Kızlar daha yeniyim ve ilk gebeliğim bana aranızda deneyimli annecikler arkadaş olabilirmi yaşadığınız zorlukları anlatında tanışalım 🤗🌹

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tanışma kategorisinde Nazzlı tarafından oluşturulan Kızlar daha yeniyim ve ilk gebeliğim bana aranızda deneyimli annecikler arkadaş olabilirmi yaşadığınız zorlukları anlatında tanışalım 🤗🌹 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,746 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tanışma
Konu Başlığı Kızlar daha yeniyim ve ilk gebeliğim bana aranızda deneyimli annecikler arkadaş olabilirmi yaşadığınız zorlukları anlatında tanışalım 🤗🌹
Konbuyu başlatan Nazzlı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Fadik

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım sana ben hamilelik süremi anlatım ben hamile olduğumu adet olmayınca anladım 16. Haftada öğrendim cinsiyetini midem çok bunaliyordu ilacı kullandım zofer en güçlü ilaç bunu içtim midem bulantısı yok diyecek kadar düştü ben günde 2 kere banyo yapan bir insandım sigara kokusunu alınca midem bulaniyordu işte bunu ilacı kullandım ikili test var 11. Ve 14. Haftalar arasında yapılır bunun yapma amacı Bebegun dowm sendorumu olduğunu bakıyorlar üçlü test Var 16. Hafta ve 18. Hafta yapılır işte şuan sen bu testi yapacaksın bu aralar yapacaksın testi Bu da bazen dowm sendorumu şüphesi varsa yaptır ama için rahat etmesini isyiyorsan yaptır ondan sonra dörtlü test var 16. Ve 20 haftalar arasında olur bunlar bebeğe bakıyorlar işte bir sıkıntısı varmi işte hastalığı var mı erkenden onelem almak için yapılıyor sadem uygulama indirdiği de işte saçları çıkıyor falan diyorduR ben uygulamayla takip ediyordum onları bu arada sağlık ocağına git aşılarını ol tetonoz aşısı ol bide Corona aşısını da ol çünkü doğumda sana bişey olabilir sadem doktor söyler hatta belki haberlerde görmüşsündur ölen anneleri 18. Ve 24. Haftada ise detali ultrasona gideceksin bebeğin ayaklarina kollarına kalbine bakacaklar kemiklerinde sıkıntısı varmi kalbinde bir sıkıntısı varmi 3 d boyutlu görunecek bu aralar belin çok agriyabilir normal 30. Haftada sonra agirlarin biraz daha artar yuryus yap bol bol su iç kan değerlerine dikkat et yürüyüş acilmam için çok iyi olur spor yap hamilelerin sporundan o da acilmam için ben yapmadım keşke yapsaydım acilmam olurdu sezeryanla oldum ama yani şuana kadar korkulacak bişey olmadı bir hafta yataktan çıkamadım sonra kalkıp evimi temizledim yemeğimi yaptım çocuğuma esimede baktım 37.Haftada Doğum yaptım devlet Hastanesi'nde yaptım bu arada özele gidiyorsan devlet Hastanesi'ne gozuk çünkü bı an bişey olsa almıyor doğum yapsan hastane yetisemezsen oraya gidersin onlarda almıyor gözükmez sen bir kere olsa bile gozuk ben ilk başta gozuktum ve sonlarda gozuktum
Sanırım bana değil başkasına yazacaktın 🤭 hatlar karıştı herhalde 😅

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar