için artık bende doldum. Aslında takılcak kafama birşey takıcak biri degilim unuturum hemen. Ama annelik konusu olunca bide emzirme konusunda ben emzirmicem demişim gibi sürekli konuşunca artık gerildim. Görümcem kıyafetleri bide oyuncakları arkadaşları arasında degiştiriyor bu şekilde o eşyaları benn istemem istemiyorum da terslemekte istemiyorum kimseyi içime atıyorum. Oda anne diyorum sakin ol derya diyorum ama telefonda bile kötü haber vericez gibi tepkiler veriyor eşim bile farketmiş. Erken dogum riskim vardı birşey mi oldu bebek mi geldi hep olumsuzdu. Şükür şimdi 32+5 olduk 😍

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar hormonlardan sanırım bazı şeyleri kafama çok takıyorum. 3 gün öncesinde ntsye baglandım ordan kayınvalideme gittik. Durduk yere mama almayın bak sakın emzir süt gelmezsede emzir dedi. Bunun öncesi de var. Şuan 32+5 haftalık hamileyim. Öncesinde emzirme konusunu açtı açıklama olarak anne sütüm inşallah gelir en saglıklı su anne sütü emzirmeyi düşünüyorum ama gelmezse yapıcak birşeyim yok çocugumu aç bırakacak halim yok. Mama ile desteklicem. Bu açıklama üzerine konu kapanması gerekmiyor mu. 3 kez gittiysek 3ünde de emzirme konusu aynı şeyler. Yok rüya gördüm erken dogum olucak sanırım. Kızını veriyordum sana emzir diye söylüyordum dedi. Artık gerçekten çok bunaldım. Ben mi abartıyorum acaba. 1 tane mama aldık doktorum söyledi ilk gebelik oldugu için süt hemen gelmeyebilir çok az mama veririz sık sık emzirirsin demişti. Bide kızından torunu var 4 yaşında sürekli onun oyuncaklarını veririz burcu büyüyor artık. Burcunun oyuncak kutusunu veririz sürekli o torununun kullandıgı eşyaları kızıma verme derdinde. 1 tane çorap bile almadı. Eşim de annem iyi niyetli söylüyor sen yanlış anlıyorsun abartıyorsun diyor. Gerçekten ben mi takılıyorum acaba. Kendimi sorgulamaya başladım 🤦‍♀️
Benimki de doğana kadar söyledi doğduktan sonrada sütün yetmiyor mu muhabbeti en son eşime patladım daha da muhabbeti acılmadı sanki biz bilmiyoruz

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah canım benim. Malesef ki düşünemiyorlar. Zaten hamilelikten dolayı alıngan duygusalız bide üstüne böyle şeyler eklendigi zaman sıkıntı oluyor işte. Covit çogaldı çok dikkat etmemiz gerekiyor uyarıcaz artık yanlış anlamaları gerekiyor. Eşime dedim yatak odasına koyucam beşigi kapıdan göstericem sadece aryayı kimse alınmasın dedim. Arkadaşın bebişi covit oldu hastahanede kontrol altında. İnsan ister istemez korkuyor. Kayınvalidem torunuyla dolmuşa binip 1gün arayla gelicekmiş torununa arya'ya sen bakarsın ablalık yaparsın diyor bide oda küçük eşimde çok dikkat etmemiz lazım yaşı küçük çocuklara diyor. Valla annene söyliceksin odaya yer yapın torunumla gelip bakarım ben dedi burcu daha 4 yaşında istemiyorum ben dedim. Bakalım ne olucak 🙄
Allah sana da bana da ve bütün hamile kardeşlerim e sabır versin anlayışlı insanlar çıkarsın karşımıza canım 🙏💕

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Benimki de doğana kadar söyledi doğduktan sonrada sütün yetmiyor mu muhabbeti en son eşime patladım daha da muhabbeti acılmadı sanki biz bilmiyoruz
Bende eşime patlıyorum artık. Oda ben kötü düşünüyormuşum yanlış anlıyormuşum alınganmışım bu tür konuşunca daha çok kasıldım. Tartışma yapmıyorum hamileligim riskli diye ilaçla tuttular hep kızımı. Sürekli rahmimi ölçtü doktor stresden uzak durucaksın dedi diye. Bende en sonunda annene söyle yeter artık anne sürekli söylüyorsun kapat artık emzirme konusunu diyip çenesini kapat hamile olan benim hassas olan benim ona göre davransınlar dedim. Sonra kötüleşince eşimde korkuyor şimdi umarım annesiyle gerekeni konuşur 🤲🙂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Allah sana da bana da ve bütün hamile kardeşlerim e sabır versin anlayışlı insanlar çıkarsın karşımıza canım 🙏💕
Aminnnnn canım benimmmm 🤲🤲🤲
Aminnn canım benimmmm 🤲🤲🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aminnnnn canım benimmmm 🤲🤲🤲
Aminnn canım benimmmm 🤲🤲🤲

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bende eşime patlıyorum artık. Oda ben kötü düşünüyormuşum yanlış anlıyormuşum alınganmışım bu tür konuşunca daha çok kasıldım. Tartışma yapmıyorum hamileligim riskli diye ilaçla tuttular hep kızımı. Sürekli rahmimi ölçtü doktor stresden uzak durucaksın dedi diye. Bende en sonunda annene söyle yeter artık anne sürekli söylüyorsun kapat artık emzirme konusunu diyip çenesini kapat hamile olan benim hassas olan benim ona göre davransınlar dedim. Sonra kötüleşince eşimde korkuyor şimdi umarım annesiyle gerekeni konuşur 🤲🙂
Tavrını koy cnm bende başta sustum sustum söyledi söyledi eşime parladım ne varki bunda dedi doğum yaptım gelmedi bi patik bile göndermedi bide görüntülü arayıp sütü mü gelmiyo sütün mü yetmiyo yapınca lohusa halimle cinlerim tepeme çıktı eşime saldırdım sesleri kesildi zaten insan herşeyden etkileniyo üstüne lohusa iken yetememek duygusu var bide süt dediler mi şarteller atıyo

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Tavrını koy cnm bende başta sustum sustum söyledi söyledi eşime parladım ne varki bunda dedi doğum yaptım gelmedi bi patik bile göndermedi bide görüntülü arayıp sütü mü gelmiyo sütün mü yetmiyo yapınca lohusa halimle cinlerim tepeme çıktı eşime saldırdım sesleri kesildi zaten insan herşeyden etkileniyo üstüne lohusa iken yetememek duygusu var bide süt dediler mi şarteller atıyo
Benim şimdiden başladı işte dogum sonrası ablama kayınvalidesi böyle yaptı sütü Bi kesildi gelmedi bidaha. Annemde ben müdahale ederim sen strese girme dogumun flan olur zaten riskli ben halledicem diyip sakinleştirdi sagolsun. Senle aynı şeyleri yaşıyoruz az çok torunumu görmeden yapamam ben burayı kiraya verip o tarafa mı taşınsak diye konuşuyor kızım ne eksigi var torunumun diyip 1tane rley almadı. Sadece konuşup üstünlük taslayıp bizi strese sokuyorlar. Eşimle kavga etmedim hiç içime attım hep Bi kavga edeyim bende 34 haftalıgı geçeyim belki o zaman müdahale eder 😀🤲

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Benim şimdiden başladı işte dogum sonrası ablama kayınvalidesi böyle yaptı sütü Bi kesildi gelmedi bidaha. Annemde ben müdahale ederim sen strese girme dogumun flan olur zaten riskli ben halledicem diyip sakinleştirdi sagolsun. Senle aynı şeyleri yaşıyoruz az çok torunumu görmeden yapamam ben burayı kiraya verip o tarafa mı taşınsak diye konuşuyor kızım ne eksigi var torunumun diyip 1tane rley almadı. Sadece konuşup üstünlük taslayıp bizi strese sokuyorlar. Eşimle kavga etmedim hiç içime attım hep Bi kavga edeyim bende 34 haftalıgı geçeyim belki o zaman müdahale eder 😀🤲
Eşin farkında degil seni ne kadar etkilediğinin olsa o fırsatı o vermez bide karşılaştırma huyları var falancanın sütü falancanın bebegi tam cinnet 🙈sen kafana çok takma bunları onlara konuşacak malzeme lazım bebeğine odaklan sadece az kalmış zaten

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Eşin farkında degil seni ne kadar etkilediğinin olsa o fırsatı o vermez bide karşılaştırma huyları var falancanın sütü falancanın bebegi tam cinnet 🙈sen kafana çok takma bunları onlara konuşacak malzeme lazım bebeğine odaklan sadece az kalmış zaten
Evet zayıfların sütü daha çok olurmuş senin sütün gelir mama verme arkadaşlarımın kızlarının ilk doğumunda hemen geldi bunları söyledi zaten 😀 ya zaten benim riskli hamileligim oldu ödüm koptu kızıma birşey olucak diye. Hamile kalmadan öncesinde 1 1.5 paket sigara içen biriydim ben. Hamileligimde 1 duman bile içmedim asla içmem. Çocuguma zarar gelsin istemem. Doktorum bile büyük başarı sigara içipte bırakan çok nadir annelerimiz var dedi. Bu kadar dikkatliyken herşeye birşey bulması kafasında kurup beni strese sokmasının Bi mantıgı yok. Aynı şekilde tüm annelerimiz 9 ay karnında taşıyor zorluklardan geçiyor kim sütü olupta çocuguna vermez ki. Dogum olmadan gelin dedi o gün annesi eşimin 9 gün sonra 34 haftalık olucam doktora gidicez eşim annemlere gidelim dicek strese sokuyor beni sürekli aynı konular gitmek istemiyorum diye açık açık söylicem artık başka çare bırakmadılar 😀

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Bu emzirme konusunda sana sonuna kadar katılıyorum kaynananın bu duruma karışması çok saçma mama almakşada iyi yapmışsın sütün gelsede emse bile ilk 1 ay sarılık ve kilo kaybı çok önemli ilk çocuğun sarılıktan 3 gün yattı hastanede neden doktorun anne sütü ısrarı yüzünden en son mama verdik öyle toparladı yavrum ikinci çocuğumda kilo kaybı çok oldu mama verecez doktorundan tut ebesine anne sütü anne sütü tamam en sağlıklısı o ama artık sınırda kızım hastaneye yatışım olsa bir benim ciğerim yanar sizin değil dedim mama verdim öyle biraz toparlardık şükür kilosunu riski atlattı kim ne dersin sen çocuğunu daha iyi bilirsin 🤲❣️

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar