Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡ tarafından oluşturulan Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,762 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kizlar siz bebeğin 40 mi nasıl çıkardınız
Konbuyu başlatan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mervegüll

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Sz kaldı sabret kuzum bak bana oldu olacak derken hoppp kucağa 😂 Allah asağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin inşallah Valla bebeğim ben de sonda işinden çok korkuyordum çünkü benimde ilk doğumda odamda taktılar ama bunda biliosun birden gitmeme rağmen sordum dedim yoksa doğuramam ama çok şükür uyuştuktan sonra taktılar hiç korkma uyuşunca hisaetmiosun
Hah tamam kuzum benim çünkü ben sezeryanla ilgili hicbisey bilmiyorum🤦‍♀️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Eyvahhhh oraya mi sokuyorlar ya🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣🤣deme kuzum be 🤣🤣
Kuzum doğum hazırlık aşamasında takıyorlar uyusturmadan genital bölgeden idrar torbasina. Hafif bir yanma hissetmistim hani idrar yolu enfeksiyonu oldugumuzda oluyor ya ole bi yanma.devlet hastanesinde bana öyle taktılar cikartirlarken acim olmadı bu rahatlık geldi ustume😂😂😂😂

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Bana öyle şeyler saçma geliyor biraz 40 gün olunca bir gusül abdesti al bebeğinide banyo yaptır tamam işte
Banada öyle saçma geliyor ayin yapar gibi onu köy bunu kat şöyle yap Kuran'da bebek mevlidi bile yok hocalar okutmak şart deil dinimizin buyruklarinda yok diyor gelde bunu yaşlılara anlat birde olurmu öyle şey diye başlayıp kendi bildiklerini yapıyor lar oğlumu gormeye eşimin teyzesi geldi adetliymis kayın validen bunu öğrendi çocuğu al basar diye az kalsın teyzesinin adet kanıyla yikayacakti çocuğu esime söyledim kiyameti kopardı öyle vaz geçti yoksa 10 günlük çocuğu adet kanıyla yikayacakti

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin doğumunun kırkıncı gününe dair dinen yapılması gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kırk gün boyunca bebeğin ve annenin evden dışarı çıkmaması, bebeğin kırkının çıkarılması gibi uygulama ve inanışların dinî bir dayanağı yoktur.
Ben değil DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI söylüyor. Kırk çıktığında yanimda hiç kimse yoktu. Öyle taşmış nohut bulgur muş hiç bişey yapmadım. Eşimle beraber dua okuyarak kızımı normal suyla yıkadık 40 tas su filan dökmedik. Sonrada ben yikandim normal bı sekilde oldu bitti yani.
Aynen katılıyorum bende herhangi birşey yapmadım yapılanları hurafedir

Banada öyle saçma geliyor ayin yapar gibi onu köy bunu kat şöyle yap Kuran'da bebek mevlidi bile yok hocalar okutmak şart deil dinimizin buyruklarinda yok diyor gelde bunu yaşlılara anlat birde olurmu öyle şey diye başlayıp kendi bildiklerini yapıyor lar oğlumu gormeye eşimin teyzesi geldi adetliymis kayın validen bunu öğrendi çocuğu al basar diye az kalsın teyzesinin adet kanıyla yikayacakti çocuğu esime söyledim kiyameti kopardı öyle vaz geçti yoksa 10 günlük çocuğu adet kanıyla yikayacakti
😅😅

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
😂😂Ne bileyim canım eskiler yaptıklarından yap diyolar ama elinin değdiğini yikayi duymamıştım valla 27 gün oldu doğum yapalı çocuğa bakmaktan evi zor supuruyorum 😅 gece sabaha nöbet tutuyoruz akşama uyuyoruz mümkün değil az bebek uyusa da evleri bari toplasam diye bakıyom😁
😂😂Valla büyükler basımın tacı ama bu hurafeler beni bitiriyo

Tüm sayfalar yüklendi.